reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja mam 2 zdrowe przebadane zarodki. Teraz badam allo mlr i cross match i bede robic szczepienia limfocytami. Immunologia wjechala
A to ja tez mam 2 zdrowe przebadane ale szczepień mam już 8 za sobą i allo 48% bo ciężko reagowałam na te pierwsze wiec immunologie mam ogarnięta przez prof.M i zalecenia od niego. Także tylko cykl mnie trzyma teraz
 
reklama
75mg jakos tak;) jedna tabletke dziennie;)
A steryd to encorton biore;)
Mi dał 150 ale biorę 75, tak jak przy tamtych ciążach. Jeśli chodzi o steryd to kazał brać pół tabletki, biorę już 1/4 bo planuje zejść z niego za kilka dni. Wtedy zeszłam też szybko i nic się nie stało, poroniłam dopiero w 4 miesiącu, bo płód miał trisomie, wyszła mi w badaniu nifty.. A co do odstawiania tabletek, to boję się odciąć od estrofemu. Mimo, że jestem na cyklu sztucznym lekarz kazał powoli odstawiać estrofem po pozytywnej becie, miałam zejść do 2 tabl dziennie przez 3 dni, a potem po 1 przez 3 dni. Pisałam kiedyś o tym na forum, że postępowanie mojego lekarza jest jakieś inne, dziwne... Wszędzie piszę, że estrofem jest obowiązkowy do 9, 10 czy 12 tygodnia a ja mam go odstawić. Jestem już na 1 tabletce i za kilka dni będę bez żadnej... Przy mojej poprzedniej ciąży odstawiłam estrofem ale pod koniec 6 tygodnia, niby nic się nie stało ale obawy gdzieś z tylu głowy są. Lekarz twierdzi, że estrofem pomaga przy zagnieżdżeniu i nie odgrywa istotnej roli w pierwszym trymestrze ciąży. To jest lek z kategorii D i nie powinno się go przyjmować podczas ciąży.. No nic muszę zaufać lekarzowi więc odstawie to dziadostwo 🤦‍♀️
 
Mi dał 150 ale biorę 75, tak jak przy tamtych ciążach. Jeśli chodzi o steryd to kazał brać pół tabletki, biorę już 1/4 bo planuje zejść z niego za kilka dni. Wtedy zeszłam też szybko i nic się nie stało, poroniłam dopiero w 4 miesiącu, bo płód miał trisomie, wyszła mi w badaniu nifty.. A co do odstawiania tabletek, to boję się odciąć od estrofemu. Mimo, że jestem na cyklu sztucznym lekarz kazał powoli odstawiać estrofem po pozytywnej becie, miałam zejść do 2 tabl dziennie przez 3 dni, a potem po 1 przez 3 dni. Pisałam kiedyś o tym na forum, że postępowanie mojego lekarza jest jakieś inne, dziwne... Wszędzie piszę, że estrofem jest obowiązkowy do 9, 10 czy 12 tygodnia a ja mam go odstawić. Jestem już na 1 tabletce i za kilka dni będę bez żadnej... Przy mojej poprzedniej ciąży odstawiłam estrofem ale pod koniec 6 tygodnia, niby nic się nie stało ale obawy gdzieś z tylu głowy są. Lekarz twierdzi, że estrofem pomaga przy zagnieżdżeniu i nie odgrywa istotnej roli w pierwszym trymestrze ciąży. To jest lek z kategorii D i nie powinno się go przyjmować podczas ciąży.. No nic muszę zaufać lekarzowi więc odstawie to dziadostwo 🤦‍♀️
Ja oprocz tej cb, to nie bylam nigdy w ciazy wiec nie mam do czego nawet porownywac ;) biore leki do czasu wizyty tak jak mi kazali i staram sie sama nie analizowac tego, bo sie na tym nie znam ;) takze pozostalo mi czekac ;) juz coraz mniej zostalo :)
 
Hej dziewczyny po punkcji mocno ciągną jajniki a najbardziej prawy. Od dziś mam brać luteinę i dufaston.wws też tak bolał brzuch. Dodam że transfer odroczony. Uwagi na wysoki poziom hormonów a jajeczek pobrali tylko 8.a brzuch naprawdę boli
 
Z 8 jajeczek tylko 4 się nadawało. Wybrali metodę ICsi , w poniedziałek będzie wiadomo ..jakoś mam źle przeczucia że tylko 4 jajeczka się nadawało 😢 co z nich zostanie ??
 
reklama
Hej dziewczyny po punkcji mocno ciągną jajniki a najbardziej prawy. Od dziś mam brać luteinę i dufaston.wws też tak bolał brzuch. Dodam że transfer odroczony. Uwagi na wysoki poziom hormonów a jajeczek pobrali tylko 8.a brzuch naprawdę boli
Mnie bolało w dzień punkcji i dzień po punkcji
 
Do góry