reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

Witam;)
moja Jula ma 8 m-cy od 3 m-ca byla na bebilonioe pepti2..od m-ca wprowadza,am jej nan2 ...od tygodnia dostala ostrych zaparc...kupki zielono-pomaranczowe...wczoraj byla u pediatry i pije od wczoraj nan ha 2...no ale dzis kupka pobila wszelkie mozliwosci byla prawie czarna i zbita jak kamyczki..nie wiem co robic...kaszki ryzowe odstawilam...jabluszko surowe jej daje co jeszcze??poradzcie...
 
reklama
Ja nie mam problemów z kupkami,ale słyszałam że kaszka ryżowa zatwardza(więc dobrze że odstawiłaś), kukurydziana jest OK!, oczywiście jabłko najlepiej surowe,bo gotowane również zatwardza i to bardzo.A może kup śliwki.Są w słoikach.Ogólnie mleko sztuczne powoduje,że kupki są bardziej zbite.Dużo dawaj pić.Moja kolażanka swojej córce rocznej jak dawała sok jabłkowy to zawsze po nim robiła kupę luźną.A zielone kupy mogą pojawiac sie podczas ząbkowania.
 
No mozliwe żę to mleko.. ja polecam do tego częste leżenie na brzuszku, masaże, a także jeść winogrona które pobudzają jelitka do pracy.
Woda też pomoże, ogólnie dziecko które pije mleko sztuczne powinno przyjmować dużo płynów głównie wody.
Pozdrawiam
 
dowiedziałam się lea,że właściwości zapierające mają przede wszystkim owoce gotowane, dlatego dzieci ze skłonnością do zaparć nie powinny dostawać owoców z kompotu ani gotowanego lub pieczonego jabłka. Z owoców świeżych podobne działanie mają banany , z warzyw - gotowana marchew, ryż, no i oczywiście czekolada i kakao.
Natomiast właściwości rozluźniające mają winogrona, truskawki, poziomki, morele, wiśnie, a przede wszystkim suszone śliwki i morele oraz otręby.
Małe dziecko nie pogryzie samo suszonych owoców, ale można je zemleć. Proszę spróbować gotować zupy z przewagą groszku, kalafiora, buraków i brukselki, z niewielką ilością marchwi i ryżu. Córka powinna dużo pić. Rozluźniająco działa chłodna woda z miodem na czczo (uwaga, nie powinno się podawać miodu dzieciom do roku, bo może wywołać u nich uczulenie) oraz soki owocowe, szczególnie przecierane, oczywiście oprócz soku z marchwi i banana. Ważne, by soki były chłodne, bo takie najlepiej pobudzają perystaltykę i sprzyjają wypróżnieniu.
 
Mogła bys sprubowac suszonych sliwek z gerbera nowosc / Śliwki działaj rozluzniajaco / i tez powinnasc dawac jak najwiecej surowych owoców i warzyw. I duzo buziaczków dla dzici zeby sie nie meczyła. pozdrawiam
 
mleko ha zatwardza bo zawiera cos co zageszcza mleko w p.pokarmowym zeby dziecie nie ulewalo, nie wiem czy twoje ulewa

u mnie na kupki super dziala soczek jablkowy pol na pol z woda i wlasnie desery ze sloiczkow np bobovita jablko z winogronami, kupa jak marzenie

mozna tez jak juz nic nie pomoze kupic w aptece syrop lactulosum ale lepiej najpierw naturalne metody wykorzystac :)
 
tuska-- mała jadła od 3 m-ca Bebilon P....a jak zaczełam jej wprowadzac pokarmy stałe..to nawet nie wiedzialam że jej daje zupke hipp z mlekiem pełnym, a kaszek ryzowych nie chciala jesc...wiec zaczełam jej dawac kaszke mleczno-ryzowa Nestle
i zauwazylam ze mala nie ma bolow brzuszka, ani wysypki...i powiedzialam o ty pediatrze a on zalecil mi zmiane mleczka na jakiekolwiek HA...wyprobowalam nie jedno mleko, ale mala nie chciala jesc..a zasmokowalo jej nan 2...
i tak zostałam przy tym mleczku
 
reklama
ja uwazam ze nie potrzebnie pediatra zmienila wam mleko - moja corcia pije nutramigen w dalszym ciagu - a bebilon jest super mlekiem w dodatku bardzo dobrze funkcjonuje na nim brzusio ....


???


ale jak jest juz zmiana to z tymi zaparciami trzeba cos zrobic - podawaj oprocz jalblka pod roznymi postaciami takze marchewke - soki albo deserki z bobovity - a jesli to nie pomaga to skonsultuj sie z pediatro i zobacz co ona na to ???

pozdrawiam i mam nadzieje ze szybko sie ten problem rozwiaze :)
 
Do góry