reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny robiła któraś z Was sikacza w 9dpt i wyszedł negatyw A z bety wyszło później że ciąża? Czy jestem bez szans?
Bardzo różne są te testy ciążowe. Ja w tej ciąży zrobiłam im prawdziwy test, bo od 6 dpt robilam codziennie 1 lub czasami nawet 2 testy.
Pierwszy test PINK zrobiłam w 6dpt (5 dniowej blastki) i kreseczka wyszła blada, ale wyraźna na tyle, żebym nie miała wątpliwości, w 7dpt robiłam betę z krwi i wyszła 26, nastepnego dnia inny test dał bardzo słabą kreskę prawie niewidoczną.
Z moich prywatnych badań wyciągnęłam takie wnioski :D
Najbardziej stabilny i wiarygodny i najszybciej reagujący był test PINK. Kupione na allegro paski (nie wiem co to była za firma) nigdy nie pokazały ciaży, przy czym kupiłam ich 10 ale po zrobieniu trzech wyrzuciłam, bo mnie za bardzo stresowały.
Inne testy z apteki były bardziej wiarygodne, natomiast zrobiłam ok 30 dpt test z czułoscią 25 DOZ i pokazał mi tak słabą kreskę, że pobieglam od razu do apteki po Pink i pomimo tego, że nie był to mocz poranny, tylko po pół godzinie kreska wyszła piękna i bordowa.
Wszystkie testy które robiłam (poza PINK- bo tu było dużo szybciej) porządną grubą i ciemną kreskę pokazywały mi dopiero przy becie ponad 5000

Dlatego ja bym sie za bardzo testem nie przejmowała. Wszystko zależy od firmy a ta czułość to i tak jest ściema.
PS. I nie płacą mi 🤪 za reklamę PINK, po prostu u mnie działał najlepiej, ale moze to być równie dobrze przypadek.
 
Ja miałam w zaleceniach po transferze spożywać produkty wysokobiałkowe. W sumie to przeszłam na dietę wysokobiałkową już na kilka dni przed transferem. Ananasa nie jadłam, gdyż to nie było zaleceniem lekarza😊
A z witamin to nic szczególnego nie brałam, kwas foliowy i wit. D. Ponadto jadłam słodycze, piłam słabą kawę(wyeliminowałam ją tylko w dniu transferu) . A efekt był taki, że 2 transfery na 2 udane 😉
 
Dziewczynki kochane 🥰
Oprócz ananasa co warto jesc aby wspomóc implantację ? Jesteście na jakiś dietach ? Ograniczacie spożywanie jakiś posiłków w czasie procedury i przygotowań do niej ? to moje pierwsze podejście a wy jak zawsze jesteście niezastąpioną skarbnica wiedzy ❤️
Kiedyś gdy zaczynałam starać się o ciąże naturalnie dużo czytałam i po tym wszystkim doszłam do wniosku, że najważniejsze to odżywiać sie zdrowo, bez przetworzonej żywności, dużo warzyw i owoców, białka po prostu zdrowa zbilansowana dieta. Wiadomo jesteś tym co jesz a organizm zapychany śmieciami może uznać, że to nie jest dobry czas na ciążę. Myślę, że przestrzeganie zdrowej diety jest ważniejsze niż jedzenie ananasa czy czegokolwiek innego, ale oczywiscie anans jak najbardziej jest na +
Pamiętam, też że czytałam wtedy o karmelu, ale dokładnie już tego nie pamiętam, ogólnie chodziło o karmelizowany cukier i produkty na bazie karmelu i o jego smaku. Mają jakiś składnik, który utrudnia zajście w ciążę (nie pamiętam czy zapłodnienie czy implantację. ) Trzeba by było poszukać w necie. W każdym razie ja go unikałam przed i po transferze.
Cukier sam w sobie nie jest wskazany , znalazłam krótki artykuł:
Link do: (Nie)słodka droga do macierzyństwa - Szczęśliwi bez Cukru
 
Ostatnia edycja:
Bardzo różne są te testy ciążowe. Ja w tej ciąży zrobiłam im prawdziwy test, bo od 6 dpt robilam codziennie 1 lub czasami nawet 2 testy.
Pierwszy test PINK zrobiłam w 6dpt (5 dniowej blastki) i kreseczka wyszła blada, ale wyraźna na tyle, żebym nie miała wątpliwości, w 7dpt robiłam betę z krwi i wyszła 26, nastepnego dnia inny test dał bardzo słabą kreskę prawie niewidoczną.
Z moich prywatnych badań wyciągnęłam takie wnioski :D
Najbardziej stabilny i wiarygodny i najszybciej reagujący był test PINK. Kupione na allegro paski (nie wiem co to była za firma) nigdy nie pokazały ciaży, przy czym kupiłam ich 10 ale po zrobieniu trzech wyrzuciłam, bo mnie za bardzo stresowały.
Inne testy z apteki były bardziej wiarygodne, natomiast zrobiłam ok 30 dpt test z czułoscią 25 DOZ i pokazał mi tak słabą kreskę, że pobieglam od razu do apteki po Pink i pomimo tego, że nie był to mocz poranny, tylko po pół godzinie kreska wyszła piękna i bordowa.
Wszystkie testy które robiłam (poza PINK- bo tu było dużo szybciej) porządną grubą i ciemną kreskę pokazywały mi dopiero przy becie ponad 5000

Dlatego ja bym sie za bardzo testem nie przejmowała. Wszystko zależy od firmy a ta czułość to i tak jest ściema.
PS. I nie płacą mi 🤪 za reklamę PINK, po prostu u mnie działał najlepiej, ale moze to być równie dobrze przypadek.
Ech no niestety ja robiłamdziś właśnie PINK super czuły 😔
 
Moja ostatnia stymulacja 16 zapłodnionych komórek z czego 8 zarodków w 3 dobie, do 5 doby przetrwały wszystkie - 8. Morfologia zarodków świetna, w brzuchu bliźniaki. U nas słabe nasienie, wiek tez nie najlepszy... i według lekarza z tych 6 zarodków będą jeszcze dzieci. Inna procedura 6 zapłodnionych komórek, 3 zarodki w 3 dobie i tylko jedna blastocysta - ciąża. Każda procedura jest inna:-) nawet jeżeli są dwie te same osoby.
To prawda ...ale wolałabym mieć nadmiar i komfort psychiczny podchodząc do transferu ,że mam jeszcze zarodki a, ze ich nie mam ....nie bedac jeszcze matka .
U mnie żadne z 13 zapłodnionych nie dalo mi dziecka . Teraz mam jeszcze 4 w zamrażarce i nie sądzę ,żeby ze wszystkich były dzieci .
Musiałabym mieć ogromne szczęście 😉
Decydujac się na zapladnianie wszystkich komórek ,braliśmy pod uwagę ,że możemy mieć gromadkę dzieci .nie robiłam tego na przypał i byłam tego świadoma. Jeżeli teraz moja ciąża dobiegnie pomyślnie końca i za jakiś czas będę podchodzić do kolejnego transferu i żadne z tych 4 ,co mam w zamrażarce nie da mi ciąży ,to przy trzeciej stymulacji raczej nie zdecyduje się na zapłodnienie np 16 ,bo będę się już bała np 8 zarodków . Bo będę miała już małego szkraba w domu . Będę już mama i moje podejście też będzie trochę inne ,a psychika i wieczne leki też mają ogromny wpływ ,tak myślę .Teraz to jest jedna wielka presja ...będę czy nie będę mamą . Ale podchodząc do pierwszej stymulacji zapladnialabym na pewno wszystkie .
 
Ja bym nie umiała być pod opieką kogoś o kim sądzę że nie ma zdania szczególnie jak leczenie dotyczy tak ważnego aspektu jak posiadanie potomstwa i tyle kosztuje pieniędzy
Bardziej chodziło mi, że lekarz jest elastyczny, chociaż faktycznie mógłby nam więcej mówić, opowiadać... bo tak to my o wszystko pytamy i proponujemy.
 
Mam pytanko. 26 kwietnia mąż będzie składał depozyt nasienia w klinice przed iv, gdyby w dniu zapłodnienia komórek było gorszej jakości. Ale do celu. Mimo małej ilości plemników mamy problemy z uplynnieniem. Któraś z Was pisala mi o braniu przed acc optima lub flegaminy na poprawę uplynnienia - i teraz moje pytanie do wszystkich:warto cudaczyć i kupić mu któryś z wymienionych żeby brał tydzień przed czy raczej nie?:cool:
Hej. To ja o tym pisałam. Nie było to zalecone przez mojego lekarza, wyczytałam gdzieś w internecie że urolog zalecił to innej parze. Są to środki dostępne bez recepty na rozszerzenie śluzu w oskrzelach ale ponoć rozrzedzają wszystko 😉
U nas pomogło bardzo z rozrzedzeniem nasienia, natomiast nie wiem czy nasienie mogło jakoś przy tym ucierpieć bo i tak było bardzo słabe i właśnie meega gęste, że aż do badania było upłynniane mechanicznie.
Może po prostu niech twój mąż pije bardzo dużo płynów, podobno też sok z ananasa świetnie działa na nasienie a na pewno nie zaszkodzi.
Powodzenia
 
reklama
Dziewczyny robiła któraś z Was sikacza w 9dpt i wyszedł negatyw A z bety wyszło później że ciąża? Czy jestem bez szans?
Ja robiłam w 10 dpt i wyszedł taki przy becie 47 ciąża biochemiczna
Zostawiłam je na pamiątkę bo to moje pierwsze pozytywne testy
Jakoś nie mogę ich wyrzucić 🤔
 

Załączniki

  • IMG_20210306_165028_01.jpg
    IMG_20210306_165028_01.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 98
  • IMG_20210306_165151_01.jpg
    IMG_20210306_165151_01.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 90
Do góry