reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

moja corcia tez kiedys robila zielone kupki-z reszta czasami zdarzy jej sie nawet teraz(kiedy zmienilam mleko-karmie od poczatku butelka-zaczela robic zołciutkie i w dodatku codziennie a nawet kilka razy dziennie),a kiedy bylam u peditry i zapytalam o to -powiedziala ze chyba wywiesi na drzwiach kartke bo kazdy sie pyta o zielone kupki i ze to nic zlego!
 
reklama
Kupki u dziecka na mieszance mogą być zielone, własnie od żelaza (też mi to mówiła lekarka), czasem są takie, jak długo w jelitkach poleżą. Zresztą, mniejsza ilość tych kupek, jeśli jest mleko modyfikowane też nie jest niczym strasznym, może być nawet jedna na 2, 3 dni. Nawet, to czasem dobrze, jeśli nie ma zaparć, bo wtedy dzidzia to, co zje, nie wydali, tylko jej w organizm jako budulec wejdzie.
 
Powiedz mi jak to się stało że w niektórych wątkach piszesz że jestes w 27 tyg ciąży a w innych że twoje dziecko wymiotuje i ma 3 tygodnie !!!!!!!!!!!!!!! A różnica w postach wynosi kilka dni ???!!!
a najśmieszniejsze jest to, że 13.08 pisze że ma 3 tyg córeczkę a 22.08. że jest w 29 tyg. ciąży.Ciąża cofająca czy co??:-p
dziewczyno nie zaśmiecaj nam forum swoimi bzdurami!!!!
 
Wiem coś o zielonych kupkach, bo natka często takie miała, do czasu, gdy wprowadziałm nowe pokarmy. Czasem, jak kupa długo zalego w jelitach, utlenia się i przyjmuje zieloną barwę, nie piszesz nic o częstotliwości tych kupek, jak są rzadko robione, to pewnie dlatego. Czasem też, jak dziecko ma dużo żelaza (mleka modyfikowane są bogate w ten pierwiastek), może mama je coś, co dostarczas Fe w dużej ilości. Zielony kolor może być też od herbatki koperkowej, jeśli ją podajesz dziecku. Jeśli nie boli przy tym brzuszek, nie ma wysypki itp, wszystko jest OK.
 
Mojemu miesięcznemu synkowi przydarzają się żółto-zielonkawe kupy. Położna, która nas odwiedza twierdzi, że to nic niepokojącego i że tak może się zdarzyć. Pediatra natomiast mówi, że to z przekarmienia mimo, że karmię tylko piersią. Czy któraś z mam lub tatusiów ma podobny problem?

a to ciekawe .... mój pediatra z kolei twierdzi, że nie można przekarmić dziecka karmionego piersią :szok:
 
U takiego maluszka uklad pokarmowy nie jest jeszcze zbyt dojrzaly co tez moze byc powodem zielonych kupek. Nie martw sie tym za bardzo. Wiele dzieci w tym wieku miewa zielone kupki.
 
a jeśli chodzi o kupy to powodem do zmartwienia jest jedynie krwe w stolcu lub śluz wyglądający jak białko świeżego jaja ... cała reszta - kolor czy zapach to efekt diety karmiącej matki no chyba, że jest na butli to zawsze mozna zmienić mleko na hippoalergiczne czy jakieś tam inne, ale że karmię piersię to się nie znam :-(
 
dobrze że są takie osoby jak Ty i czasem pobawią się w detektywa, bo przecież wymyślanie sobie najpierw dziecka aportem ciąży i jeszcze pisanie że ma się z nim problem to już LEKKA przesada...
 
reklama
Dziewczyny wiem że mogę być monotematyczna ale o co chodzi z tym śluzem w kupkach?Moja mała co jakiś czas zrobi okrutnie smierdzącą kupkę i faktycznie pojawia się tam śluz, ale jakoś nie traktowałam tego jak choroby.Ale poczytałam nieco i ..... matko jedyna, kupki ze śluzem mogą być objawem mukowiscydozy????O co chodzi, bo ja już zgłupiałam.Pozdrawiam
 
Do góry