reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kuchnia malucha & Przepisy kulinarne mam

reklama
barmanka79 mamy lutowe polecały książke 'Zdrowy start. Zaprogramuj swoje dziecko na zdrowie', Agnieszki Górniakowskiej. Kupiłam ją i jestem zadowolona - napisana prosto i po ludzku :-)
 
Pytanie do mam które same przygotowują dania dla maluszków (bo ze słoiczkami jest łatwiej - na każdym jest napisane od ktorego msc podawac :-p)

Jakie warzywa mozna podac dziecku jako pierwsze (poza marchewka i ziemniakiem bo to mam za soba). Wczoraj lekarka kazala mi rozszerzyc diete o nowe jarzynkiale nie chciala powiedziec jakie mam podac :dry:

Nimfii mi przychodzi na mysl: dynia , brokul , szpinak, w zupce od 4 m-c hippa jest tez: kalafior , pietruszka , groszek ale tu mam watpiiwosci bo mi sie wydaje ze moze kalafior wzdymac nie mniej jednak od 4 m-c na sloiczku napisane jest, ale dynia (bardzo wartosciowe warzywko:tak:) i reszta powyzej na pewno

A Gab konczy za 2 dni 5 miesiecy i czas na miesko zaczniemy od kurczaka i krolika tak polecaja na poczatek pozniej jagniecinka dam znac jak szamanko idzie:tak:
 
Dzieki dziewczyny :tak:

doczytalam sobie ze najlepiej najpierw postawic na warzywa korzeniowe (pietruszka, seler, burak itd) oraz dyniowate wiec tak zrobie.... Pewnie eksperynemtowanie z tymi produktami zajmie mi z 2 msc wiec pozniej przyjdzie czas akurat na miesko :tak:
 
Czy zauwazylyscie aby po podaniu kleiku ryżowego do zupki wasze dzieci byly bardziej najedzone?
Maciek zjada teraz okolo 100ml zupki i caly czas jest glodny, strasznie placze i musze mu dac ze 100ml mleczka modyfikowanego. pomyslalam ze mu zageszcze tym kleikiem, tylko czy to cos pomoze? Chcialabym powoli wyeliminowac jeden posilek mleczny na warzywka, ale jak na razie nie ma na to szans, bo on sie w ogole nie najada warzywami :dry:

Napiszcie mi prosze jak rozrabialyscie kleil ryzowy i w jakiej ilosci? Ile łyżek kleiku na jaka ilosc wody zeby pozniej papka byla ogpowiednio gesta i aby dal rade to zjesc;-) dzieki
 
Czy zauwazylyscie aby po podaniu kleiku ryżowego do zupki wasze dzieci byly bardziej najedzone?
Maciek zjada teraz okolo 100ml zupki i caly czas jest glodny, strasznie placze i musze mu dac ze 100ml mleczka modyfikowanego. pomyslalam ze mu zageszcze tym kleikiem, tylko czy to cos pomoze? Chcialabym powoli wyeliminowac jeden posilek mleczny na warzywka, ale jak na razie nie ma na to szans, bo on sie w ogole nie najada warzywami :dry:

Napiszcie mi prosze jak rozrabialyscie kleil ryzowy i w jakiej ilosci? Ile łyżek kleiku na jaka ilosc wody zeby pozniej papka byla ogpowiednio gesta i aby dal rade to zjesc;-) dzieki


nimfii, ja czytałam, że na początku najlepiej podawać zupki po uprzednim podaniu mleczka.
Ja na głodniaka zupki nie podaję bo i tak mleko będzie grane. A jak wypije mleczko to i humorek lepszy ma i zupka lepiej smakuje.
 
Dziewczyny Miłoszek ma już od kilku dni 5 mc ale boję się mu podawać nowe jedzonko i pozatym co podawać po kolei?

Ja zaczynalam:
marchew - kilka dni
marchew + ziemniak - kilka dni
dynia+ ziemniak - kilka dni
zupka jarzynowa
itd itd

Owoce narazie odpuscilam bo synek ma uczulenie ale robisz podobnie podajesz kilka dni i patrzysz jak dziecko reaguje najlepiej jak pierwsze podasz jabko , potem gruszka banan jagody wiele ich jest
Powodzenia:tak:
 
zapmarta probowalam tez mu podawac w tej kolejnosci... ale gdy przykladowo podam mu 100ml mleczka to sie denerwuje ze nie ma wiecej i nie chce jesc warzyw, tak samo denerwuje sie jak zje 150ml mleczka bo jest najedzony i nie chce juz warzyw... jesli podam mu mleczny posilek npo 12 i chcialabym podac warzywa np o 13 to tez nie zje za duzo bo jeszcze nie jest glodny :dry:

Na razie robie tak ze podaje mu ok 100ml zupki ktore szybko zjada bez grymasu :-) i od razu podaje mu 100ml mleczka, bo sama zupka to dla niego za malo
 
reklama
Do góry