reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
o masakra. No i wyszlo szydlo z worka. Wlasnie o to chodzi ze czesto endometrozy nie widac na usg.
No właśnie endometrioze często widać w usg a tego dziadostwa nie widać i najczęściej nie daje objawów bo w życiu po moich okresach bym nie powiedziała, że coś mi jest jak mnie nawet mało kiedy brzuch bolał. Lekarz mówił, że najczęściej to powstaje w tkance więc nie jest widoczne jeżeli nie zrobi się laparoskopii lub operacji i że to jedna z kilku przyczyn moich problemów. Jest jak jest i tak muszę brać przez rok antykoncepcję więc ciąża tym bardziej mi nie grozi a do in vitro podchodzić już nie będę.
 
tak ja tak mialam. Ale powiem ci ze to duze obciazenie psychiczne jak juz wiesz KOGO transferujesz i kogo mozesz starcic. U nas jaki ikazdej z was ciaza byla upragniona a dzieczynka to dodatkowy bonus od zycia wiec tym bardziej bylo ciezko. Co u ciebie na jakim jestes etapie?
to zawsze przy badaniu zarodkow piszą jaka płeć? Czy tylko jak choroba które badają jest strzeżona z płcią ?
 
tak ja tak mialam. Ale powiem ci ze to duze obciazenie psychiczne jak juz wiesz KOGO transferujesz i kogo mozesz starcic. U nas jaki ikazdej z was ciaza byla upragniona a dzieczynka to dodatkowy bonus od zycia wiec tym bardziej bylo ciezko. Co u ciebie na jakim jestes etapie?
Ja co prawda nie wiedziałam kogo mi podają, ale zawsze marzył mi się syn więc też dostałam bonus 🙂
 
No właśnie endometrioze często widać w usg a tego dziadostwa nie widać i najczęściej nie daje objawów bo w życiu po moich okresach bym nie powiedziała, że coś mi jest jak mnie nawet mało kiedy brzuch bolał. Lekarz mówił, że najczęściej to powstaje w tkance więc nie jest widoczne jeżeli nie zrobi się laparoskopii lub operacji i że to jedna z kilku przyczyn moich problemów. Jest jak jest i tak muszę brać przez rok antykoncepcję więc ciąża tym bardziej mi nie grozi a do in vitro podchodzić już nie będę.
mało tego czesto nawet przy histeroskopii nie widac endomendy. A to niestety najczestsza przyczyna nieplodnosci. Ja tez dostalam anty jednoskladnikowe bo mam ryzyko zakrzepicy ale nie biore ;)
 
ja mialam tylko 18 przy dosc duzej becie i kosmicznych dawkach lekow. Pozniej powoli rosla i w ciazy tak powinno wlasnie powoli wzrastac. No ale wiekszosc dziewczyn na moim etapie ciazy miala jakies 50 - 80.
Bo lekarze zalecają, poza tym to zależy czy cykl z mrożonych zarodków czy po punkcji komórek. U mnie w klinice dają 3x100mg lutinusa i koniec. No raczej nie masz progesteronu 60. A skuteczność kliniki ponad 50%. Ja do wielu rzeczy podchodzę na luzie. Jakoś w naturalnych ciążach nie ma takiego progesteronu jak 40-50 jak jest 20 to jest dobrze.
 
to zawsze przy badaniu zarodkow piszą jaka płeć? Czy tylko jak choroba które badają jest strzeżona z płcią ?
Roznie to bywa w klinikach. Ja ze swoim lekarzem juz sie bardzo dobrze znalam - znal moj pesel na pamiec ;) Poza tym u mnie w 2 stymulacji mocno przekombinowali. Mialam punkcje w pierwszy dzien pierwszych obostrzen zwiazanych z covid. Zrobili mi badanie zarodka za darmo. Maialam do wyboru albo kolejna stymulacje albo badanie genetyczne. Wybralam badanie. No i fakt ze z 8 zarodkow zostal mi tylko jeden wiec to i tak niczego nie zmienialo.
 
Dziewczyny - potrzebuję wsparcia - w czwartek byłam na usg - endo bylo 7 mm, pęcherzyka brak, w sobotę kolejne usg - endo 7 mm, pęcherzyk 11 mm, wczoraj miałam kolejne usg endo 7 mm, pęcherzyk od soboty nie urósł ani milimetra dalej 11mm, zrobili estradiol 158,8, - wczoraj był 17 dc, po konsylultacji z profesorem - dostałam mensinorm 75, dziś kolejny też 75 i jutro kolejne usg bedzie to 19 dc, myślicie że jest szansa że to się uda i to ruszy w tym cyklu? Bo zwyczajnie jestem załamana... ehhhh z tym wszystkim 😞😞😞
 
reklama
@Pchełka216 ja mialam badane 2 zarodki Alle NIKt mi nic nie powiedział jakiej są płci 🤔 dostałam jedynie forma elektroniczna po angielsku opis badania ale właściwie i tak nic z niego nie zrozumiałam i nie dociekałam bo powiexIeli ze obydwa są 5.1. 1 i że są. Prawidłowe... Ale nie wiedziałam że można określić płeć już w trakcie badania..
 
Do góry