reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
A propos lezenia- zalecaja wam lekarze lezenie plackiem jakis czas, czy mozna jakis sport uprawiac jak do tej pory? joga? basen? czy wyluzowac calkowicie?
 
Po prostu charakterne te eskimoski! trzymam kciuki zeby sie porozumialy i grzecznie zagniezdzily. dwa?

tak dwa. śmiałam się z kumpelą że grały w marynarza o to gdzie który ma się wgryżć:-D i chyba się dogadały bo normalnie mnie rwie już nawet w krzyżu:-)

A propos lezenia- zalecaja wam lekarze lezenie plackiem jakis czas, czy mozna jakis sport uprawiac jak do tej pory? joga? basen? czy wyluzowac calkowicie?

mi lekarz powiedział że na okres 2 tygodni mam prowadzać się jak emeryt:-D
więc leżę plackiem i pachne:-D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Mnie kazali leżeć 3 dni przed punkcją. Po punkcji leżałam 10 dni ze względu na hiper.A po transferze leżałam plackiem 15 dni, w międzyczasie byłam tylko3 razy w Novum.
 
mi lekarz powiedział że na okres 2 tygodni mam prowadzać się jak emeryt:-D
więc leżę plackiem i pachne:-D

To moje ulubione zajecie! juz sie nie moge doczekac :)

Mnie kazali leżeć 3 dni przed punkcją. Po punkcji leżałam 10 dni ze względu na hiper.A po transferze leżałam plackiem 15 dni, w międzyczasie byłam tylko3 razy w Novum.

Zadowolona jestes z Novum? ile cie tam za calosc- od momentu stymulacji do IVF do transferu- skasowali? bo tu o nich niepochlebne opinie a ja wlasnie u nich sie lecze i raczej u nich IVF chce zrobic.
Ktory lekarz cie stymulowal ze z hiper skonczylas? Mialas u nich tez inseminacje czy od razu strzal IVF?
Sorki ze tak duzo pytan... chyba stresa mam...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Spoko, pytaj o co chcesz. Jak przeczytasz wcześniejsze posty to już trochę o Novum pisałam. Beta za wszystko:badania wstępne, stymulacja, badanie drożności jajowodów, mrożenie zarodków, ivf, icsi, transfer, nacięcie otoczki zarodka zapłaciliśmy 15 tyś. Ja od razu miałam in vitro, bo mam niedrożne jajowody. Stymulację robił mi Dr Lewandowski. O Novum nie mam dobrego zdania, ale narazie muszę tam zostać. Mam tam zamrożone zrodki, a nigdy nie mam pewności, że w innej klinice będzie lepiej.

Jak jest dobrze to ok, ale jak coś idzie nie tak, i są jakieś komplikacje to już musisz sobie sama radzić. Po przestymulowaniu mąż mój zadzwonił że starsznie mnie boli i że się bardzo źle czuje, odpowiedzieli żeby zawiózł mnie do najbliższego szpitala, bo oni nie mają wolnych miejsc do gina.
Teraz jak miałam podejrzenie ciąży pozamacicznej (sami stwierdzili to w Novum) to kazali mi zapisać się do specjalisyczne usg aby to potwierdzić.Wyznaczyli mi termin dopiero na drugi dzień po południu. A jak pojechałam sama do państwowego szpitala, to już mnie lekarz nie wypuścił, bo powiedział że ciąża pozamaciczna jajowodowa jest bezpośrednim stanem zagrożenia życia. A na drugi dzień w południe to już byłam operowana. A w cudownym Novum dopiero po południu miałabym usg. Ja w Novum chodzę do Dr Szulca i tylko jego uważam za normalnego, rzyczliwego człowieka i lekarza. U wszytskich nie byłam, ale mam już swoją czarną listę lekarzy w Novum.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
A propos lezenia- zalecaja wam lekarze lezenie plackiem jakis czas, czy mozna jakis sport uprawiac jak do tej pory? joga? basen? czy wyluzowac calkowicie?

plackiem nie lezec, sportow nie uprawiac....trzeba spokojnie i relaksacyjnie, ale nie lezenie. trzeba w miare normalny tryb zycia prowadzic, ale bez przemeczenia zadnego i unikac stresow


laski
a ja mam pytanie. czy ktoras z was klula sie ORGALUTRANEM? kuzwa, nie pamietam co mnie pielegniarka powiedziala o zastrzykach...z powietrzem czy bez....

dajta znac jak ktoras miala
 
reklama
Jak jest dobrze to ok, ale jak coś idzie nie tak, i są jakieś komplikacje to już musisz sobie sama radzić. Po przestymulowaniu mąż mój zadzwonił że starsznie mnie boli i że się bardzo źle czuje, odpowiedzieli żeby zawiózł mnie do najbliższego szpitala, bo oni nie mają wolnych miejsc do gina.
Teraz jak miałam podejrzenie ciąży pozamacicznej (sami stwierdzili to w Novum) to kazali mi zapisać się do specjalisyczne usg aby to potwierdzić.Wyznaczyli mi termin dopiero na drugi dzień po południu. A jak pojechałam sama do państwowego szpitala, to już mnie lekarz nie wypuścił, bo powiedział że ciąża pozamaciczna jajowodowa jest bezpośrednim stanem zagrożenia życia. A na drugi dzień w południe to już byłam operowana. A w cudownym Novum dopiero po południu miałabym usg. Ja w Novum chodzę do Dr Szulca i tylko jego uważam za normalnego, rzyczliwego człowieka i lekarza. U wszytskich nie byłam, ale mam już swoją czarną listę lekarzy w Novum.

Hej,

dzieki za odpowiedz, zerkne na twoje wczesniejsze wpisy ale juz widze ze jednak kazda z nas ma inne zdanie na temat zwlaszcza lekarzy. Ja bylam na 1 wizycie u Szulca i wlasnie najgorzej wypadl ze wszystkich u ktorych bylam... Przede wszystkim wypytywal o choroby w odleglej rodzinie a nie dopilnowal tego co u mnie najwazniejsze. I jak przed tygodniem inny lekarz jak uslyszal moja liste chorob to swierdzil ze mam najprawdopodobniej jednak niedrozne jajowody, co Szulc wykluczyl i potem reszta lekarzy na tym bazowala... i chcieli mi sesje inseminacyjna robic, ktore nie mialaby sensu...

Co do ciazy pozamacicznej i odeslania cie- rany, to zalamka naprawde!! Ogladalam w TV program o tym jakie ta ciaza niesie zagrozenia- w kazdej chwili jajowody moga peknac i wylew do jamy brzusznej, czesto pacjentka nie do odratowania... (dlatego kaza miec dokument o grupie krwi). Dlatego natychmiast trzeba byc operowanym a nie czekac cala dobe na usg... Tyle ze jak sie nie wie czym to grozi to czlowiek ufa lekarzom i co ?....

Ceny ktore podajesz spoko- nie wiem skad sie tu pajawialy info ze tam strasznie drogo. jak pododawac te same wizyty i zabiegi to wszystkie kliniki maja ceny podobne.

Mam nadzieje ze dochodzisz latwo do sibie po zabiegu.
Pozdrowienia
 
Do góry