reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kuchnia malucha & Przepisy kulinarne mam

reklama
Mi sie wydaje ze lekarza trudno stwierdzic i tak celuja w diagnozach a noz sie trafi a maly cofa po tym pepti caly czas nie chce go pic widac ze zle mu na brzuszku mam nadzieje ze to minie i niedlugo znow bede mogla zrobi probe powrotu do zwyklego mleka
a ty z poprzedniego mleka na pepti przeszłaś tak od razu?? Jeśli tak, to inaczej to zrób, dawaj pepti jedną miarkę, resztę tego starego, i codziennie zwiększaj ilość pepti a zmniejszaj stare. Dzieciaki mają już jakoś wyrobione kubki smakowe i a pepti naprawdę jest fuj, choć dla mnie jest już normalne.
 
Yawla ja jem nabial bo nie karmie piersia , labudka chyba tez :-)
U nas Gabrys prawie od 3 dni nie je chyba to Pepti bojkotuje poza tym ma spore problemy zoladkowe chyba wlasnie po zmianie mleka , nie wiem co robic jestem bliska powrotu do starego mleka , rwe wlosy nad tym moim synkiem bo wiem ze sie meczy :no:
ana moja Julka jest na nutramigenie jest on jeszcze gorszy w smaku na poczatku jak nie chciała jesc to dawałam jaj glukozy do tego to zjadała bo było ciut słodsze moze sprubuj mu troche dodac i zobaczysz czy pomoze
 
Moja intuicja mówi mi że Zosia po prostu nie jest gotowa na nowe posiłki, dlatego ta łyżeczka jej tak idzie. Za tydzień wprowadzam w swoim mleku gluten i podam jej to łyżeczką. W ten sposób tydzień później wprowadzę nowe dania, marchewkę i jabłko_O rany, myślałam że nie doczekam kiedy zacznie jeść nowe pokarmy.

Hej mam pytanie. Jakoś czuję się strasznie zagubiona w tym urozmaiceniu diety mojej córci karmionej piersią. Czy do swojego mleka dodasz gluten w postaci kaszki mannej?
 
Mi sie wydaje ze lekarza trudno stwierdzic i tak celuja w diagnozach a noz sie trafi a maly cofa po tym pepti caly czas nie chce go pic widac ze zle mu na brzuszku mam nadzieje ze to minie i niedlugo znow bede mogla zrobi probe powrotu do zwyklego mleka

no dokładnie jak moja Zuzia reagowała na to mleko :dry: ja tam troche sposobem, który poleciła mi tu na forum Nathalie rozrabiałam Pepti ze zwykłym mlekiem, ale szybko wróciłam do zwykłego. Mniej Zuzkę męczył ten katarek niż te wymioty po mleku...
 
Ja obralam Kajce marchewke z lodowki i daje jej possac ...fajny masaz na dziaselka :-)...i nie moge sie juz doczekac az jej cos wprowadze ... ale poczekam jeszcze troszke :tak:
 
a ty z poprzedniego mleka na pepti przeszłaś tak od razu?? Jeśli tak, to inaczej to zrób, dawaj pepti jedną miarkę, resztę tego starego, i codziennie zwiększaj ilość pepti a zmniejszaj stare. Dzieciaki mają już jakoś wyrobione kubki smakowe i a pepti naprawdę jest fuj, choć dla mnie jest już normalne.

Aga dokladnie zrobilam blad i odrazu z grubej rury zapodalam mu Pepti :no: co ja sobie myslalam:confused:
teraz bede stopniowo mieszac , najchetniej tak jak pgb zrezygnowalabym calkiem :baffled:
 
Ja obralam Kajce marchewke z lodowki i daje jej possac ...fajny masaz na dziaselka :-)...i nie moge sie juz doczekac az jej cos wprowadze ... ale poczekam jeszcze troszke :tak:

Maciuś ssał surowe jabłuszko :tak: tez mu posmakowalo... no i w koncu podalam mu surowe starte jabłko a nie tylko gotowane :tak:
 
Mamusie kochane ja najmocniej przepraszam że wcinam się Wam w rozmowę ale potrzebuję Waszej pomocy... :zawstydzona/y: :zawstydzona/y:
szukam jakieś dobrej, sprawdzonej książki na temat żywienia niemowląt, wprowadzania nowych produktów (co w jakiej kolejności wprowadzać itp). czy któraś z Was mogłabym mi coś doradzić? będę ogromnie wdzięczna :tak:

(p.s. ja wiem że mam jeszcze dużo czasu by zacząć wprowadzać nowe produkty u synka, ale niestety nie przebywam w kraju, a mam możliwość by rodzina przywiozła mi tą książkę - tylko muszę powiedzieć jaką ;-))

z góry dziękuje i pozdrawiam :biggrin2:
 
reklama
Pytanie do mam które same przygotowują dania dla maluszków (bo ze słoiczkami jest łatwiej - na każdym jest napisane od ktorego msc podawac :-p)

Jakie warzywa mozna podac dziecku jako pierwsze (poza marchewka i ziemniakiem bo to mam za soba). Wczoraj lekarka kazala mi rozszerzyc diete o nowe jarzynkiale nie chciala powiedziec jakie mam podac :dry:
 
Do góry