reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Wiesz co... Generalnie jest to wszystko trudne i często też nie ma się pewności, że dziecko będzie zdrowe. Ja mam nadzieję, że po wykluczeniu abberacji chromosomów będzie wszystko ok. Przed poronieniem zrobiłam badanie nifty i ono oprócz 1 trisomii nie wykrylo, żadnych delecji, duplikacji, żadnych przypadkowych aneuploidii autosomalnych
Jasne rozumiem. Ja miałam taką sytuację że będąc w ciąży zrobiłam nifty pro. Kilka dni później na usg okazało się że zatrzymało się serduszko. Będąc w szpitalu w trakcie wywoływania poronienia dostałam na maila wynik nifty według którego płód był zdrowy. Po przebadaniu fragmentów płodu wyszła mozaika - zespół turnera. Oczywiście okazuje się że ani nifty ani pgt nie wykrywa mozaiek. Stąd moje wątpliwości badać/nie badać/co badać.
Jeszcze w tym roku miałam pozamaciczną i do tego mój ma wysoką fragmentację 🤦‍♀️ No i tysiąc innych problemów wiadomo.
 
reklama
Jasne rozumiem. Ja miałam taką sytuację że będąc w ciąży zrobiłam nifty pro. Kilka dni później na usg okazało się że zatrzymało się serduszko. Będąc w szpitalu w trakcie wywoływania poronienia dostałam na maila wynik nifty według którego płód był zdrowy. Po przebadaniu fragmentów płodu wyszła mozaika - zespół turnera. Oczywiście okazuje się że ani nifty ani pgt nie wykrywa mozaiek. Stąd moje wątpliwości badać/nie badać/co badać.
Jeszcze w tym roku miałam pozamaciczną i do tego mój ma wysoką fragmentację 🤦‍♀️ No i tysiąc innych problemów wiadomo.
Kurcze, no to faktycznie ciężki orzech do zgryzienia... A miałaś wizytę u genetyka? Bo to w sumie najlepszy doradca
 
Kurcze, no to faktycznie ciężki orzech do zgryzienia... A miałaś wizytę u genetyka? Bo to w sumie najlepszy doradca
Miałam tylko wtedy po poronieniu. Namówił nas na zrobienie naszych kariotypow i powiedział że mozaiki na ogół są przez złe podziały na początku. Że to losowa sprawa i ciężko wykryć. Jeszcze u nas było napisane „niskoprocentowa mozaika” dlatego nifty nie wykryło 🤷‍♀️
 
I jak tam u Ciebie kochana?

Babeczki mam pytanie. W sobotę odstawiłam hormony bo beta niska. Wczoraj przyszedł @. Tylko jakis dziwny, słaby. W ogóle nie czułam się okresowo. Dzisiaj już koniec okresu. Co teraz? Przecież po symulacji to zawsze @ miałam mocno obfite. Z doktorem umówiłam się że pod koniec @ zrobie będę, żeby upewnic się że wszystko się oczyściło. Teraz nie wiem co robić. Podejrzewam że muszę iść do lekarza na USG. Kiedy iść? Poczekać czy sie @ rozkreci czy iść natychmiast?
A u mnie tak ze czekam aż leki zaczną działać bo jak narazie lipa. Może jak mi podadzą kolejna dawke to coś się ruszy🤨
 
Jasne rozumiem. Ja miałam taką sytuację że będąc w ciąży zrobiłam nifty pro. Kilka dni później na usg okazało się że zatrzymało się serduszko. Będąc w szpitalu w trakcie wywoływania poronienia dostałam na maila wynik nifty według którego płód był zdrowy. Po przebadaniu fragmentów płodu wyszła mozaika - zespół turnera. Oczywiście okazuje się że ani nifty ani pgt nie wykrywa mozaiek. Stąd moje wątpliwości badać/nie badać/co badać.
Jeszcze w tym roku miałam pozamaciczną i do tego mój ma wysoką fragmentację [emoji2356] No i tysiąc innych problemów wiadomo.
Mozaiki w DNA to w ogóle są nowe rzeczy w nauce więc jeszcze niewiele o nich wiemy. Ale wydaje mi się że warto przebadać zarodki
 
No udała się wam córunia 😊. Śliczna jest 😊
Poka jakieś foto znad morza🙏

Dziękuję kochana ❤️
IMG_20210708_173632.jpg
Pozdrawiamy z Bułgarii 😊
 
Dziękuję wszystkim za wsparcie i pamięć, dzis 7 tc +3 dni, nasza Malinka ma 1.5cm i piekne szybko pikające serduszko, I podobno ma się dobrze, nie słuchaliśmy go tylko oglądaliśmy, doktor powiedziała że bije prawidłowo a wysokie fale mogą wpływać niekorzystnie na maleństwo...
 

Załączniki

  • 20210715_151240.jpg
    20210715_151240.jpg
    801,2 KB · Wyświetleń: 79
reklama
Mozaiki w DNA to w ogóle są nowe rzeczy w nauce więc jeszcze niewiele o nich wiemy. Ale wydaje mi się że warto przebadać zarodki
No więc właśnie. Też mi się wydaje że mimo wszystko warto. Dlatego tak się spinam z tymi metodami żeby to ogarnąć jakie są opcje.
 
Do góry