reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwiecień 2009

Hej Marys!!!
Zgadza się mam teścia ginekologa, więc wszystko mam pod dodatkową kontrolą i z tego też względu każdy z mojej rodzinki chce żebym rodziła w Polsce i dlatego jest to dla mnie ciężka decyzja :baffled:

Nadal nie podjęłam decyzji co do porodu :confused:

Pozdrawiam
A to całkowicie zmienia postać rzeczy. Też bym się na twoim miejscu zastanawiała mocno. A jest tak możliwość ze twój mąż do ciebie i przyjedzie na poród? i będzie mógł pobyć z tobą i dzieckiem na samym początku?
Bo toto na pewno ci zapewni niesamowita opiekę. I pomoc na samym początku.
 
reklama
A to całkowicie zmienia postać rzeczy. Też bym się na twoim miejscu zastanawiała mocno. A jest tak możliwość ze twój mąż do ciebie i przyjedzie na poród? i będzie mógł pobyć z tobą i dzieckiem na samym początku?
Bo toto na pewno ci zapewni niesamowita opiekę. I pomoc na samym początku.

Tak mąż by przyjechał na poród i celowo oszczędza teraz dni urlopowe na tą okazję :sorry2:. Więc zostałby ze mna na pewno na jakieś pierwsze 2-3 tygodnie w Polsce.
No a przy tatuśku i dziadku ja i moje maleństwo byśmy mieli jak w raju.

W święta podejmiemy decyzję... :happy:

Idę szykować obiadek dla mężulka ;-)
 
Ostatnia edycja:
witajcie kwietniowe mamusie.......

dzisiaj postanowilam sie wpisac do Was i uczestniczyc w rozmowach, jestem szczesliwa przyszla mama najprawdopodobniej dwoch synkow. Termin mam na 16 kwietnia.......
Witaj! :-)

Wczoraj swietowalam moje urodzinki z rodzinka sama upieklam torta wyszedl palce lizac a dzis jade z ciezarna przyjaciólka na lapke winka do ulubionej restauracji ale najpierw na zakupy do sklepu ciazowego:)
Wszystkiego naj i oby następna rok był sto razy lepszy od poprzedniego. :-)

Wczoraj była u nas lekarka na kontroli no i Daria zdrowa ufffffffff tylko pytanie na jak długo bo pediatra przy okazji obejrzała mnie no i infekcja wirusowa jak nic . Mam zakaz wychodzenia z domu Dostałam leki - na których przy haśle ciąża napisane jest, żeby przed zastosowaniem skonsultować się z lekarzem a potem, żeby nie stosować bo nie ma wystarczających badań czy coś takiego. No i trochę się boję , ale biorę. Lakarka godna zaufania, pediatra, przepisuje leki nawet noworodkom więc chyba wie co i jak. W aptece powiedzieli, że jak lekarz mówi, że jest ok to znaczy, że leki bezpieczne. No w każdym razie boję się, żeby nie było gorzej więc się leczę. Gardło mi przeszkadza, nie mogę oddychać bo zatoki mi zachodzą + boli mnie oko, które całe jest czerwone (oczywiście na oko krople też mam). No i to tyle u mnie...
Trzymaj się nenius... :-) A lekarstwa skonsultuj z ginekologiem, dla własnego spokoju.



Ja dzisiaj trochę biegania miałam. Rano wizyta kontrolna u weterynarza, moja psica miała 10dni temu amputowany palec, na szczęście wszystko dobrze się goi. :tak: Potem miałam wizytę u ortodontki i następne dwa dni szykują się na diecie płynno-przecierowej. :dry: Na szczęście zjadłam dobry lunch z moim M, solidny posiłek, i humor mi się poprawił. Potem poszłam na małe zakupy spożywcze i zahaczyłam też o sklep dziecięcy. No i wpadły mi do koszyka ogrodniczki, koszulka i komplet na chłodniejsze dni (spodenki, koszulka i bezrękawnik). ;-) Chyba zacznę obchodzić szerokim łukiem takie sklepy, przynajmniej na jakiś czas, bo zawsze coś mnie tam skusi.:tak:
 
.

Ja to chyba bym się wstydził pokazać podwozie teściowi, ale ja to wogóle dziwna jestem :tak:

Frezja no ja też nigdy w życiu nie otworzę się aż tak przed teściem :zawstydzona/y:
Heehee i nie jesteś dziwna, ja ogólnie zawsze do kobitki gina chodziłam...ale o tej opiece to mówię ogólnie, czyli między innymi traktowanie mnie w szpitalu i przez innych lekarzy i pielegniarki, ktore nie zawsze sa milutkie.
A zresztą on chyba porodu mojego odebrać nie może, bo na to nie pozwala chyba etyka lekarska,że nie można za bardzo zabiegów przeprowadzać dla rodziny , bo za duze emocje się z tym wiąża i może lekarz popełnić błąd.

Ma_Dunia wiem coś o diecie płynno-przecierowej, bo też nosiłam aparat, ale to już dawno, jeszcze w szkole średniej. Ale współczuje i jestem z Tobą.
Ale jakie piękne ząbki będziesz miała :)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Hej,fajnie mieć takiego "mądrego' teścia.Ja przynajmniej zazdroszczę;-)
Ja dalej w wyrku:baffled: także tylko na bb trochę świata liznę:zawstydzona/y:
Jak coś mogę doradzić z zakupami (dla pierwiastek;-)) to niektóre ubranka są cudne,ale potem zupełnie bezużyteczne.Taki maluszek leży,więc wszelkie kapturki,szelki itp. uwierają.A koszulki raczej odpadają,bo brzusio goły.I łatwość zakładania też jest ważna (środek,nocy,czlowiek ledwo żyje,dziecko ryczy,bo nie lubi przebierania,a pielucha mokra).Więc polecam wszelkie bodziaki,najlepiej rozpinane co najmniej przy szyjce,oraz wszelkie rampersy i pajacyki rozpinane na całej długości,albo chociaż w kroku.Jak najwięcej rozpinania,jak najmniej przez głowę i wszelkich ozdóbek.I 100% bawełny:tak:
I miejmy nadzieję,będzie ciepło.U nas się wszelkie welurowe cuda nie sprawdzały,śliczne,ale się mały pocił.I jeszcze patrzcie,bo czasem są wyhaftowane aplikacje,od spodu nie podszyte i drapią (ja takie w prezentach dostawałam).
Ach,ja chyba chociaż na allegro polukam ubranka:-D A kupować raczej nie będę,bo mam dużo,gdzieś w piwnicy:sorry2: No,pewnie się na coś skuszę.Ale nie teraz,na wiosnę.
Pa.
 
Gabi dziękuje za porady. Ja postanowiłam nie kupować ślicznych nie praktycznych rzeczy dla maluszka. Bo tak jak piszesz maluszek to leży i najwięcej to w dom. Ja nie widzę potrzeby ubierać dziewczynek w spódniczki co jest im nie wygodnie czy chłopczyków w koszule. Pięknie wygląda takie dzieciątko odszykowane, ale czy chodzi o to by ślicznie go ubrać i przy tym wymęczyć? Tym bardziej w pierwszych miesiącach takiego maluszka. Na ubranka mały facecik czy maciupka księżniczka przyjdzie jeszcze czas. I ja sobie daruje to przy kupowaniu wyprawki.
 
Kupując ubranka dla dziecka zawsze zwracam uwagę na kilka rzeczy:
- patrzę na skład materiału, zawsze musi być 100% bawełny,
- wszelkie spodnie, bluzy czy kurteczki muszą być dodatkowo od środka obszyte bawełną, więc nic nie drapie czy obciera,
- body, pajacyki, śpiochy czy ogrodniczki muszą być rozpinane na napy co najmniej w kroku.
To chyba główne moje wymogi przy kupowaniu ciuszków. :tak:Koszuli jeszcze ani jednej nie kupiłam i pewnie piewszą kupię jak syn będzie samodzielnie chodził. Kupiłam za to kilka koszulek z długim rękawem, idealne na body w chłodniejsze dni. Dla mnie ubranko musi być praktyczne, ale powinno też być wesołe i kolorowe. ;-) I nie mam nic przeciwko ubrankom dla małego faceta jeżeli spełniają powyższe wymagania. :-)
 
reklama
Zapomniałam dodać, że część z moich zakupów, to ubranka na późniejszy okres (3-6miesięcy). Jak znajdę coś fajnego, zwłaszcza na wyprzedaży, to kupuję na zaś... :rolleyes2:
 
Do góry