reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny właśnie spływają mi badania... Możecie powiedzieć co myślicie... Kolejne mają być pod koniec tygodnia... A na 2 muszę czekać około 21 dni chodź prosiłam aby były szybciej...
 

Załączniki

  • Screenshot_20210419_095031.jpg
    Screenshot_20210419_095031.jpg
    85,7 KB · Wyświetleń: 118
Miałam 3 histeroskopie macica idealna po pierwszej histero ciążą i synek A po drugiej biochemiczna a po trzeciej nic. Każdy był w 5 dobie, ostatni był 6 dniowy ale traktowany jako 5. Jejku wstyd mi ale nie pamiętam o jakiej morfologii wiem że dwa albo 3 piętrze to ponoć były najlepszej "klasy" w ogóle ochy i achy nad zarodkami i widzę że mój lekarz też jest w szoku że nasza historia tak się potoczyła bo on chyba był pewny że jesteśmy urodzonymi zwycięzcami 😂 żartuje ale co mi pozostaje. Nasz przypadek nie jest taki codzienny
najlepsza klasa zarodków na piątą dobę to 4.1.1 lub 5.1.1 według starej nomenklatury 4AA lub 5AA. Zarodki te uznawane są za najprawdopodobniej zdrowe. Zakładając, że wszystkie zarodki u was były z jednej procedury to pewnie najlepsze poszły przy pierwszym transferze. Te gorzej rokujące idą w kriotransferach. Za minimalny zarodek - rokujący uznaje się 3.2.2 lub 3BB. Na przykład zarodek 2.2.2 czyli 2BB jest zarodkiem "słabym" czyli słabo rokującym oczywiście rodzą się z takich zarodków dzieci, ale jednak częściej nie dochodzi do implantacji. Zatem dobrze ,żebyś sprawdziła epikryzę bo może zarodki nie były super rokujące i wtedy też inaczej sytuacja wygląda. Idąc tym tokiem rozumowania na moim przykładzie 5 zarodków - 4AA, 3BB - te były rokujące, 3BC x3 te już nie szanse na urodzenie dziecka z tego zarodka to ok. 10% czyli 1 na 10 może się implantuje. Gdybym była po 5 transferach zarodków o morfologii 4AA to realnie robi się problem. Ogólem niepowodzenia w implantacji (RIF) to minimum 5 dobrych zarodków, ale w skali Gardner'a. Bo np. 1.1.1 czyli 1AA już nim nie jest, tak samo zarodek z 6 doby. Po prostu morfologia koreluje z wadami genetycznymi zarodka.
 
Ojej to bardzo długo czekasz..:(
Kurcze coś strasznie długo musisz czekać na ten wynik, a podobno miały być 2 tygodnie tak 🥴
Miało być około 2 tygodnie...
Ja jakoś jestem zupełnie spokojna... kompletnie przestało mi się spieszyć... Może dlatego że ten transfer to takie być albo nie być, więc wolę nie znać ostatecznego rozwiązania...
 
reklama
Właśnie dzwonili z kliniki.. Nie ma wyników. Będą dopiero środa - czwartek...
A ile już dni minęło? Oj, ale to wszystko uczy nas ciepliwosci.

Dziewczyny zamówiłam sobie dietę z niskim indeksem glikiemicznym i powiem Wam, że chyba ciekzo będzie mi wytrzymać, ale muszę spróbować bo po tych hormonach i dużej chęci na jedzenie wyglądam okropnie i zle się czuje w swoim ciele. Zobaczymy czy dieta przyniesie efekty.
 
Do góry