reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

To mnie trochę uspokoilaś, bo mój synek ma coś katarek mały ostatnio i to może faktycznie przez to... Oby... jutro zobaczę co mi powie pediatra...
 
reklama
Śluz w kupce może też być objawem infekcji (i to najczęściej).Jeśli się powtarza,to po prostu trzeba zrobić posiew kału.Zdrówka i ładnych kupek;-)
 
Kurczę, stresuję się jak nie wiem, pewnie niepotrzebnie. Czytam na różnych stronach o śluzie w kupach i coż... Jedni specjaliści twierdzą, że jak dziecko normalnie przybiera i rośnie to nie ma się czym martwić, że to sie czasem zdarza i że diety matki też nie trzeba zmieniać... Inni twierdzą, że to bardzo poważna sprawa... Koszmar jakiś... Muszę zrobić ten posiew i wszystko będę wiedzieć:-). A do tego posiewu to ja muszę jakieś specjalne pojemniczki pewnie kupić? Sory za tak głupie pytanie ale to moje pierwsze maleństwo i żadnego posiewu w życiu nie robiłam.
 
Jestem już po wizycie, więc podzielę się tym co było przyczyną śluzu w kupce u mojego Skarba. Okazało się, że jest po prostu zaziębiony i jak to określiła moja pani pediatra - Oskarek złapał infekcję wirusową. Zalega mu troszkę wydzielina z noska którą połyka i stad śluz w kupce najprawdopodobniej. Oczywiście mam go dalej obserwować i podawać stosowne leki, ale powinno przejść. Zobaczymy. Mam nadzieję, że będzie ok już niebawem:-)
 
Ja też byłam z małą u lekarza. U nas z kolei ten śluz to podobno przez zęby.Lekarka wypatrzyła u Zosi 4 nadchodzące górne zębiska.Kazała podawać Lakcid i nie dawać od picia soków owocowy, tylko lekką herbatę i wodę mineralną.I zobaczymy.Powiedziała też że dopóki nie ma krwi w kupce, albo przy śluzie - gorączki, wymiotów, to jest w miarę ok.Mimo to jeżeli małej utrzymają się takie brzydkie kupy to chyba też zgłoszę się po skierowanie na ten posiew.Napewno nie zaszkodzi;-)
 
Powiedzcie mi czy u maluszka(moja corcia ma 3 tygodnie) powinna byc codziennie kupka ?????????

Gdzies czytalam ze wcale tak nie musi byc, ale babcia dostaje schizy i tylko slysze ze MUSI CODZIENNIE ROBIC KUPE a ja juz sluchac nie moge :-(
 
reklama
teoretycznie, nie. Tylko to jest tak, że zwykle jak dzieci są na piersi to jest codziennie i to nawet kilka razy, a jak na butli, to czasem nawet przez kilka dni nie ma. Podobno może to trwać do tygodnia. Nie twierdzę, że to jest dobre, bo wtedy dziecko na pweno się męczy, zazwyczaj jest tak, że po 2 dniach kupa jest. Tak ma moja córka, nieraz robi 1 na dzień, a czasem dopiero po 2 dniach jest, ale za to ogromna. Teraz jej daję słoiczkowe dnania oprócz mleka, i kupek jest więcej, mają też inna konsystencję. Wszystko z Twoim dzieckiem jest w porządku. jest jeszcze mała, napewno sobie to wkrótce ureguluje.:tak:;-):-D
 
Do góry