reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

Karmisz piersia czy mlekiem modyfikowanym i czy dzidzie boli brzusio??Jaki sa kupki i czy mocno sie prezy przy nich.Ja dawalam nieraz plantex to na gazy i kupki,ale chyba dopiero od miesiaca go mozna dawac.Jak sie obawaiasz zawsze mozesz isc po porade do przychodni.
 
reklama
Dzidzie karmie piersia i dokarmiam buteleczka. Gazy jej odchodza, ale kupki nie robi. Dzidzia sie prezy i wygina, podkurcza nozki, wiec sadze ze brzuszek ja boli.
 
Spróbuj jej dawac herbatkę koperkową lub rumiankową. jeśli dokarmiasz mlekiem modyfikowanym to może wina leży właśnie w nim. Jakie to mleko?
 
u nas było podobnie, mała nie robiła kupki i widać było że ja to męczy, lekarz oczywiście twierdził że to normalne i dzieci cyckowe mogą robić kupkę raz na tydzień. można się z tym zgodzić jeśli maleństwo sie dobrze czuje ale jak boli brzuszek to szuka się sposobu aby pomóc. Ja dawałam na początek po kawałeczku czopka glicerolowego-zazwyczaj pomagał. Plantex jest faktycznie od miesiąca ale nam pediatra pozwolił dawać jak mała miała 2,5-3 tyg (dodatkowo miała kolki i ten plantex bardziej działał na odgazowanie niż na kupki)
najlepiej jak porozmawiasz z lekarzem, zaobserwuj jakie maleństwo robi kupki, bo u nas były spienione, z domieszką śluzu i mała dostawała lekarstwa bo okazało się że ma podrażnione jelita ( dostała debridat i pomogło)
 
Mój Kubuś też robił kupki bardzo żadko raz na tydzień nic mu nie było. Co do czopków glicerynowych to owszem są dobre ale słyszałam że nie powino się ich podawać za często bo dziecko się przyzwyczai i nie będzie samo chciało robić kupki. Ale jak widziałam że Kuba naprawdę się męczy to też go stosowałam z umiarem.
 
Minie kazali przepajać Zosię czystą przegotowaną wodą. Zaznaczę że tak samo było karmienie mieszane, tylko Zosia była odrobinkę starsza...

Powodzenia,
Kasia
 
Podobno nawet 10dniowa przerwa może się zdarzyć i nic to nie robi...

Może pręży się z innej przyczyny? Może też na przykład mieć problemy ze snem (za mało) albo z jakiejś innej przyczyny.

Możesz spróbować okolice odbytu delikatnie przetrzeć wacikiem z przyjemnie ciepłą wodą - jeśli ma problem ze zwieraczami to otworzą się i dizecko zrobi kupkę ale jeśli nie to znaczy że tej kupki po prostu tam nie ma i żaden czopek nie pomoże. A najlepsze na zaparcia jest podobno po prostu mleko matki.
Masuj też delikatnie brzuszek zgodnie ze wskazókami zegara to nigdy nie szkodzi :)

Agnieszka
 
reklama
Moja niunia jak miała ok 6 mies. robiła co 2-3 dni, ale bardzo trudno jej szło. Nawet płakała bo wielka kupa nie mogła jej przejść przez mały otworek. Lekarka poradziła mi wizytę u gastrologa. Okazało się, że robi za rzadko, kupka zalega i rozpycha jej się kiszka stolcowa - dlatego tak trudno jej szło. Nawet popękał jej w pewnym momencie odbyt:-( .
Lekarz (profesor) powiedział, że lepiej podawać czopki codziennie niż dopuścić do popękania skóry przy odbycie. Poza tym kazał jej robić lewatywę specjalnym płynem (w sumie 5 razy w ciągu 2 tygodni). Poza tym dziecko musi codziennie zrobić kupkę i jak nie zrobi to nawet codziennie podawać czopki.
Faktem jest, że niunia po trzech lewatywach się wyregulowała. Teraz do każdej butelki dodaję jej śliwki ze słoiczka Gerbera (niestety oprócz Nutramigenu nic nie chce jeść więc muszę podstępem). Jak czasami nie zrobi kupki to daję jej czopek ale nie częściej mi to wychodzi niż dwa razy w miesiącu.
Od razu też poprawił jej się apatyt, chociaż dalej nie jest idealnie ale o niebo lepiej niż było.
Dlatego wydaje mi się, że czekanie 10 dni na kupkę to już jest mocna przesada.
 
Do góry