reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

To ja sie wmieszam i namieszam😆.Po pierwsze estradiol nie jest wydzielany skokowo i nie ma wplywu na niego godzina brania,albo idzie w gore albo leci w dol.Nie podtrzymuje endometrium ,a powoduje jego wzrost jak rowniez jest bardzo wazny do odzywiania zarodka i ukrwienia macicy .To on jest winny temu ,ze boli was brzuch jak na zblizajacy sie okres.On informuje o tym ze dzieje sie cos zlego,jesli pomimo brania tabletek ,leci w dol..Jego rola jest podobna jak progesteronu.Czytalam te dyskusje i sie zastanawiam skad wy takie info macie o e2.Nie mozna go spychac na drugi plan.Dobrze wiedziec czy jest go zbyt malo,zawsze mozna to z lekarzem przedyskutowac i zapobiec niemilym niespodziankom.

Gosiu,tak mi wlecial twoj post w oko,napisalam odnosnie tej dyskusji sprzed paru dni.😘
@annemarie, ja te informacje mam od lekarza. Mówił mi, że po przyjęciu tabletki poziom rośnie, osiąga apogeum, a potem spada, do przyjęcia następnej dawki. Takich poziomów estradiolu organizm sam nie wydziela. Dlatego ważne jest kiedy robisz badanie od podania tabletki. Jeśli to co mówi lekarz jest nieprawdą, to ja naprawdę już nic nie rozumiem.
Chciałam wczoraj trochę uspokoić Anię @Brakujemiwiary, bo miałam wrażenie że bzikuje... Ale może lepiej odpuścić... 🙄
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny, jestem załamana! Nie wiem co robić....
Dziś mam 9dc biorę estrofem i diphereline, jutro mam umówiona wizytę na podgląd endo a u mnie...
W poniedziałek stan podgorączkowy, wczoraj gorączka prawie 39, dziś na razie ponad 37 ale czuję się połamana i obolała.. Nie wiem co robić, czy nie złapałam gdzieś tego wirusa bo nie widzę powodu gorączki, żadnego kaszlu kataru... Nie wiem co robić czy przestać brać leki i odpuścić przygotowania do crio czy brać dalej bez podglądu?
Raczej jutro nigdzie nie pojadę więc jestem w czarnej rozpaczy...
 
Dziewczyny, jestem załamana! Nie wiem co robić....
Dziś mam 9dc biorę estrofem i diphereline, jutro mam umówiona wizytę na podgląd endo a u mnie...
W poniedziałek stan podgorączkowy, wczoraj gorączka prawie 39, dziś na razie ponad 37 ale czuję się połamana i obolała.. Nie wiem co robić, czy nie złapałam gdzieś tego wirusa bo nie widzę powodu gorączki, żadnego kaszlu kataru... Nie wiem co robić czy przestać brać leki i odpuścić przygotowania do crio czy brać dalej bez podglądu?
Raczej jutro nigdzie nie pojadę więc jestem w czarnej rozpaczy...
Zostań dziś w łóżku, weź paracetamol i poczekaj do wieczora. Może przejdzie. Dziś już masz 37 a to stan podgorączkowy.
 
Zostań dziś w łóżku, weź paracetamol i poczekaj do wieczora. Może przejdzie. Dziś już masz 37 a to stan podgorączkowy.
Też na to liczę choć codziennie rano od 3 dni mam 37 a popołudniu i wieczorem wczoraj już 39... Muszę pracuje w usługach, codziennie mnóstwo ludzi się przewija, boje się że kto mi sprzedał koronawirusa, chyba powinnam zadzwonić do przychodni i skonsultować z lekarzem bo po co dalej roznosić? Czy siedzieć cicho i robić swoje? 😜
 
Możecie mi powiedzieć moje kochane jak to jest z odstawianiem leków na sztucznym cyklu właśnie z estrofemem i progesteronem???? I kiedy odstawialyscie sterydy i accofil??? Ja już kompletnie zgłupiałam!
A jeszcze wczoraj miałam plamienie i od wczoraj mam bóle brzucha, na USG byłam i bąbel ok ale wszystko pojawiło się po redukcji estrofemu i nie wiem czy czasem nie jest to z tym związane obecnie 10 tc + 5 dni
 
Też na to liczę choć codziennie rano od 3 dni mam 37 a popołudniu i wieczorem wczoraj już 39... Muszę pracuje w usługach, codziennie mnóstwo ludzi się przewija, boje się że kto mi sprzedał koronawirusa, chyba powinnam zadzwonić do przychodni i skonsultować z lekarzem bo po co dalej roznosić? Czy siedzieć cicho i robić swoje? 😜
Mógł tez sprzedać zwykłego wirusa! Aby była korona to musi być jeszcze coś np zaburzenia węchu i smaku bóle mięśniowe albo kaszel z dusznością .
 
tu nie chodzi o czarnowodztwo A realistyczne podejście. w sensie nie ma co się nastawić też i za super optymistycznie bo wiem w razie co czym to smakuje . dołem:)
Ciężkie to jest- wiem czym smakuje porażka.. nie ma złotego środka niestety, najlepiej jest być gdzieś po środku. Trzeba pracować nad sobą cały czas. Ja nie należę do osób super optymistycznych, wręcz przeciwnie. Pamiętam swoje początki, kiedy czytałam wszystko i wszędzie, po czym miałam problem z oddychaniem, spaniem, myśleniem.. przestałam czytac. Różne etapy przechodziłam w tej całej walce i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że aby w końcu było dobrze lub choć trochę lepiej trzeba myśleć o sobie. Wsparcie jest bardzo ważne , ale wszystkim się nie dogodzi. Może to jest "mazniete" egoizmem, ale w moim przypadku się to sprawdziło. Czytałam takie mega negatywne podejście, takie wmawianie sobie że będzie źle, mimo,że inni próbują podnieść na duchu i pocieszyć, często pisząc FAKTY a nie takie głaskanie po głowie dla zasady i też mi się udzielało. To nie jest dobre. Dlatego podoba mi się,że jak któraś z dziewczyn ma mega źle nastawienie i podejście to podzieli się obawami ale robi to w sposób racjonalny, bez agresji, pretensji i wyrzutów.
 
Możecie mi powiedzieć moje kochane jak to jest z odstawianiem leków na sztucznym cyklu właśnie z estrofemem i progesteronem???? I kiedy odstawialyscie sterydy i accofil??? Ja już kompletnie zgłupiałam!
A jeszcze wczoraj miałam plamienie i od wczoraj mam bóle brzucha, na USG byłam i bąbel ok ale wszystko pojawiło się po redukcji estrofemu i nie wiem czy czasem nie jest to z tym związane obecnie 10 tc + 5 dni
U mnie dzisiaj dopiero 8 tc +1 dzień i mam od dzisiaj całkowicie odstawić estrofem :/ strasznie się boję... Metypred też mam powoli odstawiać, dziś już tylko pół tabletki. Progesteron do 14 tygodnia mam brać... Czy któraś z Was też tak szybko odstawiła estrofem?
 
reklama
Do góry