reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

A to ja tez mam 2 zdrowe przebadane ale szczepień mam już 8 za sobą i allo 48% bo ciężko reagowałam na te pierwsze wiec immunologie mam ogarnięta przez prof.M i zalecenia od niego. Także tylko cykl mnie trzyma teraz
O kurde to super!!! Tym bardziej jak tyle wyczekalas - nie decyduj sie jak nie jest pewne na 200% ze to dobry cykl. Zobacz ile zrobilas!!
Allo masz super - to wszystko przede mna.!
Dawaj znac!! Jestem mega ciekawa. A mialas implantacje udane i ciaze kiedys?? Ile transferow za Toba?
 
reklama
Hej dziewczyny po punkcji mocno ciągną jajniki a najbardziej prawy. Od dziś mam brać luteinę i dufaston.wws też tak bolał brzuch. Dodam że transfer odroczony. Uwagi na wysoki poziom hormonów a jajeczek pobrali tylko 8.a brzuch naprawdę boli
Ja miałam w poniedziałek.
I boli mnie do dzisiaj, ale coraz mniej.
Jajnik lewy tez mnie długo bolał.
Jestem na luteinie od wtorku.
 
Z 8 jajeczek tylko 4 się nadawało. Wybrali metodę ICsi , w poniedziałek będzie wiadomo ..jakoś mam źle przeczucia że tylko 4 jajeczka się nadawało 😢 co z nich zostanie ??
U mnie 5 się nadaje. Z 5 pobranych. Poszły do mrożenia. W styczniu podejdę do drugiej stymulacji i liczę na kolejne 5. Wtedy będziemy zapładniać wszystkie. Mój lekarz powiedział, że lepiej poczekać i podejść z większa ilością komórek. Bo wiadomo, ze nie wszystkie mogą dotrwać.
 
U mnie 5 się nadaje. Z 5 pobranych. Poszły do mrożenia. W styczniu podejdę do drugiej stymulacji i liczę na kolejne 5. Wtedy będziemy zapładniać wszystkie. Mój lekarz powiedział, że lepiej poczekać i podejść z większa ilością komórek. Bo wiadomo, ze nie wszystkie mogą dotrwać.
U mnie 5 się nadaje. Z 5 pobranych. Poszły do mrożenia. W styczniu podejdę do drugiej stymulacji i liczę na kolejne 5. Wtedy będziemy zapładniać wszystkie. Mój lekarz powiedział, że lepiej poczekać i podejść z większa ilością komórek. Bo wiadomo, ze nie wszystkie mogą dotrwać.
Przepraszam, że tak zapytam.. Dlaczego nie chciałaś zapładniac komórek świeżych? Nie wiem czy Cię lekarz poinformował ale komórki jajowe dużo gorzej niż zarodki tolerują zmiany temperatury związane z kriokonserwacją, mrożeniem czy rozmrażaniem. Nie wszystkie komórki dobrze się rozmrażają i później zapładniają. Osdetek zarodków że świeżych komórek jest znacznie wyższy niż z mrożonych. Takie są dane, tak podają embriolodzy. Nie wiem jakie masz plany, ile chcesz przejść stymulacji ale przy drugiej stymulacji nie zamrażałabym komórek. Próbuj zawsze ze świeżych. Będę trzymać ✊żeby Ci się udało.
 
Przepraszam, że tak zapytam.. Dlaczego nie chciałaś zapładniac komórek świeżych? Nie wiem czy Cię lekarz poinformował ale komórki jajowe dużo gorzej niż zarodki tolerują zmiany temperatury związane z kriokonserwacją, mrożeniem czy rozmrażaniem. Nie wszystkie komórki dobrze się rozmrażają i później zapładniają. Osdetek zarodków że świeżych komórek jest znacznie wyższy niż z mrożonych. Takie są dane, tak podają embriolodzy. Nie wiem jakie masz plany, ile chcesz przejść stymulacji ale przy drugiej stymulacji nie zamrażałabym komórek. Próbuj zawsze ze świeżych. Będę trzymać ✊żeby Ci się udało.
Dokładnie taki jest plan, ze po drugiej już nie mrozimy, odmrazamy te 5. I działamy.
My w październiku przeszliśmy Covid, który obniża bardzo jakość nasienia. A już bez tego mieliśmy tylko 1 % i 41 % fragmentacji.
Lekarz bal się ze teraz moglibyśmy tylko zmarnować te komórki które udało się uzyskać.

Mamy poprawić jakość nasienia i zapładniać wszystko co się da. Ze względu na wiek doktor mówi, ze mamy dużo mniejsze szanse powodzenia z mała ilością zarodków.
 
O kurde to super!!! Tym bardziej jak tyle wyczekalas - nie decyduj sie jak nie jest pewne na 200% ze to dobry cykl. Zobacz ile zrobilas!!
Allo masz super - to wszystko przede mna.!
Dawaj znac!! Jestem mega ciekawa. A mialas implantacje udane i ciaze kiedys?? Ile transferow za Toba?
Jedna ciąża to mój 6-latek ale naturalnie za pierwszym strzałem, druga to późne poronienie - przyczyna nieznana. I potem zaczęły się schody czyli cała diagnostyka z której poza tym że allo niskie mimo niedawnej ciąży i brakujących kirów niewiele wyszło. Prof M obstawia że to jakieś dziwne zaburzenia krzepnięcia które się ujawniają w ciąży, mój lekarz że problem był w zagnieżdżeniu ale już się nie dowiemy. Od tego czasu się staramy (od maja 2020) i nici, mam 2 transfery zarodków ale nie takich prima sort a u mnie dochodzi blizna po cesarce w dziwnym miejscu i tyłozgięcie. Wiec mój lekarz ma tu obawy i wlansie zależało nam na silnych morfologicznie i zdrowych zarodkach także teraz mam nadzieje ze się uda ❤💪 A ty jak? ile transferów masz za sobą ?
 
Czesc Dziewczyny. Chciałabym dołączyć do grupy. Za mną 3 iui i 2 transfery mrozaczkow. Lecze się w Czechach w klinice Unica. Jestem z Mazowsza. Od 6 lat nie udaje się zajść w ciążę. Jestem po 1 poronieniu 5tydz po in vitro. Lecze endometrioze, hiperinsulinemie, adenomioze, niedoczynność tarczycy. Mam teraz nowe wyniki. Mógłby ktoś spojrzeć? Genetyk I immunolog zamówiony ale zanim wizyta moze ktoś ma podobnie ;-)
 

Załączniki

  • received_701989570773776.jpeg
    received_701989570773776.jpeg
    55,6 KB · Wyświetleń: 61
  • received_271896751579855.jpeg
    received_271896751579855.jpeg
    60,9 KB · Wyświetleń: 64
  • received_684212282543937.jpeg
    received_684212282543937.jpeg
    46,4 KB · Wyświetleń: 59
  • received_406611841157656.jpeg
    received_406611841157656.jpeg
    63,1 KB · Wyświetleń: 54
  • received_322651206105593.jpeg
    received_322651206105593.jpeg
    52,4 KB · Wyświetleń: 61
Dokładnie taki jest plan, ze po drugiej już nie mrozimy, odmrazamy te 5. I działamy.
My w październiku przeszliśmy Covid, który obniża bardzo jakość nasienia. A już bez tego mieliśmy tylko 1 % i 41 % fragmentacji.
Lekarz bal się ze teraz moglibyśmy tylko zmarnować te komórki które udało się uzyskać.

Mamy poprawić jakość nasienia i zapładniać wszystko co się da. Ze względu na wiek doktor mówi, ze mamy dużo mniejsze szanse powodzenia z mała ilością zarodków.
Z tym covidem chyba jest coś na rzeczy, że obniża jakoś nasienia..moj mąż przeszedł to choróbsko ale łagodnie w trakcie mojej 1 stymulacji. Uzyskaliśmy wtedy 4 blastki, morfologicznie przeciętne, głównie klasy B. Wszystkie chore, wadliwe genetycznie. Z drugiej stymulacji było 5 pięknych blastek i o dziwo 3 zdrowe. Domniemamy, że coś z nasieniem było nie tak, może to choróbsko? Nie wiadomo.. , choć do drugiej stymulacji bardziej przygotowywaliśmy się, przede wszystkim dużo witaminek i zdrowego odżywiania. Efekt był... Nawet lekarz był zaskoczony, że taka różnica między 1 a drugą stymulacją, a bylam na tych samych lekach, tylko o trochę wyższych dawkach. Przed 40 to faktycznie liczy się ilość komórek, żeby coś z tego było. U mnie na 18 poprawnie zapłodnionych komórek było 5 blastek. Wszystkie 18 były ładnymi zarodkami w 3 dobie, w 5 i 6 dobie zaczęły się degenerować. Gdyby nie moja ilość komórek i bardzo dobra ich morfologia, to byłoby kiepsko....
 
reklama
I kolejna część;-)
 

Załączniki

  • received_1000676760515829.jpeg
    received_1000676760515829.jpeg
    39,7 KB · Wyświetleń: 54
  • received_237176621768959.jpeg
    received_237176621768959.jpeg
    35,5 KB · Wyświetleń: 44
  • 20211211_124831.jpg
    20211211_124831.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 46
  • 20211211_124822.jpg
    20211211_124822.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 60
  • 20211211_124811.jpg
    20211211_124811.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 46
Do góry