reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kulinarne inspiracje:D

No i sie wątek rozkręca:-D
NataK-nie da sie dopisac albo ja nie potrafie:dry:
To ja wkleje przepis na spagetti :-)
Spagetti z tuńczykiem:tak:
2 puszki tunczyka-jedna w oliwie,druga w sosie
pęczek natki
2 cebule
500g smietany
paczka makaronu spagetti
sol
pieprz
Cebule kroimy w piórka,smazymy na złoty kolor,dodajemy tunczyka,smietane,przyprawy i natke-dusimy chwile na wolnym ogniu.
Makaron gotujemy,odcedzamy,łączymy z sosem

PALCE LIZAC:tak:
 
reklama
Kolej na mój przepis:-)

Niewiem jak nazwać ten przpis umówmy się ,że to filet w cieście:-)

składniki:
- 1 filet z kurczaka podwójny
- 3 jajka
- 3 łyżki mąki ziemniaczanej
- starty zółty ser 15-20 dk
- 3 łyżki majonezu
- olej do smażenia
- sól, pieprz

Filet kroimy w bardzo drobną kosteczkę. Jajka roztrzepujemy widelcem lub poprostu ubijamy jak kto woli.Mieszamy z mięsem. Dodajemy mąkę , ser zółty i majonez. Dokładnie mieszamy wszystko .Doprawiamy do samku. Całość nakładamy na rozgrzany olej formując kształt kotletów. Ja samrzę tak na oko jak już mają bardzo złoty kolor wtedy wyciagam.Ważna uwaga , na poczatku trzeba poczekać aż to ciasto się sciagnie dopiero pozniej przewracamy na druga stronę najlepiej łopatką inaczej moze sie nam rozleciec. Kotleciki szybkie i bardzo pyszne. Super do frytek.
 
Piersi (kurczaka oczywiście) w zalewie pomidorowo-miodowej
musi trochę odstać, więc lepiej zrobić wieczorem, a przed obiadem tylko gotowanie;-)
przepis na 4 osoby (z 4 filetów)

łyżka miodu
łyzka musztardy (zwykłej)
200gram ostrego ketchupu
6 ząbków czosnku (wydusić)
2 łyzki margaryny
wymieszać na konsystencję sosu i zamarynować w tym mazidle piersi (minimum 2 godziny)
potem na głęboką patelnię lub rondel z przykryciem i dusić około godziny na małym ogniu.

Dobrze podać z łazankami.

Smacznego
 
Podaje przepis na amerykańskie nalesniki:tak:Pycha-smakuja jak nasze nadmorskie gofry-jak ktos lubi to polecam.Mozna jesc z owocami,bita smietaną,syropem klonowym,czekoladowym,miodem czy co tam kto jeszcze sobie wymysli:tak:
PANCAKES
Składniki
2,5 szkl. mąki pszennej
1,5 szkl. mleka
0,5 szkl. kwaśnej śmietany(ja dodałam jogurt naturalny)
4 jajka
4 łyżki masła
4 płaskie łyżki cukru
1/2 łyżeczki soli
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
1 płaska łyżeczka sody oczyszczanej
Masło roztopić na patelni i przestudzić.
Pozostałe składniki zmiksować. Dodać stopione masło. Ciasto powinno być gęściejsze niż na naleśniki, czyli powinno mieć konsystencję raczej gęstej śmietany, a wlewane chochelką na patelnię lekko się rozpływać na boki.(dla mnie bylo stanowczo za gęste wiec dodałam mleka i bylo idealnie)
Proponuję smażyć na jasnobrązowo nie za duże placuszki na średnio rozgrzanej teflonowej patelni bez tłuszczu.
 

Załączniki

  • pancakes.jpg
    pancakes.jpg
    82,8 KB · Wyświetleń: 72
Kira a czy te placuszki wychodzą faktycznie tak jak na tym obrazku,takie grube?Bo ja widziałam takie tylko w telewizji:-D;-) a chętnie bym se takie sprobowała Bo aż mi ślinka poleciała jak je zobazyłam:-):tak:
 
Tylko dlaczego w prawie kazdym przepisie jest uzyte albo mleko albo zolty ser albo smietana :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Ja to sobie caly czas mowie ze jak odstawie malego to przez miesiac bedziemy jesc non stop pierogi z serem :-D

Kira a z tym zdjeciem tych nalesnikow to juz przesadzilas, jakbym mogla to bym chyba monitor przed chwila zjadla:happy::-p
 
reklama
Do góry