reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

ja przez pierwszy trymestr i przed ciążą tylko kwas foliowy, poźniej az do połowy 8 m-ca nic bo miałam super wyniki, jadłam duzo owocow i warzyw więc lekarz powiedział ze to znacznie zdrowsze witaminy niz te z apteki. pod koniec 8 lekko mi spadły wyniki i kupiłam falvit i tak do dziś go biorę :-)
 
reklama
Ja do 12tc. Folik, potem Feminatal N, od 20tc. Feminatal +DHA Metafolin, potem Sorbifer (żelazo), a teraz Ferrum (żelazo), Feminatal +DHA Metafolin i Asmag:)
 
lagajka - sprawdzaj sobie poziom zelaza we krwi jak bierzesz te witaminy...
ja bralam Prenatal classic ale w pewnym momencie nie bylo go w 2 aptekach i malz kupil mi wlasnie opakowanie Feminatalu N... po jakims czasie okazalo sie ze mam za malo zelaza... sprawdzilam opakowanie - w prenatalu jest 60 mg zelaza a w Feminatalu N tylko 28 mg... spora roznica...

teraz dorwalam prenatal classic w super cenie i jest OK ;-)

wlasnie - dla dziewczyn ktore biora prenatal classic - 100 tabl. za niecale 26 zl ;-)
Prenatal Classic, 100 tabl,ciąża,karmienie (668848389) - Aukcje internetowe Allegro
PRENATAL CLASSIC 100 TABL CIĄŻA,KARMIENIE APTEKA (668365262) - Aukcje internetowe Allegro
Prenatal Classic x 100 tabl APTEKA (674105022) - Aukcje internetowe Allegro

Owszem, jest tylko 28 mg żelaza, ale stanowi to aż 200% zalecanej dziennej dawki:-)
 
Mój gin przepisuje wszytskm swoim pacjentkom , ktore zaszły w ciążę 15 mg kwasu foliowego 1 raz dziennie, witamina A+E 1 raz dziennie i nic więcej do konca I trymestru. potem witaminy dla kobiet w ciąży.
najlepsze jest to, że Folik ma 0,4 mg kwasu foliowego, a to co on przypisuje to 15 mg... myslę ze to masakra jakas, wiec nie biorę az tyle. podobno 5 mg kwasu foliowego daje sie kobietom, ktore wczesniej urodzily dziecko z wadą. mój gin stwierdził, że 0,4 mg kwasu, to organizm nawet nie odczuje, że cos mu dostarczamy i przed niczym nie uchroni.
teraz biorę dziennie 3 foliki po 0,4 każdy. myslę, że to wystarczy.
Co do witaminy A+E tez mam wątpliwości. Wit A szkodzi przecież. ale on twierdzi, że to są witaminy życia i bardzo potrzebne dla płodu. Podobno na zachodzie tez to stosują od dawna. Radzilam sie innych gin i nie kazali brac nic oprocz kwasu foliowego.sama juz nie wiem kogo sluchac.
widzicie , kazdy mowi cos innego...
myslę, że najwazniejszy jest umiar we wszytskim...nie przesadzajmy zwitaminami..zdrowo się odzywiajmy a powinno byc dobrze...
 
taka ilość kwasu foliowego to lekka przesada:szok: moj gin mi od początku mowił do konca pierwszego trym tylko kwas, potem jak wyniki ok to nie trzeba sie faszerować lekami z apteki. ja jadłam zdrowo jarzynki i owoce i miałam wzorcowe wyniki do konca 8 mca, teraz biorę falvit bo zelazo trochę spadło, a to pewnie przez to ze przestałam jesc sałatę.
 
ja brałam Feminatal przez całą ciążę :) + dodatkowo magnez bo kurcze łydek w nocy miałam, a i dobre są leki takie jak acard 1x dziennie i medargin 3x po 2 saszetki dziennie jeśli na usg wyjdzie że maluch trochę za szczupły brzuszek ma :) moja córa miała się urodzic bardzo malutka po wyniku z usg z 33 tc ale przy porodzie miała 2950g :))
 
reklama
Asia tak mi właśnie lekarz powiedziął że mam cały czs brać póki co....
i jeszcze ani razu nie słyszałam że mam przestać.....
więc biorę......
mojej bratowej też lekarz kazał do końca ciąży brać ... i brała do 9 miesiąca....
urodziła zdrowe dzieci......
 
Ostatnia edycja:
Do góry