reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Witajcie kochane,
troszkę mnie tu nie było... musiałam się pozbierać po nieudanym transferze i po obumarciu całej hodowli w 4 dobie.
Pozbierana.... mam znowu siły, działamy dalej. Jesteśmy po wizycie, plan: zaczynamy procedurę od początku, aby pobrać, jak najwięcej komórek plus odmrażamy naszych 8 komórek z poprzedniej procedury i wszystko zapładniamy, podobno przy kiepskich parametrach nasienia (morfologia 1 %; fragmentacja 15 %) to jest większa szansa na sukces. Czekamy do 5 doby i wtedy transfer najlepiej 2 (bo przy słabych wynikach nasienia to zwiększa szansę ). I teraz pytanie: Czy ktoś miał podobnie? :)
Tak Ja i mam bliźniaki 🤣🤣🤣
 
reklama
Cześć dziewczyny, jestem po nieudanych dwóch inseminacjach, we wtorek miałam punkcje pobrano mi 12 komórek z czego zaplodniono 8 , rozwijało się 6, w sobotę zrobiono mi transfer 4 dniowym zarodkiem, dziś telefon że z pozostałej 5 zamrożone 1 reszta przestała się rozwijać jestem załamana, kiedy mogę zrobić test żeby przekonać się czy transfer się udał? Lekarka powiedziala ze dopiero po 10dniach od transferu, jak bylo u Was kiedy robilyscie test?
 
Cześć dziewczyny, jestem po nieudanych dwóch inseminacjach, we wtorek miałam punkcje pobrano mi 12 komórek z czego zaplodniono 8 , rozwijało się 6, w sobotę zrobiono mi transfer 4 dniowym zarodkiem, dziś telefon że z pozostałej 5 zamrożone 1 reszta przestała się rozwijać jestem załamana, kiedy mogę zrobić test żeby przekonać się czy transfer się udał? Lekarka powiedziala ze dopiero po 10dniach od transferu, jak bylo u Was kiedy robilyscie test?
Ja to nie mam wielkiego doswiadczenia, ale przy pierwszym transferze 5-dniowego zarodka robilam 9dpt, teraz drugi transfer tez 5-dniowego zarodka i robilam 10 dpt.
Trzymam kciuki, zeby sie udalo:)
 
Cześć dziewczyny, jestem po nieudanych dwóch inseminacjach, we wtorek miałam punkcje pobrano mi 12 komórek z czego zaplodniono 8 , rozwijało się 6, w sobotę zrobiono mi transfer 4 dniowym zarodkiem, dziś telefon że z pozostałej 5 zamrożone 1 reszta przestała się rozwijać jestem załamana, kiedy mogę zrobić test żeby przekonać się czy transfer się udał? Lekarka powiedziala ze dopiero po 10dniach od transferu, jak bylo u Was kiedy robilyscie test?
Można zrobić betę z krwi już 7 dni po transferze. Powinna już być jakaś wartość, jeżeli nie będzie to rokuje to słabo. Jednak jest to najwcześniejszy termin. U mnie we wszystkich ciążach beta już 6dpt 5 dniowego zarodka. Są dziewczyny które betę już maja 5 dpt 5 dniowego, ale to zależy od stadium rozwoju. Czy wczesna blastocysta czy wychodząca z otoczki, czyli gotowa do implantacji.
Ogółem jeżeli 10dpt nie ma bety to ciąży raczej tez nie ma i odstawia się leki.
Ja uważam, ze warto zbadać progesteron.
 
Można zrobić betę z krwi już 7 dni po transferze. Powinna już być jakaś wartość, jeżeli nie będzie to rokuje to słabo. Jednak jest to najwcześniejszy termin. U mnie we wszystkich ciążach beta już 6dpt 5 dniowego zarodka. Są dziewczyny które betę już maja 5 dpt 5 dniowego, ale to zależy od stadium rozwoju. Czy wczesna blastocysta czy wychodząca z otoczki, czyli gotowa do implantacji.
Ogółem jeżeli 10dpt nie ma bety to ciąży raczej tez nie ma i odstawia się leki.
Ja uważam, ze warto zbadać progesteron.
Przy transferze progesteron powyzej 60, nie wiem czy nie za wysoki?
 
Przy transferze progesteron powyzej 60, nie wiem czy nie za wysoki?
Jesteś po punkcji on będzie trochę spadał. Chyba , ze ciąża go napędzi.
To jest dobry progesteron, podobny miałam z synem. Jeżeli nie bierzesz końskich dawek progesteronu to dobrze to rokuje.
Przy bliźniakach miałam progesteron ponad 120 miejscami to jest jazda :-)
 
Miałam taki sam wynik receptywnosci .bardzo mnie ciekawi co Twój lekarz na to ,daj proszę znać bo ja mam ogromne wątpliwości do tego czy miałam dobrze podawane zarodki -podawane w 6dobie przyjmowania progesteronu a na pytanie czemu tak doktor powiedziała ,że nie jest w stanie mi tego wytłumaczyć ...
Czyli miałaś podawane tak jakby 6dpo. To wydaje mi się bez sensu. Z tego co rozumiem to u mnie 5dop endometrium jest dobre ale jakby za szybko się starzalo? Czyli wydaje mi się, ze podanie zarodka dzień później to jeszcze mniejsza szansa za zagniezdzenie. Zobaczę co powie lekarz i się podzielę informacja, ale wizyta dopiero w styczniu.
Ja w tą cała receptywnosc jakoś mało wierzę, bo byłam już w ciąży naturalnej (potem poroniona) i za każdym transferem miałam cb.
 
Cześć dziewczyny, jestem po nieudanych dwóch inseminacjach, we wtorek miałam punkcje pobrano mi 12 komórek z czego zaplodniono 8 , rozwijało się 6, w sobotę zrobiono mi transfer 4 dniowym zarodkiem, dziś telefon że z pozostałej 5 zamrożone 1 reszta przestała się rozwijać jestem załamana, kiedy mogę zrobić test żeby przekonać się czy transfer się udał? Lekarka powiedziala ze dopiero po 10dniach od transferu, jak bylo u Was kiedy robilyscie test?
U mnie wiarygodna beta przy bliźniakach była 7 dpt.
 
reklama
Czyli miałaś podawane tak jakby 6dpo. To wydaje mi się bez sensu. Z tego co rozumiem to u mnie 5dop endometrium jest dobre ale jakby za szybko się starzalo? Czyli wydaje mi się, ze podanie zarodka dzień później to jeszcze mniejsza szansa za zagniezdzenie. Zobaczę co powie lekarz i się podzielę informacja, ale wizyta dopiero w styczniu.
Ja w tą cała receptywnosc jakoś mało wierzę, bo byłam już w ciąży naturalnej (potem poroniona) i za każdym transferem miałam cb.
No właśnie ja to rozumiem dokładnie tak jak Ty dlatego nie wiem czemu miałam podawane zarodki później .2ostatnie transfery były właśnie tak przeprowadzone ,nie doszło nawet do zagnieżdżenia mimo wszystkich dodatków ,accofilu,scrachingu i przebadanych zarodków . Też mam za sobą 4 ciążę naturalne -poronione i jedna podroniona po ivf po podaniu zarodka w 5dobie . No a doktor nie potrafi mi wytłumaczyć . .
 
Do góry