reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

tak, ja za granica, i nie wiem jak w Polsce jest. Wera, podziwiam, ze chcesz komus ofiarowac swoje blastki-> ja mam jeszcze 2 zamrozone, na razie nie mysle co z nimi zrobie-> ale nie potrafilabym na pewno komus oddac (chyba egoistka ze mnie). Wiem, ze mozna w ten sposob bardzo komus pomoc, ale genetycznie to moje dzieci. Ja planuje po nie wrocic za pare lat.

ja mysle tak samo jak Ty :-)
 
reklama
ptencer
ja staram się nie myśleć w tej kategorii że to moje dzieci, geny itp. dla mnie trzymanie ich jest bezsensu, bo nawet jeśli zdecyduję się po nie wrócić to nie wcześniej niż za 5 lat, a 1300zł rocznie to po 5 latach uzbieram na całą procedurę od nowa, a może już nie będę podchodzić wogóle bo uda się naturalnie (u nas nie było żadnych przeciwskazań, oboje zdrowi, ale może coś bardziej z moją psychiką było nie tak), w każdym razie cieszę się że mogłabym komuś pomóc
 
ptencer
ja staram się nie myśleć w tej kategorii że to moje dzieci, geny itp. dla mnie trzymanie ich jest bezsensu, bo nawet jeśli zdecyduję się po nie wrócić to nie wcześniej niż za 5 lat, a 1300zł rocznie to po 5 latach uzbieram na całą procedurę od nowa, a może już nie będę podchodzić wogóle bo uda się naturalnie (u nas nie było żadnych przeciwskazań, oboje zdrowi, ale może coś bardziej z moją psychiką było nie tak), w każdym razie cieszę się że mogłabym komuś pomóc
Kochana, ja naprawde rozumiem, ze ktos moze miec inne zdanie i wiem, ze 1300zl to duze pieniadze, zwlaszcza jak wkrotce przyjdzie na swiat Wasza coreczka:-) Ja wrecz Ciebie podziwiam, ze tak dasz rade zrobic, mozesz ofiarowac komus bardzo duzo szczescia, bo ja bym po prostu nie mogla.
 
dorocica...w zasadzie czuje tylko w brzuszku kłucia, napięcie, czasem jakiś skurczyk....oprócz tego piersi większe , pełniejsze ogólnie ładniejsze...miewałam zgagę :)straszliwe gazy....i mdliło mnie raz dopiero dzisiaj....poza tym nic narazie..:(
 
Wera86 za podjęcie decyzji podziwiam bo nie każdego stać na taki gest bu oddać zadodeczki innym ludziom, ale widze że wkradł się mały błąd, bo opłata roczna za przechowywanie zarodków lub nasienia w VitroLive to 100zł, a nie 1300zł.. Przy procedurze mrożenia płaci się jednorazowo 1000 zł. lub 1300 zł i ta kwota zawiera w sobie opłatę za pierwszy rok, apotem taki "abonament" -100zł.
 
tonina
jesteś pewna co do ceny ? bo na ostatniej wizycie babka z vitro powiedziała do mnie że mam zapłacić jeszcze 1300zł za mrożenie zarodków, nie sądze żebym źle zrozumiała, ale gdyby tak było tak jak piszesz to byłoby super, ale coś mi za tanio.....no nic we wtorek się dowiem i jeszcze musimy z mężem to dobrze przemyśleć

tonina
ja za procedurę mrożenia jeszcze nie płaciłam wcale to pewnie jednak mam do zapłacenia 1300 zł, a później możliwe ze już tylko 100 zł

ptencer
rozumiem cie ja już zaczełam myslec o tym po pozytywnym tescie co z zarodeczkami i nadal bije sie z myslami
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Czesc Ptencer. GRATULUJE,ZE CI SIE UDALO I ZOSTANIESZ NIEBAWEM MAMA !!! :-) Jakie leki stosowalas do tzw"wyciszenia " ?? Czy sa to leki z grupy antykoncepcyjnych ??? :confused: Jaki protokol mialas dlugi czy krotki ???.
Pozdrawienia dla Ciebie i Twojej dzieciny. :-)

Hej Vane76 ! Dziekuje za odpowiedz.
Stosowalas protokoj krotki czy dlugi ? Ile kosztuje leki do stymulacji i jak dlugo sie je stosuje ????
Serdeczne pozdrowienia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Czesc Ptencer. GRATULUJE,ZE CI SIE UDALO I ZOSTANIESZ NIEBAWEM MAMA !!! :-) Jakie leki stosowalas do tzw"wyciszenia " ?? Czy sa to leki z grupy antykoncepcyjnych ??? :confused: Jaki protokol mialas dlugi czy krotki ???.
Pozdrawienia dla Ciebie i Twojej dzieciny. :-)
za pierwszym razem mialam krotki protokol i mialam wyciszenie Marvelonem (tak, to lek antykoncepcyjny), nie pamietam jak dlugo, pozniej przez 10 dni Puregon.
Za drugim, udanym razem, mialam dlugi protokol, wpierw w 21dc poprzedzajacego zastrzyk Enantione, pozniej po 10 dniach zaczelam Puregon przez 14 dni chyba.
Dziekuje za gratulacje, juz coraz bardziej dochodzi do mnie, ze bede podwojna mama i ciesze sie przeogromnie.

Hej Vane76 ! Dziekuje za odpowiedz.
Stosowalas protokoj krotki czy dlugi ? Ile kosztuje leki do stymulacji i jak dlugo sie je stosuje ????
Serdeczne pozdrowienia.
co do ceny lekow, to nie pomoge, bo mieszkam w Austrii i mialam 70% dofinansowanie. Cala procedura zamknela sie w 500€ ( z lekami wlacznie)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do Ptencer. Masz ogromne szczesie,ze panstwo Austriackie dofinansowuje in vitro. Ja mieszkam rowniez za granica ale tutaj niestety tego nie ma.

przepraszam za pomylke - austryjackie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
W Szwecji tez jest prawnie zabronione oddawanie zarodkow. Szkoda, bo wielu para by to pomogło.
My zapłaciliśmy 2000 kr( około 1000 zł) za zamrozenie zarodkow na 5 lat. Pózniej jest możliwość przedłużenia tego za kolejna opłata.

Szarlotka- gratuluje przeogromnie. Martwić to ty kochana dopiero zaczniesz. Powodzenia:-)
 
Do góry