reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

oj lopop nie pytaj...wszystko mi sie przesuneło bo mam zły wynik cytologii wiec poki co musze wyleczyc zapalenie...kolejna cyto bedę robiła 22.04 potem tydz czekania na wynik i po switach wizyta..jak bedzie oki to ruszymy dalej wiec pewnie gdzies w drugiej połowie maja
kurcze zawsze coś... czemu to nie idzie tak jak byśmy chciały
 
reklama
Dziewczynki ja swoją klinikę(Katowice provita) mogę polecić ale znam tylko jednego lekarza-mojego.No i z wiadomego powodu.....ciężko mi powiedzieć dlaczego akurat ta klinika bo nie mam porównania.....W każdym razie nie narzekałam tam na nic za bardzo:)Poza tym że puszczają smętną muzykę w poczekalni i nie ma żadnej kawiarenki jak się czeka na badania, albo mąż na żonę...:):)ale to są wiadomo pierdoły....w kwestii opieki pielęgniarskiej, umawiania wizyt i przychylności personelu ocena celująca....Nas tam akurat panie dosyć lubiały bo mój mąż to żartowniś straszny i zawsze im humory poprawiał:)

Udało się za pierwszym razem ale wiecie jak to baba w ciąży z hormonami, boi się wszystkiego, zawsze jest niepewna i jak nie ma czarno na białym to jest cała chora....ja tak przynajmniej mam ...i w pierwszej ciąży mimo szczeniackiego wieku też tak miałam...spokojna byłam dopiero jak wychodziłam z gabinetu i było wsio ok:)
 
oj lopop tak jest chyba zwasze...:-( nie dosc, ze musimy sporo przejsc z całą tą procedurą to jeszcze takie dodatkowe stresy wrrr...
szarlotka i tak stres bedzie całą ciąże..potem po porodzie...my to mamy za swoje haha
 
A ja tak sobie obiecywałam , ze jak już wynik będzie dobry to jak skończę skakać pod sufit to będę spokojna jak aniołek.....hmmmm...akurat...teraz znów się denerwuje przed wizytą....
Dziewczynki a czy coś będzie widać w 13 dpt?????????????? Będzie lekarz w ogóle usg robił??? Bo jak wczoraj dzwoniłam to powiedział że po L4 mogę wpaść , leki brać dalej ale wiedzieć więcej będziemy dopiero za tydzień....
 
to Ja, nie miałam okazji wczoraj tutaj wpaść i znowu takie nowiny mnie ominęły!!!

szarlotka GRATULUJĘ, piękny wynik!!! teraz czekaj na USG, ale na tym to jeszcze chyba niewiele będzie widać...
czytałam, że widziałyście się z konwalią, mam nadzieję, że nam też uda się spotkać i zarazisz nas wiruskami ciążowymi!!!
Super!!!!
 
A ja nieśmiało ponawiam moje pytanie dotyczące wyniku AMH (FSH już rozszyfrowałam i nie jest najlepiej, niestety...)
AMH mam 4,9 ng/ml czy zna ktoś normy do tego badania? Jaki jest prawidłowy wynik? Będę wdzięczna za informację
 
Balbi_nka, ja niestety się na tym nie znam, ale sama kiedyś szukałam norm hormonów i może coś pomoże Ci ten link:
Nowe Vademecum Starających - Forum dziecko-info.rodzice.pl

FSH 3- 12 mlU/ml FSH - hormon folikulostymulina lub inaczej hormon folikulotropowy
LH 2-13 mlU/ml LH - luteotropina albo inaczej hormon luteinizujący.
Dokładniej:
- Wartość FSH poniżej 3 mIU/ml sygnalizuje niewydolność przysadki.
- Wartość FSH 9-12 mIU/ml oznacza obniżoną rezerwę jajnikową.
- Wartość FSH 12-18 mIU/ml oznacza wyczerpującą się rezerwę jajnikową, stymulacja owulacji przy takim FSH jest trudna.

Przy FSH > 18 mIU/ml stymulacja owulacji jest bardzo trudna, a często niemożliwa, prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo małe.
Istotny jest stosunek stężeń obu gonadotropin. W przypadku prawidłowego cyklu stosunek LH:FSH jest bliski 1, w niewydolności przysadki ulega zmniejszeniu poniżej 0,6, a w zespole policystycznych jajników (PCOS) wzrasta powyżej 1,5. Wynik może zależeć od metody badania. Dodatkowe badanie stwierdzające wyczerpującą się rezerwę jajnikową: Inhibinę B i AMH (antymulerianhormon).
Badanie to stosuje sie w sytuacji braku odpowiedzi na stymulację, lub w sytuacji wysokiego FSH. Powinno się ją przeprowadzić przed stymulacją nie tylko w przygotowaniach do IVF ale równiez do inseminacji. Niska wartość Inhibiny B zwiększa ryzyko samoistnych poronień.

AMH norma > 1,4 ng/ml
Inhibina B norma > 20pg/ml
 
Czesc dziewczynki :-) Juz nie bede pisala,ktory to moj dzien po transferze.Minal juz miesiac,ciaza stwierdzona,a o moim in vitro mysle juz coraz mniej:tak: Jak juz maluszek jest w brzuszku,to powoli zapomina sie o tej calej ciezkiej drodze,ktora trzeba przejsc,aby zobaczyc upragnione II kreseczki:-) Ja dzis pospalam do 10:-D Czuje sie jak narazie ok.Troche posprzatam,potem pojade na zakupy,moze grill na obiad ;-)

Milego weekendu :-)
 
reklama
witam
chciałabym serdecznie pogratulować tym którym się udało, a widzę że jest nas coraz więcej :-)

dziewczyny mam do was pytanie odnoście adopcji zarodka, może orientujecie się coś w tym temacie i wiecie jak jest w waszych klinikach ?? otóż mam zamrożone 4 blastocysty i muszę teraz zapłacić za ich przechowanie 1300zł (jest to opłata roczna) ale ja nie chce tych zarodków zachować i nie wiem jaka jest procedura, czy klinika odda te zarodki do adopcji dla innej pary czy już będę musiała je wykorzystać ? do kliniki jadę za parę dni a chciałabym wiedzieć czy wy się orientujecie w tym temacie, bo nie ukrywam że koszt 1300 zł to teraz dla nas za dużo, a w przyszłości już nie mam zamiaru podchodzić do transferu
Pozdrawiam

dodora u nas też jednak będzie córeczka Hania ;-)
 
Do góry