reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Baulala

nie wsio stracone...mowie ze szanse tylko male ale zawsze sa

zarodeczki zaczynaja sie dzielic po okolo 28 godzinach na 2 czesci....nie jestem embriologiem, ale mnie sie wydaje ze ZWYKLE nie oznacza ZAWSZE.... moze sie jeszcze podziela... nie wiesz kiedy dokladnie zaczely sie seksowac... moze od wieczora i jak dzwonilas rano to mialy prawo jeszcze nie zaczac.... ciezko okreslic bez dokladnego poznania czasu

bedziem sie modlic za Twoje 2 kruszynki, coby na przekor wolnego startu polecialy szybciutko w podziale
 
Witam wszystkich!!! Od kilku dobrych lat staramy się z mężem o dziecko, ale dopiero teraz postanowiłam zajrzeć na forum... jesteśmy po 3 IUI nieudanych zresztą :( a czwarta nie doszła do skutku (złe wyniki nasienia). Teraz przygotowujemy się do in vitro, transfer zarodków ma być pod koniec marca bądź na początku kwietnia i i teraz zaczynam główkować, bo musimy zdecydować się na liczbę zarodków.... jak u was to wyglądało, na ile zarodków najlepiej się zdecydować?
 
Sunsine

pod uwage trza wziasc przynajmniej nastepujace rzeczy:
- Twoj wiek
- srodki finansowe (stac was na potencjalnie wiecej niz 1 probe)
- chec posiadania lub nie blizniakow
- jakosc zarodkow ktore bedziesz miala


jest tez pewnie wiele innych indywidualnyach rzeczy ktore kazda z nas bierze od uwage, ale te powyzej to chyba wydaja mi sie najwazniejsze
 
Dziękuję że tak szybko odpisałaś :)
mam 27 lat, w naszym przypadku raczej nie jest możliwe abym normalnie zaszła w ciążę (problem po stronie męża) więc jakby były bliźniaki to byłoby super, z kasą u nas też nie najlepiej ale chodzi o to co jest bezpieczniejsze, aby zmniejszyć jakiekolwiek ryzyko.....

Mam jeszcze pytanie do Was dziewczyny, czy po punkcji najlepiej iść na zwolnienie, czy prowadzić normalny tryb życia?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Sunsine


musisz sobie sama odpowiedziec na pytanie ile zarodkow. staram sie dac wskazowki ktore nalezaloby wziasc pod uwage.
jestes mloda jak na ivf, wiec masz zwiekszone szanse na przyjecie zarodka.
ciaza blizniacza zasze niesie wieksze potencjalne ryzyka dla matki i dzieci, z drugie strony wiele kobiet mimo tego chce miec blizniaki....naprawde trudno doradzac

co do pukcji... musisz miec pare dni wolnego bo z duzym prawdopodobienstwem bedziesz mial bole i dyskomfort po punkcji.... wiec radze wziasc wolne na okolo tydzien lub 10 dni. tez zalezy od pracy jaka masz - jesli stresujaca to wiecej, jak lekka to tydzien styknie. po tranferze trza normalne zycie prowadzic, ale sie nie przeciazac, ani nie cwiczyc...w miare mozliwoscie relaksacyjny styl, ale bez lezenia plackiem
 
Hej Sunsine. W moim przypadku byłam na zwolnieniu po punkcji, gdyż nie nadawałam się do normalnego funkcjonowania. Ale to dlatego że byłam przestymulowana. Jeśli obejdzie się bez takich, to myślę że normalny tryb życia jest ok.
 
reklama
Do góry