reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dzięki dziewczyny za info!!! Masz rację Lolitka 200, jestem młoda jak na ivf ale innego sposobu już nie ma, lekarz daje nam 47% szansy- to dużo w stosunku do inseminacji, gdzie było tylko 10-12%, ale to i tak nie daje nikomu pewności. A jeszcze jedno, piszecie o protokole długim i krótkim- o ile one się różnią i od czego to zależy?
 
reklama
:-)Marchewka wstrzymaj się z tą betką do 15 dpt. Ja zrobiłam za wcześnie i potem się denerwowałam, że taka mała. A w 15 dpt i w następnych rosła już jak należy. Wiem że trudno tak czekać, niecierliwość i ciekawość jest silniejsza. Ja zrobiłam sikańca 10 dpt, ale Lolitka zaraz na nas nakrzyczy. Na ciebie że chcesz za wcześnie betkę robić, a na mnie że ci takie rady daję.:-):-p:-):-p:-):-)
 
Marchewka

Niby beta juz wyjsc powinna. Sa male szanse ze pozna implantacja byla, ale test z krwi chyba juz wyjsc powinien. Jak sie mozesz, to wstrzymaj sie jeszcze z 1 lub 2 dni....ale 10dpt juz chyba na beta jest ok

Sunsine

47% to troche sciemy wciska, ale masz napewno wyzsze niz srednia ze wzgledu na wiek.
protokol Ci dobierze lekarz, wiec sie nie martw nic
 
Sunsine
Lolitka we wcześniejszych postach tłumaczyła różnicę pomiędzy krótkim a długim protokołem. Poczytaj Kochana:)

Kahaaa

gdzie jesteś? Jak twoje zdrówko i zarodeczki?????????????????????
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Wklejam dla wsiech coby sie nie powtarzac....

Protokół krótki

Główny założeniem stymulacji według protokołu krótkiego jest wykorzystanie wzrostu stężenia endogennych gonadotropin po podaniu agonisty GnRH. Podawanie agonisty rozpoczynamy w 1 dniu cyklu, stosujemy codziennie taką samą dawkę minimum przez 10 dni. Przez pierwsze dni po podaniu leku występuje uwolnienie endogennego FSH i LH (efekt flare-up). Po wykorzystaniu efektu flare-up rozpoczynamy podawanie gonadotropin od 3 dnia cyklu w dawce 100-225 UI na dzień. Liczba ampułek gonadotropin zależy od poziomu stężeń hormonów na początku naturalnego cyklu. Stymulację należy monitorować co 2 dni począwszy od 8 dnia cyklu (5 dniu stosowania gonadotropin).
Gdy pęcherzyki przekroczą 16 mm średnicy a średnie stężenie estradiolu na jeden pęcherzyk dominujący wynosi 200–300 pg/ml. należy zakończyć stymulację. Ostateczne dojrzewanie komórek jajowych uzyskuje się farmakologicznie wywołując pik owulacyjny przez jednorazowe podanie hCG w dawce 5000 lub 10000 IU. Pobranie komórek jajowych powinno nastąpić po czasie 34–38 godzin od podania hCG.

Protokół długi

W protokole długim podawanie gonadotropin rozpoczynamy po osiągnięciu pełnej desensybilizacji przysadki, którą uzyskujemy podając agonistę GnRH w formie depot w 1 dniu cyklu lub w formie krótko działającej w 21 dniu cyklu. Zablokowanie przysadki potwierdza się przez oznaczenie poziomu estradiolu (<50pg/ml) oraz kontrolne badanie ultrasonograficzne. Stan ten jest osiągany po około 14 dniach. Początkowa dawka gonadotropin zależy od profilu hormonalnego na początku naturalnego cyklu. Najczęściej wynosi ona 100–225 UI. Stymulację należy monitorować co 2 dni począwszy od 6 dnia stosowania gonadotropin.
Po przekroczeniu średnicy 16 mm i stężeniu estradiolu 200–300 pg/ml pik owulacyjny jest wywoływany przez jednorazową iniekcje hCG. Pobranie komórek jajowych powinno nastąpić po czasie 34–38 godz. od podania hCG.
Obecnie protokół długi jest najczęściej stosowanym schematem stymulacji owulacji.
 
dzięki kochane:-)
ze względu że pracuje w laboratorium to takie badanie mogę rozbić codziennie. więc pomyślałam że będę je robić co dzień począwszy od 10 dpt jeśli będzie rosła to super:-)
buziole
stary mnie zaprosił na obiad do knajpy eleganckiej więc lecę
 
:-)Marchewka wstrzymaj się z tą betką do 15 dpt. Ja zrobiłam za wcześnie i potem się denerwowałam, że taka mała. A w 15 dpt i w następnych rosła już jak należy. Wiem że trudno tak czekać, niecierliwość i ciekawość jest silniejsza. Ja zrobiłam sikańca 10 dpt, ale Lolitka zaraz na nas nakrzyczy.

jasne ze krzyczy bo testowanie stresuje a tego trza unikac

dzięki kochane:-)
ze względu że pracuje w laboratorium to takie badanie mogę rozbić codziennie. więc pomyślałam że będę je robić co dzień począwszy od 10 dpt jeśli będzie rosła to super:-)
a czego masz codziennie robic...i szalec ze betka za wolno, za szybko wzrasta...
zrobic 2 razy...w 12dpt i pozniej za 2 dni kolejna i styknie...nie szalec
 
Lolitka200

dzieki..jutro maja tak czy siak dzwonic czy cos sie stalo czy nie, nie mniej jednak jesli nic szczegolnego sie nie wydarzylo, bede podchodzic jeszcze raz, i jeszcze raz..jesli sie nie uda to pozostaje adopcja, nie mniej jednak dzieki za otuche, chociaz jestem realistka w tym temacie, lez wczoraj wylalam hektolitry tylko ze do konca nie jestem swiadoma z jakiego powodu...chociaz wole plakac teraz kiedy nic w sumie sie nie stalo, niz tak jak plakalam wtedy, kiedy je stracilam... dzieki jeszcze raz za wsparcie i otuche...trzymajcie sie wszytskie dzielnie
 
reklama
Ty sie tez trzymaj cieplutko
daj znac kochana jutro jak poszlo z dzieciaczkami i czy je zabierasz czy jak...

bede czekac z niecierpliwoscia i modlic sie by sie jednak podzielily ladnie....


Kahaa.... a Ty co juz nas nie kochasz ze zniklas bez slowa
 
Do góry