reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

Na zajeciach z gin, taki stary lekarz opowiadal nam jak to byl mlody, niedoswiadczony i usg jeszcze na swiecie nie bylo. przyszla do niego matka z corka, 14letnia (!) ze cos sie niedobrego z mala dzieje. chcial ja zbadac - dziewczynka byla dziewica - wiec badal per rectum. Macica wydala mu sie dziwna - powiekszona. Poprosil starszego kolege, ten wlozyl palec i po chwili mowi: "co ty? 12 tyg ciazy rozpoznac nie mozesz?"
Klasyka gatunku :) Mnie zdarzyło się kilka razy słyszeć opowieści pod tytułem "Przyszła dziewica do porodu". Jak widać to się da zrobić;-)
Co do witamin- rzeczywiście zdania wśród lekarzy/położnych/dietetyków są podzielone. Ja jestem umiarkowanym sceptykiem, wobec preparatów witaminowo- mineralnych dla kobiet w ciąży. Może się zdarzyć, że kobieta suplementuje witaminy/minerały, dzięki czemu wyniki badań laboratoryjnych (stężenie hemoglobiny, MCV) ma ok, a odżywia się fatalnie.
Jak dla mnie: po pierwsze dbałość o to co się je, a dopiero w dalszej kolejności rozważać suplementację.
Pozdrawiam
 
reklama
Witam, chciałam się spytać, co do łykania zalecił Wam lekarz na pierwszej wizycie??? I co trzeba brać w tym czasie by dziecko się dobrze rozwijało? Słyszałam że trochę tego jest.
 
hedj... ja póki co biorę tylko kwas foliowy....
1 dziennie.. do 12 mmiesiąca później bierze się żelazo...
ale najlepiej spytaj lekarza....chociaż kwas foliowy powinna brać każda kobiera nawet już przed planowaną ciążą 3 tyg.....
pozdrawiam....
 
Ja nie biore wogóle witamin, zalecenie lekarza. Brałam tylko do 3 miesiaca kwas foliowy. Wizyte mam we wtorek ,może mój gin. zmieni zdanie. :confused:
 
Ja nie jestem w ciąży ale jak byłam to łykałam kwas foliowy do 3 miesiąca a potem feminatal. Polecam ci szczerze te witaminy, nie ma po nich skutków ubocznych, no i cena rozsądna. Czytałam jakiś wątek o witaminach i większość dziewczyn polecała feminatal. Pamietaj tylko,że jak zaczniesz łykać jakieś witaminy to odstaw kwas foliowy. W tych witaminach jest wystarczająca ilość kwasu foliowego, i co za dużo to nie zdrowo:tak:
 
Ja przez pierwsze 3 miesiace brałam Feminatal metafolin 800, duża dawka kw.foliowego +witaminy, 1 tabletka dziennie, a teraz łykam Prenatal classic. Faktycznie niektórzy lekarze są przeciwni łykaniu witamin, ale zimą jest utrudniony dostęp do zielonych warzyw i mi mój gin kazał brać.
 
Na początku kwas foliowy, teraz feminatal, zawierają one jod jako jedne z nielicznych tabletek, a podobno jest on bardzo potrzebny w ciąży. Warto brać witaminy nawet jak się ma dobre wyniki, tak dla siebie, zawsze potem po porodzie może włosy będą lepsze itp.
 
reklama
Ja też biorę feminatal i jestem bardzo zadowolona. Lekarz mi go już zalecił w momencie kiedy odstawiałam pigułki. A co do witam dla kobiet w ciąży-słyszałam, że teraz już dużo tych preparatów zawiera jod
 
Do góry