reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2009

reklama
ja przy drugim raczej na literaturę fachową się nie rzucam- wczoraj mnie tak naszło, żeby zerknąć;-)
pediatry dobrego nie mam i nie znam:dry: - na naszej wsi jeden jest totalnym imbecylem a druga ma wszystko w d...:dry: zdam się więc na własny instynkt, obserwację i doświadczenia z pierwszym;-)
 
Witam z ranka!!!

doczytalam , ale czasu na odpisanie brak.
Ale :
madzia trzymam kciuki za test i czekamy tu z niecierpliwoscia na wynik
klucha no masakra z tym dachem........ fachowcy ??? ciekawe od czego ????
Koga ja mam tą książke i pierwszy miesiac Filipka to na tej ksiazce jechalam hihiihi...bardzo przydatna h

Dziewczyny wspomniałyscie o szczepionkach.... ja dzis ide z Filipkiem na szczepienie:tak::tak: jest to drugie nasze.

I tu mam problem z tymi szczepieniami..... bo nie wiem czy to sie pokrywa z polskimi. Pewnie częsciowo tak....ale czy któras z was moglaby mi przedstawic w skrócie jak to jest w PL??? wiem na pewno ze tutaj juz Filipek dostal jeden raz pneumokoki i dzis pewnie druga dawka.
Ale i tak jestem zielona...... bo tutaj to Cie nic nie obchodzi.... oni dzwonia kiedy masz przyjsc, ciebie nie obchodzi nic, kiedy ....co i jak :sorry2::sorry2::sorry2:
Aaaa i Filipek chyba ma te szczepionki skojarzone 6w1....ale tez nie jestem pewna...:confused::confused::confused:

No my na maksa organizujemy sie z powrotem do PL ale narazie to ja próbuje się spakować na miesiąc do PL bo w piatek lecimy hihih i kiepsko mi idzie to co mowic o przeprowadzce. A w piatek prosto z lotniska idziemy juz ogladac chatki i jakby sie udalo to jeden problem bylby z glowy. Trzymajcie kciuki

Oki lece sie szykowac , bo mąż juz ma wolne, ale poszedl biegac z rana, wiec jak przyjdzie to zajmie lazienke, a na 9 na szczepienie. Buziaki;-);-)
 
czesc z rana!

jestem wyszykowana na spacer ale Wojtas zasnął czekając na butelkę z mlekiem... zdążyłam już znieść wózek na dół, naszykować torbę, zrobiłąm tez porządek w kuchni i siedzę na bb...

gonia82 - mnie też bolą kolana i na dodatek jeszcze sródstopie i stawy w kostkach u nóg, pomaga mi jak sobie czasami jakąś maścią na noc nasmaruję, ale nie robię tego regularnie bo wieczorem już tyle rzeczy w siebie wklepuję że o tym nie zawsze pamiętam, i mam tak samo jak skunkanka - jak się rozchodzę to przechodzi

klucha - serdecznie współczuję nerwów i bałaganu

aha - najlepiej żebyś miała napisane jakie szczepionki dostał, tzn. na co, no i tak na wszelki wypadek nazwy handlowe tych szczepionek - u nas np. szczepionka na rotawirusy nazywa się Rotarix a tam mogą stosować jakąś inną, ponoć ważne jest żeby kontynuację szczepień robić tą samą szczepionką

pozdrawiam
 
Zyję po wczorajszym dniu ale dostałam w kość potężnie taka marudnicka była że okropność dziś w dzien przekąpę Tinę to ją trochę ochłodzi i może będzie lepiej:tak::tak:

dziewczyny nad kuchnia zrobili mi dach tak dobrze ze podczas ulewy byl potop:wściekła/y::szok::angry: tv dvd stereo mikrofala zamoczone. poczekamy ze dwa dni przed uruchomieniem a jak nie dziala to wlasciciel chaty ma niemaly wydatek.
ide sprzatac i spac. milego wieczorku zycze choc wam i do jutra

Bo to byli fachowcy od gumowych dzwonków a nie od dachu.Sprzęt pewnie nowy powinno bardzo zaboleć finansowo właściciela ale co cię wkurzył to juz twoje:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Skunkanka a czemu vit B nie możesz zadzwoń do lekarza i zapytaj... a nie się męczysz bidulko.
 
witam z rana
wchacie sajgon
malanadal kima a ja juz po sniadanku/
acha wydaje mi sie ze powinnas przedstawic polskiemu lekarzowi ksiazeczke szczepien, choc watpie ze dadza ci darmowe np pneumokoki bo w holandii je mialas

adusia tv dostalismyod znajomej bo wracala do pl i dlatego jest w kuchni bo w pokojach tez mamy ale wlasne, choc co mnie to obchodzi. laczna sumka to bedzie kolo 1000euro
 
Ostatnia edycja:
Hej kobity!

U nas dziś upał...
Mała właśnie robi sobie poranną drzemkę, więc mam chwilkę na ogarnięcie się i przyszykowanie na spacer, trzeba korzystać, bo później zapowiadali u nas burzę :-(
Nocka spokojna, ale rano miałam ,,niespodziankę" mała tak nakitowała w pampersa, że aż bokami wylatywało :-D jeszcze nigdy, aż tyle nie zrobiła :-p

My na szczepienie 21, a 22 na bioderka, mam nadzieje, że już nie będę musiała małej pieluchować, lekarz kazał to robić profilaktycznie, więc obym już nie musiała tego robić...

klucha ale z tym dachem macie przeboje, ehh...

Miłego dzionka!
 
witam

u nas upal teraz pada troche grzmi ale juz przechodzi choc sadze ze tak bedzie wygladal caly dzien.

wczoraj bylismy na szczepieniu maly tylko pisnol az pigula byla z dziwiona ze dziecko smieje sie podczas szczepienia:-Dteraz sie bawi w bujaczku a Julka buduje zamek z klockow:-)
ja biegam i robie porzadki.

madzia trzymam kciuki, daj znac jak z testem.

dziewczyny karmiace piersia jak u was z miesiaczka ile sie czeka na okres?
Julki niekarmilam wiec zielona w tym temacie jestem
 
Hej babki,
nie było mnie troche bo wyjechałam na parę dni do mamy a tam neta brak.

Aniolek ja tez nie mam jeszcze okresu i ciekawa jestem jak długo poczekam, podobno może to nawet i rok potrwac przy ciagłym karmieniu.

Madzia kciuki zaciśniete za test.

Co do szczepień to u nas IPV/HIB druga dawka 120zł. A póki co nie szczepimy sie dodatkowo na nic.
Właściwie to tej drugiej dawki też jeszcze nie przyjeliśmy bo czekamy na ujemny posiew moczu Tolki.

Powiedzcie mi dziewczyny czy wszystkie Wasze dzeciaczki miały USG bioderek, bo moja Tolka nie miała i cały czas mnie to zastanawia. Jak pytałam pediatry to srtwierdziła ze nie widzi u niej takiej potrzeby:sorry2:Czy któraś też tak miała?

U nas ogólnie bez rewelacji, dalej problemy z jedzeniem, chociaż powoli waga idzie w góre (wczoraj 5,5kg). Niestety bóle brzucha cały czas mamy i wzdęcia potworne, które nie pozwalają sie Tolce porządnie najeśc. Stwierdziłam że jednak dodatkowe badania musze porobić bo za długo to trwa. I tak oddaliśmy już kupke do badania na posiew a jutro idziemy na USG brzuszka. Mam nadzieje że bedzie ok.
A no i wyobraźcie sobie że bylismy wczoraj u logopedy :-D bo to takie jakies rutynowe badanie jak sie trafi do naszego ośrodka rehabilitacji. Pani sprawdzała odruch ssania i czy w buzi wszystko dobrze zbudowane.

Jeśli chodzi o wypadanie wlosów to u mnie to samo od jakiegos tygodnia. Ale kosci póki co nie bolą.


pozdr
 
reklama
aniolek ja jak zaczelam brac tabletki to mialam dwa dni plamienia a poprawnego okresu to jeszcze nie mialam.
nadii moja dzis sie zaszczala tak ze cale plecy mokre miala
 
Do góry