reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

na zaparcia dobry jest duphalag (laktuloza) a mleko też polecam zmienić... może o znacznym stopniu hydrolizy czyli takie już troszke nadtrawione, ziolek przy zaparciach sie nei poleca bo nasilają bole brzuszka, kupa działa wtedy jak korek i gazy nei moga odchodzić...

 
reklama
Ja karmię sztucznie i moje maleństwo kupki robi codziennie a czasami nawet 2 razy dziennie. Dodam że karmię Bebilonem. Pprzedniego maluszka karmiłam Bebikiem i Nanem. Tragedia kupa raz na tydzień i to z moja pomocą.
 
aga75 pisze:
Mały czasami też robi taki kupki raz dziennie, pozostełe są ok, żółte lub pomarańczowe od marchewki. Zauważyłam, że jak piję kawe z mlekiem to robi zielone, czyżby nie odpowiadała mu kawa lub nabiał????
Zauważyłam, że kupki zielenieją, jak poleżą trochę w pampersie.
 
Prosze pomóżcie!!!!!
Moja córcia od wczoraj wieczora około 20:00 nie zrobiła kupki. Czy to normalne????? I co na to można poradzić???? Bo mała męczy sie i nie może spać.
 
pytanie, czy sie meczy przez qpke. maluszki nie musza jej robic codziennie, drobny przestoj o niczym zlym nie swiadczy. poza tym dopoki je tylko twoje mleczko nie ma podstaw do zaparcia. jesli je butelkowe to chyba mozna myslec o zmianie, ale na tym sie zbytnio nie znam, bo moj mlody jest cyckowy.

jesli karmisz piersia to slyszalam, ze moze pomoc zjedzenie przez ciebie suszonych sliwek. nie wiem, czy to przesad, babciny sposob czy rzeczywiscie sqtqje, ale sprobowac chyba mozna.

i na koniec informacja najb. niepokojaca kazda mame - kiedy moje dziecko nie zrobilo qpki przez 5 dni polecialam do pediatry i pierwsze o co mnie spytano, to czy maly sie najada. jesli dziecko jest niedojedzone nie zrobi nic, bo zwyczajnie nie ma z czego. na szczescie mlody byl juz w wieku, kiedy mogl zaczac jesc normalne jedzenie - dojadl, zaczal zanieczyszczac pieluchy.

ale mysle, ze u was to zwyczajny przestoj malenstwa. zycze, zeby szybko minal :)
 
A jak karmisz? Bo jezeli piersią, to kupki mogą być: 10 na dobę lub tylko jedna na kilka dni. Nie ma reguły. To zależy od dziecka. A jak było wcześniej?
 
U mnie bylo podobnie Kuba na poczatku robil kupki po kazdym jedzeniu a nagle zaczal robic co 5-6 dni na poczatku sie tym bardzo denerwowalam ale z czasem przywyklam ze moje dziecie robi zadko kupke. Nic mu nie bylo a od lekarza dowiedzialam sie ze dziecko karmione piersia moze robic kupke nawet raz na kilka dni. A kupke jak zrobil to byla taka plynna jak te co robil poprzednio. I nie meczyl sie. Tylko bylo jej troszku wicej.
Jak mala zrobi kupke nie twarda to znaczy ze wszystko ok. Musisz ja obserwowac.

 
reklama
Pycha nie masz sie co martwic . Male dziecko po urodzeniu robi czesto kupke bo sie oczyszcza. I takie maluch jak twoj to kupke robi prawie za kazdym karmieniem. A czym dziecko starsze to sie to wszystko zaczyna regulowac i zmniejsza sie liczba stolcow. Moi jak byli mali to tez w kazdej pieluszce byla kupa a teraz zalatwiaja sie raz dziennie.
 
Do góry