reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

reklama
mi lekarka przepisała Feminatal 800, po skończeniu opakowania mam na jakiś inny Feminatal się przerzucić .;-) One są bez recepty i mało kosztują, więc są OK. Doktorka mówiła,że są znacznie lepsze od samego kwasu foliowego.
No i dodatkowo przepisała mi mumomega, który kosztuje 50zł za 30kapsułek. Na początku się zdziwiłam po co mi 2 rodzaje witamin,ale na mumomega pisze "Strukturalne kwasy tłuszczowe dla mamy i dziecka wspomagające prawidłowy rozwój mózgu i oczu":) więc biorę bez gadania,chociaż ledwo łykam,bo to wielkie kapsuły,przypominające tran:dry:
 
Mój lekarz zalecił mi tylko łykanie kw.foliowego w I trymestrze.Pamiętajcie, że o ile witaminy rozpuszczalne w wodzie są "nie do przedawkowania", to o tyle witaminy rozpuszczalne w tłuszczach A<D<E już mogą narobić ambarasu w organizmie. Dlatego w I trymestrze, jeśli jesteście zdrowe, w okresie letnim kiedy jest dostęp do warzyw i owoców, a Wy nie wymiotujecie zbyt często, to również nie polecam syntetycznych witamin, które są gorzej przyswajalne niż te naturalne. Pozdrawiam :-)
 
Ja przez pierwsze 10-11 tygodni bralam sam folik, teraz Feminatal N

lagajka - sprawdzaj sobie poziom zelaza we krwi jak bierzesz te witaminy...
ja bralam Prenatal classic ale w pewnym momencie nie bylo go w 2 aptekach i malz kupil mi wlasnie opakowanie Feminatalu N... po jakims czasie okazalo sie ze mam za malo zelaza... sprawdzilam opakowanie - w prenatalu jest 60 mg zelaza a w Feminatalu N tylko 28 mg... spora roznica...

teraz dorwalam prenatal classic w super cenie i jest OK ;-)

wlasnie - dla dziewczyn ktore biora prenatal classic - 100 tabl. za niecale 26 zl ;-)
Prenatal Classic, 100 tabl,ciąża,karmienie (668848389) - Aukcje internetowe Allegro
PRENATAL CLASSIC 100 TABL CIĄŻA,KARMIENIE APTEKA (668365262) - Aukcje internetowe Allegro
Prenatal Classic x 100 tabl APTEKA (674105022) - Aukcje internetowe Allegro
 
Póki co biorę tylko kwas foliowy i piję Zdrovit - Magnez z witaminą B6. Ale zastanawiam się jak długo wystarczy sam kwas i jak to jest z tym pierwszym trymestrem, bo spotkałam się z dwoma wersjami - do 12 tygodnia i do 14 tygodnia.
 
jak podzielisz 40 tygodni na 3 trymestry to wychodzi 13,3333 tygodnia na trymstr ;-) czyli blizej 14 niz 12 ;-)

a sam kwas w I trymestrze wystarcza ;-)
 
jak podzielisz 40 tygodni na 3 trymestry to wychodzi 13,3333 tygodnia na trymstr ;-) czyli blizej 14 niz 12 ;-)

a sam kwas w I trymestrze wystarcza ;-)

Odsyłam do wątku
https://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/jak-liczyc-miesiace-ciazy-4402/
Może to pomoże rozświetlić sytuację:-).

Generalnie kwas foliowy jest zalecany do 12 tygodnia ciąży, ja brałam do 14, bo nie miałam pod ręką żadnych witamin dla ciężarnych, a właśnie po tych dwóch dodatkowych tygodniach jechaliśmy na urlop do Polski to się zaopatrzyłam:-). Ja pisałam wcześniej, że ja zaczęłam brać kwas foliowy już 1, 5 miesiąca wcześniej przed zajściem w ciążę. Poz tym, jeżeli bierzecie jakieś witaminy, które zawierają kwas foliowy to wtedy nie bierze się dodatkowo kwasu foliowego
 
reklama
Do góry