reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

ja do 13 tyg,bralam Feminatal metafolin 800 + dodatkowo jeszcze kwas foliowy i magnez dwa razy dzienie po 2.Takie mialam zalecenie lekarza, a pytalam sie czy nie biore za dozo kwasy foliowego to uslyszalam ze nie bo kwasem nie mozna przedobrzyc gdzy jego nadmiar jest wydalany z organizmu.A od 13 tyg.biore Feminatal 400 + dalej magnez 2x po 2 oraz co trzeci dzien Tardyferon. Sadze ze wiele zalezy od lekarza
 
reklama
Cześć dziewczynki.. ja zanim poszłam pierwszy raz do lekarza, czyli jak tylko zobaczyłam II kreseczki na teście zrobiłam sobie wszystkie badania :)) Wyniki miałam bardzo dobre a mimo to od początku ciąży biorę biofer, magneB6, elewit prenatal oraz kwas foliowy. Zaskoczyło mnie to że mimo iż w elewit są wszystkie witaminy i jest duża dawka kwasu foliowego to jeszcze mam łykać osobno. Kwas foliowy łykałam już przed ciążą. Mój gin wyjaśnił mi że biofer to żelazo które jest bardzo potrzebne bo zwkle kobiety w ciąży mają niedobór, albo mieszczą się w dolnej granicy zapotrzebowania. Z magnezem też tak jest. A kwas foliowy jest najważniejszy i dawki do 400 nie zaszkodzą. Ja teraz mam w sumie 240. Więc jak widać łykam trochę tych Tabsów. Wszystko zależy od prowadzącego ciąże :))
 
Ja narazie łykam folik, a poźniej zobaczę. Nie jestem ani zagorzałą przeciwniczką ani zwolenniczką dodatkowych witaminek w ciąży. Uważam, że należy się przede wszystkim odżywiać zdrowo; ale jak mi lekarz zaleci, to wezmę. zdrowie dziecka przede wszystkim :)

ehh żebym ja mogła zaplanować swoją ciążę...
 
Ja brałam oczywiście kwas foliowy przez 4, 5 miesiąca (czyli zaczęłam brać przed zajściem w ciążę). Teraz pewnie o jakieś witaminki się postaram:-). Moja siostra brała falvit, lekarka mówiła jej, że nie musi brać nic innego. A c Wy o tym myślicie??

ja brałam Clonfolic ale tymczasowo biorę tabletki na mocz Galfer FA i zaqwiera to kwas foliowy więc nie mogę jednocześnie.
a teraz czekam na paczkę z pl i będę brała falvit do końca ciąży i nawet później bo jest to dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią....
 
ula_k kwas foliowy zapobiega powstawaniu wad cewy nerwowej u płodu (m.in.: bezmózgowia, rozszczepu kręgosłupa, przepuklin oponowo-rdzeniowych). Wady te powstają w pierwszych 4 tygodniach płodowego życia.
 
reklama
Cześć! Dwa miesiące przed ciążą i jakieś 1,5 m-ca już będąc w ciąży (póki nie potwierdziłam testem, że jestem w ciąży) brałam kwas foliowy. Na pierwszej wizycie lekarz zalecił mi witaminy dla ciężarnych: najpierw feminatal 800, a po skończeniu opakowania czyli ok. 17 tygodnia sama przerzuciłam się na feminatal 400+DHA. Brałam także - oczywiście z zalecenia lekarza - magnez (często łapały mnie skurcze) i dodatkowo żelazo (złe wyniki krwi). Ogólnie jestem zadowolona:happy:
 
Do góry