reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kuchnia malucha & Przepisy kulinarne mam

reklama
i ja mam cos slodkiego dla lakomczuchow

Bounty

ciasto
5 jaj
1/2 szkl cukru
niepelna szkl maki
1 lyzeczka proszku do pieczenia
2 lyzki kakao
szklanka naparu kawy
cukier waniliowy

Masa
1/2 litra mleka
1/2 szkl cukru
cukier waniliowy
250g wiorkow kokosowych
200g masla

Polewa
2 czekolady mleczne
100g masla


  • bialka ubic na sztywno.ciagle ubijajac dodawac cukier, zoltka, a na koncu make wymieszana z proszkiem i kakao.ciasto wylac do formy.piec 35 min w 180 stopniachC.ostudzony biszkopt nasaczyc kawa oslodzona cukrem waniliowym.


  • mleko zagotowac z cukrem i cukrem waniliowym, wsypac wiorki kokosowe, gotowac az masa zgestnieje.do goracej masy dodac malo, wymieszac. zostawic do ostygniecia- co jakis czas mieszajac.


  • na biszkopt wylozyc mase kokosowa. czekolady rozpuscic z maslem (ja wole bez masla tylko sama czekolade). polewa polac ciasto. schlodzic w lodowce.

ciasto super pyszne jezeli ktos lubi wiorki kokosowe. SMACZNEGO
 
Zuzia - ja uwiebiam kokosa! Szkoda, że dałaś przepis, jak już wróciłam z zakupów! Ja kiedyś wiecznie robiłam roladę kokosową <mniam> i do masy kokosowej dodawałam trochę wódki. To był dopiero smak roladki :D
-j- właśnie zeżarłam 2 bułeczki :p pychotka! a dzisiaj to chyba przytyję 10 kg :(
Rano wstałam i przywitał mnie zapach chlebka :)) mój mężuś nastawił go jak wychodził do pracy. 3 chrupiące gorące kanapeczki na śniadanko. Później na obiad lasagne :) a na podwieczorek bułeczki. Rany Julek! Taka dieta nie jest dobra dla wielorybków! :rofl2:
Ale wszystko takie pyszne! A wykorzystuję ile się da, bo przy karmieniu planuję zdrową dietkę bez pyszności. :sorry2:
 
dziewczynki podawać przepisy booooo... wczoraj sprawiłam sobie nowy piecyk( stary się zwęglił jak się zrobiłam łasuchem) . No imuszę wypróbować . Acha dzisiaj przychodzi do mnie koleżanka będziemy robić pączki(ona) bo ja mam ogromnego lenia;-);-). Więc proszę się wpisywać na listę która chce pączusia prześlę pocztą lotniczą.:rofl2::rofl2::rofl2:
 
kurdeeee też jutro coś upiekę!!!!
dostałam kiedyś przepis od mojego kolegi z uczelni na ciasto Snickers (jego mama piekła najlepsze ciasta na świecie, zawsze jak przynosił je do szkoły to mu wyjadałam) i kurde umiem piec ciasta, ale ten jest taki, że nie wiem czy sobie poradzę :D
muszę przemyśleć czy warto się za niego zabierać jutro
a jak nie to ten Bounty mnie kusi :D
 
a ja wczoraj zrobiłam sałatkę wg przepisu asus, z kurczakiem. Bardzo dobra jest i polecam. Ale następnym razem robię z połowy porcji, a że była na zakupach i produkty kupowałam z głowy, to zamiast 3 ogórków nabyłam jeden. I wyszło tego strasznie dużo. Mąż jak wrócił z pracy i zobaczył ilość to za głowę się złapał, że tyle nie zjemy. Ale dobra jest. Zostaje w moim zeszyciku.
 
ja się obżeram puki czas wszystkim co smażone - dziś była karkówecka z papryką w miodzie i czerwonej cebulce :tak::tak: ziemniaczki z sosem tatarskim... później to już możemy sobie pomażyć, bo nawet jak dzidziola nie uczulimy to już czasu na cudowanie w kuchni nie będzie:-(
ma któraś sprawdzony dobry przepis na pączki lub racuchy??
 
reklama
Jolek2 Twój przepis na drożdżowiec rewelacja:) Dziś pierwszy raz w życiu upiekłam i teściówka z mężem już jedną blaszkę spałaszowali.
Dziewczyny Wam zazdroszczę, że możecie wszystko jeść, ja mam straszny refluks:crazy:
i dietka ścisła:-(
 
Do góry