reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

Ja brałam oczywiście kwas foliowy przez 4, 5 miesiąca (czyli zaczęłam brać przed zajściem w ciążę). Teraz pewnie o jakieś witaminki się postaram:-). Moja siostra brała falvit, lekarka mówiła jej, że nie musi brać nic innego. A c Wy o tym myślicie??
 
reklama
Falvit jest bardzo dobry. Aczkolwiek ja nie biore witamin w ciązy. Wyniki mam bardzo dobre, wiec lekarz powiedzial, zeby nie pasc sie sztucznie.....lepsze naturalne witaminki :-)
 
Ja brałam oczywiście kwas foliowy przez 4, 5 miesiąca (czyli zaczęłam brać przed zajściem w ciążę). Teraz pewnie o jakieś witaminki się postaram:-). Moja siostra brała falvit, lekarka mówiła jej, że nie musi brać nic innego. A c Wy o tym myślicie??

Falvit? A to są w ogóle witaminy dla kobiet w ciąży czy zwykłe witaminy? Raz to kupiłam i odradzam. Dużo dziewczyn pisało o zaparciach po tych witaminach. Nawet w ulotce o tym piszą. Ja brałam feminatal od 3 miesiąca i przez ponad rok w trakcie karmienia.
 
Ja na początku brałam tylko kwas foliowy. Około 4 miesiąca pytałam moją gin czy mam przyjmować jakies witaminy to powiedziała że nie, bo wyniki mam dobre. Po miesiącu jak do niej poszłam i powiedziałam że ostatnio często mam katar i troche sie czuje tak jak na grype to na mnie nakrzyczała ze witamin nie biore, bo przeciez w ciazy trzeba sie dodatkowo wspomoc bo nasz organizm utrzymuje teraz dwa wiec nie zawsze witaminy dostarczane w diecie wystarczają :baffled: no i zrozum kobiete... oczywiscie po tej wizycie od razu zmienilam lekarza a ten plecił mi prenatal classic ( raz dziennie) i od III trymestru dodatkowo prenatal DHA (witaminy zlecił mimo książkowych wyników morf.) Szczerze to myśle że warto brać witaminki, sa przeciez specjalnie przeznaczone preparaty dla kobiet w ciazy wiec na pewno nie zaszkodzą maleństwu :tak:
 
Zapomniałam dodać że te same witaminy + kwasy mam brac podczas karmienia ( czyli prenatal Classic i Prenatal DHA). Classic ma 100 tabletek, DHA 30 tab., koszt około 30zł za opakowanie ( dokładnie nie pamiętam, bo męza zawsze wysyłam:-))
 
Falvit? A to są w ogóle witaminy dla kobiet w ciąży czy zwykłe witaminy? Raz to kupiłam i odradzam. Dużo dziewczyn pisało o zaparciach po tych witaminach. Nawet w ulotce o tym piszą. Ja brałam feminatal od 3 miesiąca i przez ponad rok w trakcie karmienia.


Czytałam, że są to witaminy dla kobiet w ciąży i karmiących. Dużo zależy od organizmu, zawsze mogą wystąpić jakieś skutki uboczne:-). Falvit ma dużo pozytywnych opinii.
 
Ja też brałam kw. foliowy przed ciążą i do około 12 tc.
Od tamtego momentu biorę elevit. I mam też brać go w czasie karmienia po porodzie :tak:
 
w sumie wybór witamin jest ogromny. Więc ja uważam, że każda znajdzie coś dla siebie. Nie ukrywam,że dziwię się kobietom, które nic nie łykają. To ich sprawa, ale ja nie miałam żadnych skutków ubocznych, dziecko urodziłam zdrowe, więc polecam łykanie witamin. Tyle się mówi o tym, że ciąża dla organizmu to olbrzymie obciążenie. Nie wydaje mi się, że wystarczy zdrowo się odżywiać. W okresie karmienia dziecko wszystko zabiera dla siebie :-D więc wtedy też warto łykać witaminki. Oczywiście to moje zdanie. Pewnie wiele kobiet bez witamin też urodziło zdrowe dzieci. Zawsze będą zwolenniczki i przeciwniczki.
 
reklama
Dzięki dziewczyny czyli początkowo folik a potem te suplementy z wieloma witaminami. :-)Właśnie, jak widać są różne szkoły z tym łykaniem witamin. Pytałam się dziś w pracy o to. Wszyscy mówią że z początku sam kwas foliowy do 3 miesiąca a potem to już zależnie od lekarza.
 
Do góry