reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

witam wszystkie mamuski.Mam trzymiesieczna corke.Czytam o tych kupkach i zastanawiam sie,bo moja nikola robi kupe raczej raz dziennie/nie czesciej/ale jest ona i to zawsze zielona.Podaje jej mleko nan1.W sumie to wybieram sie jutro do lekarza,bo mala czesto mi placze i niewiem co jest.Od kilku dni mam problem z wyjsciem na spacer-musze ja nosic a wozek pchac,hihi.Niewiem czy moze jej cos dolega?ciezko jest cos okreslic.Do niedawna byla bardzo spokojna.W wozku na spacerach spala,po kapieli zasypiala od razu sama--a teraz sie jakby wszystko odmienilo...tylko czemu...
 
reklama
ankvv nie wiem ile ma miesięcy twoja dzidzia, ale moze ząbkuje i ma kiepski nastrój? A oprócz tych kup zielonych czy nie zauważyłaś wyprusków na twarzy? Bo może ma uczulenie na białko? A moze zaczęłaś podawać Nan od niedawna? czy podawalaś jakis czas i tak nagle sie zrobiły zielone. A wiesz gdzieś tutaj na forum wyczytałam, ze zielone kupy są po herbatce z kopru włoskiego. Nie wypróbowałm to nie wiem. maksio też kręci czasami .żółto-zielone kupy po Nan1, ale dla mnie to i tak ok, bo na cycu to kręcił takie zielone jak smółka (1 kupka). Słuchaj sprawdz czy dobrze przybiera na wadze.
 
ankavv a dopiero zauważyłam ma 3 msieciace. Może to dziąsełka ją swędzą. maksio ma kiepski nastrój, a moze chce pić. Maksio też kiepsko znosi upały.
 
Przy karmieniu mieszanka kupki maja prawo byc zielone - to opinia naszego pediatry. Dodatkowo z tego co mi wiadomo przy karmieniu NANem czesciej sie to zdarza: zielone, albo szare, dlatego ze NAN ma wiecej zelaza i ono powoduje takie kolorki.
 
Mój pediatra mówi, że kupki dopóki nie ma krwi albo śluzu są ok, niezależnie od koloru. Rzeczywiście jest tak, Aneta, jak piszesz, jak jest więcej żelaza, to są ciemno zielono szare :tak:
 
U mnie na piersi robił raz na 10 dni, wcale brzuszek nie bolał ani nic. Tak pięknie trawił moje mleczko po prostu. Ta częstotliwość się zmniejsza, a potem jak wprowadzisz warzywa i owoce znowu się zwiększa (teraz mamy 3-5 kupek dziennie). Jak dziecko jest ok, nie boli brzuszek to jest w porządku...:tak:
 
A co powiedział lekarz?
Powinien zalecic badania w kierunku refluksu (USG), żeby wykluczyć wady anatomiczne...
U mnie był ten sam problem - mały był gruntownie przebadany w szpitalu, mimo że bardzo dobrze przybierał (60g/dobę), wykluczono wady anatomiczne, alergie na laktozę i białka mleka (bada się kał), zakażenia ukł moczowego, zrobiono bad. biochemiczne krwi (poziom jonów, wątrobowe, nerkowe itp). Także duże pole do diagnozy, bo to może być od wielu rzeczy, u maluszków wiele chorób może się tak objawić. U mnie chlustał szklankami na pół metra (wg. lekarzy, którzy to widzieli, nie było to żadne ulewanie tylko ewidentne wymioty) i co się okazało?? Że zbyt łapczywie jadł... z piersi (u mnie zaczęło się to po nawale, najpierw mało, potem coraz mocniej) plus miał nadmiar żelaza (miał anemię i podawaliśmy mu żelazo). Teoretycznie większość niemowląt w takim wypadku ulewa, nie wymiotuje. Po odstawieniu żelaza i paru dniach karmienia z butelki ze smoczkiem o małym otworku problem wymiotów zniknął. Mały ulewał do ok. 7 m-ca życia cały czas (niedojrzały miał po prostu ten żołądeczek), teraz czasem mu się też zdarzy, ale bardzo sporadycznie...
 
reklama
Do góry