reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Miałam tylko wtedy po poronieniu. Namówił nas na zrobienie naszych kariotypow i powiedział że mozaiki na ogół są przez złe podziały na początku. Że to losowa sprawa i ciężko wykryć. Jeszcze u nas było napisane „niskoprocentowa mozaika” dlatego nifty nie wykryło 🤷‍♀️
Z mozaikami ludzie się rodzą, często są zdrowi i inteligentni..mnie ostatnio ciekawi, w jakim jest stanie moje wrzeciono podziałowe w komórce jajowej, bo to ono umożliwia precyzyjny podział materiału genetycznego, czyli rozejście się chromosomów do 2 biegunów.. Tak aby zarodek stał się haploidalny i posiadał odpowiednią ilość chromosomów. Jeżeli jest z nim coś nie tak, to dupa blada... Wiem, że invimed warszawa mają system Oosight, który umożliwia obrazowanie dwójłomności wrzeciona podziałowego, dokładną jego analizę, nie wiem jak u mnie w klinice i innych, czy też badają dokładnie wrzeciono🤔 niestety z biegiem lat starzeje się ono..
 
Dziękuję wszystkim za wsparcie i pamięć, dzis 7 tc +3 dni, nasza Malinka ma 1.5cm i piekne szybko pikające serduszko, I podobno ma się dobrze, nie słuchaliśmy go tylko oglądaliśmy, doktor powiedziała że bije prawidłowo a wysokie fale mogą wpływać niekorzystnie na maleństwo...
Gratuluję i życzę spokojnej ciąży 🥰😘
 
Z mozaikami ludzie się rodzą, często są zdrowi i inteligentni..mnie ostatnio ciekawi, w jakim jest stanie moje wrzeciono podziałowe w komórce jajowej, bo to ono umożliwia precyzyjny podział materiału genetycznego, czyli rozejście się chromosomów do 2 biegunów.. Tak aby zarodek stał się haploidalny i posiadał odpowiednią ilość chromosomów. Jeżeli jest z nim coś nie tak, to dupa blada... Wiem, że invimed warszawa mają system Oosight, który umożliwia obrazowanie dwójłomności wrzeciona podziałowego, dokładną jego analizę, nie wiem jak u mnie w klinice i innych, czy też badają dokładnie wrzeciono🤔 niestety z biegiem lat starzeje się ono..
Jeju ja to nawet nie chcę myśleć jak to u mnie jest. Masakra. Ciekawe co w takich sytuacjach robią 😱
 
Z mozaikami ludzie się rodzą, często są zdrowi i inteligentni..mnie ostatnio ciekawi, w jakim jest stanie moje wrzeciono podziałowe w komórce jajowej, bo to ono umożliwia precyzyjny podział materiału genetycznego, czyli rozejście się chromosomów do 2 biegunów.. Tak aby zarodek stał się haploidalny i posiadał odpowiednią ilość chromosomów. Jeżeli jest z nim coś nie tak, to dupa blada... Wiem, że invimed warszawa mają system Oosight, który umożliwia obrazowanie dwójłomności wrzeciona podziałowego, dokładną jego analizę, nie wiem jak u mnie w klinice i innych, czy też badają dokładnie wrzeciono🤔 niestety z biegiem lat starzeje się ono..
to chyba nie jest takie latwe do sprawdzenia, pchelka chciala zbadac swoje komorki jajowe i sie nie dalo, wkoncu badala zarodki. lepiej juz stworzobr zarodki badqc. jedna kwestia jest to ze wrzeciojo zle dziala a druga ze endomwtrium pozwala sie chorym zarodkom zagniezdzac, bo tak szczerze to dla nas kobiet lepiej, ja wole nie byc w ciazy niz byc w ciazy chorej lyb poronic to wole zeby sie wogole nie zagniezdzal. mam niestety podobny problem jak Ty
 
to chyba nie jest takie latwe do sprawdzenia, pchelka chciala zbadac swoje komorki jajowe i sie nie dalo, wkoncu badala zarodki. lepiej juz stworzobr zarodki badqc. jedna kwestia jest to ze wrzeciojo zle dziala a druga ze endomwtrium pozwala sie chorym zarodkom zagniezdzac, bo tak szczerze to dla nas kobiet lepiej, ja wole nie byc w ciazy niz byc w ciazy chorej lyb poronic to wole zeby sie wogole nie zagniezdzal. mam niestety podobny problem jak Ty
No tak, lepiej zbadac zarodki, tylko, że w tej warszawskiej klinice, dzięki temu systemowi-chodzi o taki specjalistyczny mikroskop, widzą jak wygląda wrzeciono i mogą wysunąć wnioski na temat Twoich komórek i prawdopodobieństwa złego podziału chromosomów... Muszę podpytac w swojej inice, jaki mają sprzęt i czy embriolodzy widzą jak wygląda wrzeciono w komórce...
 
Jeju ja to nawet nie chcę myśleć jak to u mnie jest. Masakra. Ciekawe co w takich sytuacjach robią 😱
Jak wrzeciono podziałowe nie pracuje tak jak trzeba, to nic z tym nie zrobią, póki co medycyna nie sięga tak daleko.. Czytalam ostatnio o podziale mejotycznym komórki jajowej, za głowę się złapałam ile rzeczy musi zgrać 🤦‍♀️ trisomia 21 jest najczęstszą chorobą, gdyż chromosomy 21 są najniższe i im jest najtrudniej rozejść się podczas podziału anafazy. I taka jest prawda, że wiek jest kluczowy...cała machina podziału komórki starzeją się wraz z nami 😔
 
reklama
Jak wrzeciono podziałowe nie pracuje tak jak trzeba, to nic z tym nie zrobią, póki co medycyna nie sięga tak daleko.. Czytalam ostatnio o podziale mejotycznym komórki jajowej, za głowę się złapałam ile rzeczy musi zgrać 🤦‍♀️ trisomia 21 jest najczęstszą chorobą, gdyż chromosomy 21 są najniższe i im jest najtrudniej rozejść się podczas podziału anafazy. I taka jest prawda, że wiek jest kluczowy...cała machina podziału komórki starzeją się wraz z nami 😔
i chyba stosunkowo male genow na nim jest, dlatedo czesc ciaz sie nie roni. jak dochodzi do bledu na poziome chromosomow co nosza wiele genow to bardzo szybko dochodzi do poronienia albo wogole sie nie zagniezdza
 
Do góry