reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

etna36

Tylko nie przesadzaj z tym kwasem - chodzi o ilosc - za duzo tez nie mozna go brac, bo moze zaszkodzic. Z reguly to lekarze zalecaja jedna tabletke dziennie - ewentualnie jak masz problemy z krwia ale to juz lekarz bedzie wiedzial :-)
 
reklama
asik w anglii też stosuje się kwas foliowy przed zajściem już jest zalecany więc tak nie do końca.
Mi lekarz powiedział, że do 8-mego tygodnia jest on potrzebny dzidzi, bo wtedy się nerwy rozwijają, potem to się go bierze zwykle z witaminami
 
witajcie:-)maly ma 2 tygodnie, karmie go piersia i butle mleka nan 1 daje po kapieli wtedy mi dłuzej spi w nocy. Po moim mleku spi 1 godzine, czy mam za mało tresciwy pokarm? on ciagle chce jesc...daje mu rano witamine K i D3, mozna je podawac rano i razem. Daje mu przed jedzeniem, porannym tak o 5.00
 
Mi położna powiedziała że pokarm nie jest lichy, słaby itp . po prostu dzidziuś lubi sobie podjeść.Witaminy dawaj rano lepiej się wchłaniają. Spróbuj wiązać dziecko po szpitalnemu. Ja tak wiązałam sare do 8 tygodnia a potem w rożek i dzięki temu długo spała.
xctz41.jpg

Pamiętaj nic na mus - jeśli tak nie lubi spać to nie zmuszaj.
Proponuje byś pytania dawała w dziale nielowlaki wtedy będziez miała większy kontakt z matkami niż w dziali ciąża. Pozdrawiam
 
Hej! Moja córka była wyłacznie na piersi przez pół roku a jej spanie wyglądało tak: pierwsze dwa miesiące to albo wisiała na cycku całe dnie albo co godz lub dwie wołała jeśc a w nocy to tez co godz lub dwie. Na noc dawałam jej jedną pierś, odbicie i druga pierś, i nawet spała 4 godziny, czyłi miałam 2 lub 3 pobudki w nocy a ok 5 miesiąca zaczęła ząbkować i znów często sie budziła. Odkad dostaje mleko modyfikowane na noc to budzi się raz lub dwa na cycucia a ma skończone 9 miesięcy więc teoretycznie powinna przesypiać całe noce. Dzieci na piersi tak maja że często chcą cycusia albo z głodu albo z pragnienia. I nie wierz nikomu że masz słąby pokarm mi tez tak mówili, a niesłusznie bo gdyby był słaby pokarm to moje dziecko nie przewyższałoby swoja wagą i wzrostem rówieśników a nawet starsze dzieci. Jeśli tylko masz ochote i mozliwośc to karm dzidzie ile tylko zawoła i zdoła zjeśc. pozdrawiam
 
..ja biore feminatal na wlasna reke, moja gin nic o tym nie wie, nie wiem co o tym sadzi ale mimo ze staram sie odzywiac zdrowo to jestem pewna ze nie jestem w stanie dostaarczyc wszystkich witamin mnie i dziecku, tym bardziej ze w 3 trymestrze wyniki mi sie bardzo pogorszyly i musialam wspomoc sie wytaminami w tabl,
skrotowo--:))feminatal bralam w 1 i 3 trymestrze bez wiedzy lekarzai mysle ze to nie szkodzi
 
Co do foliku to również sie zgodze - większość ginekologów teraz uważa że największy sens jest zażywania kwasu foliowego przed zajściem w ciążę i pierwsze 3 miesiące, a potem tylko kompleksy witaminowe.


Na Twoim miejscu w tej kwestii nie słuchałabym lekarza...ale to moje zdanie. Możesz skonsultować to przecież z innymi lekarzami, położną. Pierwszy raz słyszę, żeby lekarz zabronił przyjmować witaminy ... popieram zdanie Monigsan - trzeba być nie lada mistrzem aby umieć sobie tak zbilansować dietę...
Dawkowanie jest podane zawsze na opakowaniu, farmaceuta też Ci podpowie...a co do kwasu foliowego ....najśmieszniejsze jest to, ze on jest w tych kompelkasach witaminowanych również zawarty i to w większej dawce niż sam kwas foliowy - zobacz sobie na opakowaniu.
[ Na foliku jest chyba 40umg a np.prenatal klasik kapsułka zawiera 80umg, feminatal 70umg jak dobrze pamiętam ]
 
Ostatnia edycja:
Ritmusia - ja uważam ze bardzo słusznie podzielić się swoimi wątpliwościami, nikt tu nie bawi się w lekarzy, i przecież każdy ma swój rozum - widać po ilości różnych wpisów ze sami lekarze mają tak różne zdania - a prawda jest taka, ze ile ludzi tylu lekarzy ( wśród grona z powołania Ci z przypadku i ambicji swoich rodziców ) i jak już pisało wiele dziewczyn, opisując swoje różne sytuacje nieraz warto napisać o takich sytuacjach, bo to czasem pierwsze sygnały, ze należy rozważyć zmianę lekarza, skoro jest mało kompetentny - lekarz nie jest bogiem, szczególnie w dzisiejszych czasach przy dostępie do fachowej literatury, informacji medycznych w necie - można ich sprawdzić i ich "naukawe" twierdzenia!

P.S. ....jakoś nie chce mi sie wierzyć, żeby ktoś celowo pisał nieprawdę , aby zaszkodzić innej mamie, tym bardziej ze można to zweryfikować i inni forumowicze robią to bardzo szybko ! ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja dla zdrowia maleństwa mogę brać wszystko co tylko każą, chociaż nie znoszę łykać tabletek.:happy: Trochę się martwię , że nie łykałam kwasu foliowego przed ciążą. Nie wiedziałam wcześniej że to takie ważne.:-(
Witam ja tesz bylam w ciazy i niebralam zadnych tabletek tylko na pokarm przez 2 tygodnie i niebralam zadnych witamin i synek urodzil sie zdrowiutki i do tej pory caly czas jest zdrowy teras ma 2 latka i 3 miesiace. Teras znow jestem w ciazy 6 tygodni kupilam witaminy ale maz kazal mi zwrucic do sklepu mowi ze mam tego niebrac bo to sa sztucznewitaminy i odalam jem owoce ryby itp co zzroweprodukty krowie i kozie a tabletek niebiore pozdrawiam serdecznie was dziewczyny
 
Do góry