reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
i chyba stosunkowo male genow na nim jest, dlatedo czesc ciaz sie nie roni. jak dochodzi do bledu na poziome chromosomow co nosza wiele genow to bardzo szybko dochodzi do poronienia albo wogole sie nie zagniezdza
Gdzieś czytałam,że jeżeli matce udaje się urodzić dziecko z trisomią 21 tzn, że był tylko fragment dodatkowego chromosomu. Tak czy siak, ja pierdzielle jestem w grupie wysokiego ryzyka.😔.. Uważam, że każda klinika tuż przed wstrzyknięciem plemnika powinna mieć taki specjalistyczny mikroskop, który ocenia wstępnie również wrzeciono podziałowe-jego stan, a nie tylko dojrzałość komórki i zapładniają trochę w ciemno i odliczają dni, kiedy te komoreczki/zarodki padną 🤦‍♀️
 
Byłam dzisiaj na kontroli i niestety krwiak lub jakaś inna pozostałość się nie wchłonęła ani nie wydaliła 🙄dostałam skierowanie na cito na łyżeczkowanie i właśnie jestem w szpitalu i czekam na decyzje czy zabieg dzisiaj czy jutro. Normalnie mam już dość 🤯
Moja bratowa tez sie tak bujała byla w podobnej sytuacji jak Twoja.Gdy później opowiadała lekarz jak to wyglądało ze musiala jezdzic na czyszczenia to lekarz za głowę się łapał ze w takim dobrym szpitalu takie cyrki.Powodzenia jeszcze chwilką i będziesz mieć za sobą.
 
Ja odczekałabym dzień, 2, bo to co przedstawiasz z krwawieniem to dziwne.. Gdyby nic się nie rozkręciło to udałabym się do lekarza na usg. Odczekaj jeszcze troszkę , bo wydaje mi się, że lepiej iść na usg po krwawieniu, żeby sprawdzić czy jest już czysto...
Ja ogólnie po poronieniu mam takie miesiączki jak bym ich nie miała wcale ... Tzn. zupełnie inne są niż przed ... A podobno wszystko dobrze zemną ... Tzn. tak w środku ... Dziewczyny kamień z serce mi spadł ... Odebrałam wyniki biopsji ... Guzki są łagodne ... Czekam jeszcze do wizyty u endyktynologa ale już mogę spać spokojnie... Boże chodź jedna dobra wiadomość .... Teraz jajko zniosę do poniedziałku następnego ... Za 1,5 tygodnia odbieram Kiry ... Zwariuje 🙈
 
Jak wrzeciono podziałowe nie pracuje tak jak trzeba, to nic z tym nie zrobią, póki co medycyna nie sięga tak daleko.. Czytalam ostatnio o podziale mejotycznym komórki jajowej, za głowę się złapałam ile rzeczy musi zgrać 🤦‍♀️ trisomia 21 jest najczęstszą chorobą, gdyż chromosomy 21 są najniższe i im jest najtrudniej rozejść się podczas podziału anafazy. I taka jest prawda, że wiek jest kluczowy...cała machina podziału komórki starzeją się wraz z nami 😔
Jeezu jak to czytam to mi się normalnie słabo robi bo u mnie też wrzeciono zrąbane 😞 Za dużo tego wszystkiego musi grać, żeby choć jedno dziecię było
 
🤔🤔🤔🤔🤔
Kochane czy któraś z Was może robiła takie badanie ? Dostałam już jeden wynik 🤔
 

Załączniki

  • Screenshot_20210715-205447.png
    Screenshot_20210715-205447.png
    63,4 KB · Wyświetleń: 109
reklama
Do góry