reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

hmmm...a ja nie bralam witamin i też mam zdrowe brałam tylko kwas foliowy.....

ale teraz jak jest lato tyle warzyw owoców grzech faszerować się sztucznymi...no chyba,że mus....
 
reklama
Ja brałam feminatal, chociaz polozna w uk nie kazała brac zednych witamin, ale potem byly bardzo zdziwione ze po operacji cesarskiego ciecia mam taką dobrą chemoglobine i rana goi sie jak na ,,baranie,,;-):-)
 
Asia tak mi właśnie lekarz powiedziął że mam cały czs brać póki co....
i jeszcze ani razu nie słyszałam że mam przestać.....
więc biorę......
mojej bratowej też lekarz kazał do końca ciąży brać ... i brała do 9 miesiąca....
urodziła zdrowe dzieci......

Aha, ja w sumie jak skończyłam brać kwas foliowy to zaczęłam brać Feminatal i tam też jest kwas foliowy, ale w bardzo niskiej dawce, więc nie wiem jak to jest. jak lekarz Ci kazał to bierz, pewnie:-). Najważniejsze, żeby dzidzia była zdrowa.
 
Ja biorę od początku ciąży Centrum Materna :tak: Zauważyłam jak na razie, że mam mocniejsze i zdrowsze włosy i paznokcie, może właśnie dzięki witaminkom. Więc jeśli tak działają na mnie, to jak muszą działać na maleństwo :-)
 
A ja nie stosuję żadnych witamin. Po pierwsze nawet przed ciążą starałam się odzywiac racjonalnie a od kiedy jestem w ciąży mam na lodówce listę niezbędnych substancji i co je zawiera - codziennie jem kilka produktów z tej listy np. świeży szpinak, kasze gryczaną, banany, orzechy, suszone morele, natke piteruszki, nabiał itp. Stawiając na zdrowe odzywianie zawsze unikałam witamin w tablektach bo lepsze sa te z porduktów żywnościowych a teraz, czyli wiosną i latem mamy pod dostatkiem świeżych owoców i warzyw a nasz organizm lepiej perzyswaja takie witaminy. Może jesienią zacznę dodatkowo coś brać - na razie moja gin bardzo pochwala takie podejście :tak:
 
Zapomniałam dodać, że i tak jestem zmuszona do brania kilku innych leków typu Luteina. Acard, Nospa i Magnez więc dodatkowe tabletki to też dodatkowe obciążenie dla żołądka.
 
Ja biorę kompleks witamin dla kobiet w ciąży Prenatal Complex i po prostu czuję się bezpieczniej jakoś wspomagając się tymi tabletkami. Wiadomo, że staram się jeść jak najzdrowiej i według zaleceń ale jakoś po prostu jest mi z tą świadomością lepiej, że dostarczam i kwas foliowy i wapń i magnez, żelazo...;-)

W sumie to zazdroszczę czasem kobietom, które sie takimi rzeczami mniej przejmują...:confused:
 
hmmm...a ja nie bralam witamin i też mam zdrowe brałam tylko kwas foliowy.....

ale teraz jak jest lato tyle warzyw owoców grzech faszerować się sztucznymi...no chyba,że mus....
ja za durzego wyboru co do warzyw tutaj nie mam.... działki w IE też nie posiadam....więc wolę jeść wwitaminki....
napewno nie zaszkodzą skoro są przeznaczone dla kobiet w ciąży tym bardziej że lekarz zalecił....:tak:
a żelao muszę brać tak czy inaczej bo niestety mam zbyt niski jego poziom i w szpitalu po nadaniach krwi kazali nie zapominać o Tym
Aha, ja w sumie jak skończyłam brać kwas foliowy to zaczęłam brać Feminatal i tam też jest kwas foliowy, ale w bardzo niskiej dawce, więc nie wiem jak to jest. jak lekarz Ci kazał to bierz, pewnie:-). Najważniejsze, żeby dzidzia była zdrowa.
nom... dokładnie.... jakby mi powiedział że mem nie brać to bym nie brała...
ale wiem że mojemu lekarzowi mogę zaufać....
i nawet jak mi tutaj powiedzieli że moge już przestać to mój lekarz mówił że dobrze że nie przestałam.....:sorry2:
 
reklama
Do góry