reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
U mnie wiek 34
Nasienie roznie - ale ogolnie dramatu nie ma. Chromatyna ok badana dwa razy.
Czyli wskazan brak jak mniemam poza zwiekszeniem skutecznosci kliniki.
Masz na mysli ze kontrowersyjne bo raz moga zarodek uszkodzic a dwa wynik i tak moze byc bledny czy cos innego?
Na wyniki kariotypow czekamy - okaze sie.
Pierwsze metody PGS odrzucały mozaiki. Bo zarodek składa się z komórek i każda może mieć inny materiał genetyczny. Tak jak piłka do gry w nogę, w zależności jaka komórkę pobiorą taki wynik będą mieć. Teraz te metody są bardziej wiarygodne, ale kiedyś ślepo wierzono w tamte. Dopóki kobiety nie zaczęły rodzic dzieci zdrowych z tych wadliwych zarodków. Czasami takie blastomery robią killer cell i Embriony wtedy składają się tylko ze zdrowych komórek:p dlatego teraz mozaiki się podaje jak nie ma innych zarodków. Kiedyś taki zarodek poszedłby do wyrzucenia Albo do badań . Dla mnie pytanie jest ile wiemy na temat rozwoju zarodków ze robic na tym etapie takie badania i selekcje. Czesto wadliwe zarodki po Porostu się nie implantuja. Zaleca się pGS przy „super płodnych” kobietach. Np. Każdy zarodek się implantuje a potem poronienie bo to znaczy, ze ochronny mechanizm endonetrium jest wadliwy. Normalnie - poprawnie działający mechanizm identyfikacji dzieje się przez endometrium. To ono rozpoznaje czy zarodek jest zdrowy i warto wspierać taka ciąże. Przy PGD wchodzi w grę etyka. Skoro matka czy ojciec zyje z ta choroba gebetyczną i decyduje się na macierzyństwo to czemu chce PGD i wykluczać zarodki z podobną chorobą. Skoro te dzieci mogą mieć satysfakcjonujące życie Tak samo jak oni. Tak samo z mozaikami, chorobami genetycznymi - duzo osób chodzi po świecie i nawet nie wie, ze ma „niestandardowy” kariotyp. Chociaż ja chciałabym zrobić PGS żeby nie transferować zarodków które nie maja szans. I brac te wszystkie leki....
 
On powiedział że coś widział w okolicach karku ale powiedział też że to jest za wcześnie na jakiekolwiek ostateczne oceny... Za 3 tygodnie czekają mnie badania prenatalne i strasznie się denerwuje... Ciągle coś
A No właśnie 10 tc to za wcześnie jeszcze nie ma tak wyodrębnionych czesci ciała. Noc się nie martw za 2 tygodnie już będzie wszystko wiadomo. W tym tygodniu ci jesteś nie ocenia się przeciętności ani nie ocenia się innych rzeczy tych co w badaniu prenatalnym w USG. Odpoczywaj i bądź dobrej myśli.
 
reklama
Do góry