reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

Sayene tak długo jak Twoja córka przybiera prawidłowo, raczej nie ma powodów do obaw. Potwierdzam, pomaga dłuższa niż dwie godziny przerwa między karmieniami. Dla spokoju zrób dodatkową diagnostykę ale mnie pediatra mówił, ze to może trwać nawet do 6go miesiąca. Pozdrawiam!
 
reklama
Seyen spokojnie, nie ma co się zamartwiać ( mówi to doświadczona juz mamuśka, która sama od zmysłó odchodziła, hihi ) bo faktycznie połowa dzieci to ma. Moja Julka też chlustała mi przez ramię, czasem na metr, dostawała Nutriton ale bez efektów, refluksu nie miała, no i tak do 5-go m-ca, potem juz nic, jak ręką odjął. Często układ pokarmowy musi dojrzeć.
Ale zdiagnozuj czy to nie refluks, tylko najlepiej jakoś szybkim badaniem a nie w szpitalu przez kilka dni.
Głowa do góry!!
 
Kochane dzięki wielkie, podniosłyście nie na duchu. Mała dostała Nutrition i trochę się uspokoiło, za to kupy nie robi. Ale to nic. Do szpitala i tak mnie nie chcą przyjąć bo nie mają miejsc, mam czekać na dogodny termin. Zobaczymy co z tego wyjdzie. A pediatrę chyba na prawdę zmienię, bo ta lekarka to jakaś w takim razie spanikowana. A to USG to gdzie mogę zrobić?? mam szukać prywatnych gabinetów???? czy może jakaś przychodnia??? Jeszcze raz wielkie dzieki!!!!
 
U mnie było to samo;Oliś ulewał non stop-przebierałam go wiele razy dziennie.Właściwie to niemal po każdym karmieniu było chlust.Było też i tak że jakiś czas po jedzeniu jeszcze potrafił oddać ( uwielbiał zwłaszcza tuż przed wyjściem-ładne ubranko,starzy gotowi do wyjścia hihi).Poza tym bardzo ładnie przybierał na wadze,był wesoły,pogodny i pediatra stwierdziła że nie ma powodu do obaw-przejdzie mu.I rzeczywiście nie pamiętam ile miał miesięcy ( chyba ok 6) jak zupełnie ustały jakiekolwiek ulewania czy wymioty.
Seyen jeśli masz wątpliwości to skonsultuj się z innym pediatrą.
 
No a skąd jesteś? Ja mogę polecić Ci w Gdańsku gdize można zrobic takie USG. Jeśli mieszkasz gdize indziej to najlepiej szukaj - wypytuj znajome mamy, na pewno ktoś już takie badanie (usg) dizecku robił.

Aga
 
Przypomniałam sobie, że lekarz kazał ułożyć materacyk w łóżeczku pod kątem 30 stopni, no i oczywiście po karmieniu trzymać aż sie odbije (do skutku), można klepać po pleckach lub po pupci:tak: . Troszkę pomaga, choc nie eliminuje wymiotów.
Ja jestem z Polic, koło Szczecina- mogę polecić gdzie tu zrobić takie badanie.
 
witam! ja mam to samo no mialam ale jeszcze sie zdarza! zrobienie badania zeby sprawdzic czy to refluks to dobra zecz! moj hubert zwracal hlustajaco nawet kilk razy po jednym jedzeniu! uspokoilo sie samo ale dopiero jak skonczyl poltora roku! zadnych syropow nie moglam dawac bo wszystko zaraz zwracal!!! zjadal np o 12 serek danio a o 18 juz po dwuch innych posilkach zwracal serek!
teraz zwraca tylko jak jest chory jak ma gardlo chore to juz wiem ze to gardlo!
dzis tez zwrocil jakis 30 min temu ale wlasnie bierze zastrzyki bo jest chory!
 
Witam!!

Mam pytanko. Co znaczają zielone kupki u 2wu mies. niemowlęcia?:confused:
czytałam gdzieś, że to nie dobrze.:no: Karmie mego synka wyłacznie piersia, przekonana, że daję mu to co najlepsze. Tym czasem mój syn od dawna robi zielone, brzydko pachnace kupki, często ze śluzem.
Mleko krowie i jego pochodne zastąpiłam mlekiem kozim.Poza tym jem wszystko, tyle, że z umiarem. Staram się by moja dieta była urozmaicona, by dostarczyć dziecku wszystkie niezbędne witaminy i minerały.Tak doradzają angielscy lekarze.
Mój synek jest pogodnym dzieckiem, które nie miewa żadnych kolek, dobrze przybiera na wadze, przesypia prawie całe noce i uwielbia ssać moją pierś.
Mimo wszystko sie denerwuję.
Czy ktoś miał podobny problem, i może mi coś doradzić?
 
w szpitalu powiedziano mi, ze nie ma sie co martwic bo zolta kupka utlenia sie do zielonego. i tyle. czyli jak minelo sporo czasu od poprzedniej kupki to moze byc ona zielona...czasem podobno herbatki hipp moga dawac taki efekt-podajesz dziecku takie herbatki?
 
reklama
Do góry