reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

Kasia - no nasi dziadkowie to panikarze - jak ja to mowie - ale twoi :szok: z ta wizyta u chirurgow eehhhh - dobra zasada - wysluchac, podziekowac ....i robic swoje :-)
 
reklama
U dzieci karmionych wyłącznie piersią może występować coś takiego jak prawie całkowite wchłanianie. Jeżeli nie boli dziecka brzuszek, nie jest on wzdęty a kupa po tych kilku dniach wygląda normalnie (choć wiadomo jest jej więcej:tak:) to nie ma się czym przejmować. Ja na kupę, zdarzyło się raz , czekałam kilkanaście dni (wśród wszystkich mądrych doradców czułam się jak wyrodna matka:-)) ale nic się złego nie stało bo nie mogło się stać. Jeżeli dziecko się z tego powodu wyraźnie źle czuje to wtedy wiadomo, trzeba poradzić się lekarza.
 
Czy ktoś może mi powiedzieć co oznaczają zielone kupki. Mój synek robi raz żółtąraz zieloną.sama nie wiem od czego. Moja mama mówi ze mały jest przeziebiony ale za parę godzi robi normalną kupkę. Czy ta zielona może być od czegoś co zjadłam ?
 
Kolor kupki jest bez znaczenia. Moga byc zolte, zielone, brazowawe itp. Na co trzeba zwracac uwage to czy w kupce nie pojawia sie sluz lub co gorzej krew :tak:No i zwroc uwage na zachowanie synka. Jesli nie placze, je normalnie, bawi sie, dobrze spi, nie prezy sie to znaczy, ze wszystko OK.
 
Kolor kupki jest bez znaczenia. Moga byc zolte, zielone, brazowawe itp. .
Przykro mi ale sie z tobą nie zgodze:no:
Kolor kupek ma znaczenie-prawidłowa u niemowlaka jest żółta.Zielona kupka może oznaczać wiele-jak mówi Twoja mama-przeziebienie,ale jesli brak innych objawów to raczej nie to:-)
Natomiast rumianek moze byc przyczyna-herbatka z rumiankiem lub zioła-powodują zielen kupek,albo jak kupka za dlugo byla w pieluszce to sie utlenia i zielenieje-obserwuj:tak:
 
Zeby rozsiac watpliwosci wklejam link z innego forum, jest to odpowiedz pediatry na pytanie jednej z forumowiczek, ktorej maluch tez "produkowal"zielone kupki ;-)

Specjalista radzi - Wygl?d stolca - zielone zabarwienie stolc
 
Kurcze, link nie dziala :baffled: Kopiuje i wklejam odpowiedz lekarza:

Stolec ma zwykle barwę brązową, jednak zabarwienie kału jest bardzo zmienne i zależne od wielu różnych czynników.
OBJAWY I PRZEBIEG
Brunatne zabarwienie kału jest zależne od sterkobilinogenu, barwnika powstającego z bilirubiny. Do światła przewodu pokarmowego bilirubina jest wydalana wraz z żółcią. Jej przemiany, prowadzące do powstania sterkobilinogenu, dokonują się przy udziale bakterii żyjących w jelitach. Zielone zabarwienie stolca powstaje, gdy część bilirubiny związanej, zawartej w żółci, pozostaje w kale w postaci niezmienionej. Przyczyną jest najczęściej zmieniona flora bakteryjna jelit, przyspieszony pasaż jelitowy (brak czasu na rozłożenie bilirubiny przez bakterie) lub przejściowo zwiększone wydalanie bilirubiny z żółcią pod wpływem różnych czynników dietetycznych. Zwykle nie jest to związane z żadnym poważniejszym stanem chorobowym. Zielone stolce mogą występować także u zdrowych niemowląt karmionych wyłącznie piersią.
WEZWIJ LEKARZA, GDY...
Zielona barwa stolców często niepokoi rodziców, ale zazwyczaj nie jest to żaden stan patologiczny. Najczęściej jest to zjawisko wtórne do (fizjologicznego u dzieci!) przyspieszenia pasażu jelitowego, połączonego ze zmianą diety (np. wprowadzenie nowego pokarmu). Może to być również następstwem leczenia antybiotykiem. Zwykle zmianie barwy towarzyszy również zmiana zapachu takiego stolca - jest to oczywisty skutek zmiany zawartości w kale poszczególnych metabolitów bilirubiny. W żadnym wypadku zmiana zabarwienia lub zapachu stolca nie powinna być podstawą do rozpoznania alergii pokarmowej i do prób odstawiania nowo wprowadzonych pokarmów. Także niewielkie rozluźnienie konsystencji zielonych stolców, występujące po wprowadzeniu u dziecka niektórych nowych pokarmów, jest zjawiskiem zrozumiałym i normalnym. Wizyty u lekarza wymagają dzieci, u których zielonym stolcom towarzyszą inne ewidentne objawy sugerujące chorobę przewodu pokarmowego, takie jak na przykład: brak przyrostu lub zahamowanie przyrostu masy ciała i wzrostu, przewlekła biegunka (3 lub więcej luźnych stolców przez ponad 2 tygodnie - oczywiście za wyjątkiem dzieci karmionych piersią, u których stolce normalnie mogą mieć konsystencję rzadkiej jajecznicy), wymioty, gorączka lub stany podgorączkowe i wiele innych.
LECZENIE DOMOWE
W postępowaniu domowym należy zachować cierpliwość. Jeżeli zielonym stolcom nie towarzyszą inne objawy, to zazwyczaj nie ma powodów do niepokoju. Można zastosować jeden z dostępnych bez recepty probiotyków (Lakcid, Lacidofil, Trilac, Lacium). W przypadku towarzyszących innych zaburzeń wskazane jest wykonanie posiewu kału.
BIBLIOGRAFIA
„Choroby przewodu pokarmowego u dzieci” Zalewski T. (red.), PZWL, Warszawa, 1995
 
reklama
Bartoszek robi diwe kupki dziennie rano żółtą normalną, a po południu zieloną, mysle że to może być przyczyną:

Ciemnozielone, czasem przy tym spienione kupki mogą świadczyć o nietolerancji czy alergii pokarmowej, zwłaszcza gdy towarzyszy im kolka lub wysypka. Mogą też być związane z zachwianiem proporcji pomiędzy tak zwanym mlekiem I i II fazy. Na początku każdego karmienia z piersi płynie bowiem mleko słodsze

i jeśli maluch przez cały dzień ssie metodą "dwa mlaśnięcia, dwa chrapnięcia", to może w efekcie zjadać za dużo słodkiego mleka


RAcezj żadnej wysypki nie ma i kolki też więć chyba to drugie:) aledla pewności pójde do lekarza.
 
Do góry