reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Wiem że z czynnością nie wolno Do stymulacji bo może zaburzyć hormony .Ale do transferu....teoretycznie wszystkie powyżej 4 cm powinny być usunięte. Ale wiadomo sprawa indywidualna trzeba rozważyć za i przeciw .
Co kraj to obyczaj. Do stymulacji podchodziłam z torbielą czynnościową, lekarz sprawdzał i upewniał się że to czynnościowa, inaczej musiałabym ją usunąć. Podczas stymulacji nic złego się nie wydarzyło i wszystko było dobrze.
 
reklama
Z pierwszej stymulacji 16 jajek i wszystkie
poszły do zapłodnienia ,13 zarodków w 3 dobie ...świeży transfer w 3 dobie ,dał ciążę ,ale tylko 11 tyg , 4 poszły do mrożenia . Kolejne 3 transfery nie dały ciąży ,a jeden nie rozmrozil się .także ....zapladnialabym wszystkie . U nas problem to nasienie ,bardzo,bardzo mała ilość plemników .
Dziękuję kochana za odpowiedź, mogłabyś powiedzieć ile to bardzo bardzo mała ilość?
 
Dziewczyny,
Od dzisiaj biore o 200 mg progesteronu mniej , bo zaczynam z niego schodzić. Dzisiaj jest 11+0 No i właśnie zauważyłam plamienie. Nie jest mocne, kolor taki rdzawy. Jechać do szpitala czy poczekać do rana?
 
Dziękuję kochana za odpowiedź, mogłabyś powiedzieć ile to bardzo bardzo mała ilość?
Przy podstawowym badaniu w naszym szpitalu wyszło ,że jest 0 . Później wysłali nas do laboratorium z lepszym mikroskopem i tam usłyszeliśmy ,że " coś znaleźliśmy " . Juz było nieważne dla mnie ,ile ...ważne ,że coś znalezli
Także wydaje mi się , że były to naprawdę małe ilości . A po pierwszym badaniu ,pytali się nas czy rozważamy skorzystanie z nasienia dawcy .
 
Przy podstawowym badaniu w naszym szpitalu wyszło ,że jest 0 . Później wysłali nas do laboratorium z lepszym mikroskopem i tam usłyszeliśmy ,że " coś znaleźliśmy " . Juz było nieważne dla mnie ,ile ...ważne ,że coś znalezli
Także wydaje mi się , że były to naprawdę małe ilości . A po pierwszym badaniu ,pytali się nas czy rozważamy skorzystanie z nasienia dawcy .
Dzięki za odpowiedź... Ja sie mega martwię o nas. W preparacie bezpośrednim było 55 plemników. Ale preparat bezpośredni to jedna tysięczna mililitra więc... pewnie jest więcej ale i tak czuje strach. W poniedziałek 26 kwietnia po depozycie w Gdańsku będę wiedziała jak teraz bo mąż ma złożyć dodatkowy depozyt w razie W.
 
A właśnie te zastrzyki mam na razie 7 sztuk ( 16 - 28 kwiecień ) co dwa dni więc wycisza mnie chyba mniej hahaha
Ja już dokładnie nie pamietam, ale u mnie były antyki od 1-21dc i od 16dc gonapeptyl co drugi dzien. Międzyczasie miesiączka po odstawieniu tabletek nadal zastrzyki i w tym czasie menopur dochodził. Wszystko w normie:-) a długi protokół mi służył jak widać :p teraz miałam i z synem tez. Przy krótkim były zarodki ale ciąży brak. Będzie dobrze;-) szkoda, ze to tyle czasu trwa..
 
Z pierwszej stymulacji 16 jajek i wszystkie
poszły do zapłodnienia ,13 zarodków w 3 dobie ...świeży transfer w 3 dobie ,dał ciążę ,ale tylko 11 tyg , 4 poszły do mrożenia . Kolejne 3 transfery nie dały ciąży ,a jeden nie rozmrozil się .także ....zapladnialabym wszystkie . U nas problem to nasienie ,bardzo,bardzo mała ilość plemników .
Moja ostatnia stymulacja 16 zapłodnionych komórek z czego 8 zarodków w 3 dobie, do 5 doby przetrwały wszystkie - 8. Morfologia zarodków świetna, w brzuchu bliźniaki. U nas słabe nasienie, wiek tez nie najlepszy... i według lekarza z tych 6 zarodków będą jeszcze dzieci. Inna procedura 6 zapłodnionych komórek, 3 zarodki w 3 dobie i tylko jedna blastocysta - ciąża. Każda procedura jest inna:-) nawet jeżeli są dwie te same osoby.
 
Dziękuję za wasze wsparcie. Krew oddana, tak mi słabo że myślałam że tu nie dojadę a przede mną jeszcze droga do domu. Dzisiejszy sikacz, odczytany w ustawowym czasie, też pokazał bladą kresunie. Mam jeszcze tydzień chorobowego, będą dziś dzwonić z wynikami ale już rozpisali mi wstępnie na wtorek następne badanie krwi i na 29.07 USG, mam nadzieję że nie będą musieli wymazywać tego ze swojego terminarza.
W którym dniu po transferze u Pani wyszła blada kreska?
 
reklama
Dziewczyny robiła któraś z Was sikacza w 9dpt i wyszedł negatyw A z bety wyszło później że ciąża? Czy jestem bez szans?
Niektóre dziewczyny pisały tutaj, że sikańce to oszukańce, że wychodziła wysoka beta, a test dawał bladą krechę, sama jestem tego przykładem . Może Twoja beta nie jest mega wysoka i test masz negatywny albo jakiś wadliwy. Ja w 9dpt blastocysty pojechałam na betę i wyniosła 236,wiec kupiłam sobie test ciążowy, tak żeby zrobić sikańca na pamiątkę i okazało się, że druga krecha nie była mocna, średnia, a test o czułości 10 🤷‍♀️ przy mojej becie powinnam mieć tłustą krechę!!
 
Do góry