reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Już prenatalne! ale szybko zleciało :) cieszę się, że za Maluszkiem wszystko dobrze, to musiały być wspaniałe widoki 🥰 u mnie po tych krwawieniach się uspokoiło na szczęście, pracuję normalnie, ale od początku tej pandemii mam pracę z domu i jest ok, poza tym w pracy też nie chcę żeby o czymkolwiek wiedzieli, bo teraz będą rozstrzygać się losy dalszych umów, a u mnie to poplątane :/ tyle lat pracowałam na umowę na czas nieokreślony, ale ciąży nie było 🤷‍♀️ teraz czekam na wizytę, mam nadzieję, że z moim Kropkiem wszystko dobrze, ale oczywiście nerwy są
A kiedy można zrobić pierwsze badanie prenatalne?
 
reklama
Kochana bądźmy dobrej mysli. Daj znać po wizycie😘
Jestem po wizycie😊 pomimo braku objawów (oprócz senności i ogólnego otumanienia 🙄) z ciążą wszystko ok, maluszek wygląda na 10t2d, co zgadza się z dwoma wcześniejszymi pomiarami. Dziś Pani doktor już puściła mi serduszko ❤️❤️❤️❤️ a moj Maluszek (wyglądający jak kijanka) ruszył jakby nóżkami (no znaczy tym ogonem)
 
U
A dziś mamy kryzysowy dzień w 16 dobie, tak mówią, że po 2 tygodniach skończonych zaczynają się problemy brzuszkowe i jak zwykle do tej godziny miałam ok 6 karmień od północy to dziś już mam 9 więc do 13 dziś dobijemy pewnie :)
A poza tym też nie mam co narzekać, Kubuś jest kochanym chłopcem, w nocy mamy ze dwie/trzy pobudki na karmienie więc nie jest źle, bo w ciągu dnia zwykle się z nim prześpię chwilę ☺
uuuu Ty mnie nie strasz 😂 my mamy tak Ok 8-9 karmień na dobę a w nocy tak jak Wy ;)

No ale mamy nasze skarby 🥰 i każda się tego cudu doczeka ;) także głowy do góry i wyśpijcie się 😂
 
Hmm
No to ja w sumie 4 zarodki slabej jakosci
Trzy transfery beta zero
Teraz dokladam immunologie i robie kariotypy.
jak nic ruszy to zwatpie...


A moze jest tu ktos kto badal zarodki przed podaniem?
Ja badałam, ale świeża byłam. Robiliśmy pdg. Przy drugiej stymulacji zrobiliśmy kariotypy wyszły ok. W rodzinie nie ma żadnych chorób. Zdecydowałam ,że odpuszczam nie będę szukać dziury w całym . Szkoda kasy. Jeśli masz problem z podjęciem decyzji na goglach sa całe webinary z.Pdg , Pgd które są prowadzone przez lekarzy z kliniki.
 
Tak, ja badałam. Ani genetyk ani lekarz prowadzący nie naciskali na to badanie. Przedstawili suche fakty i decyzja należała do nas. Ja zrobiłam z racji wieku...37 lat w momencie pozyskania zarodków do badania. Robiłam dwie stymulację pod rząd by zarodków było jak najwięcej. 50% przebadanych zarodków okazało się być wadliwe co wpisuje się w statystyki w moim przedziale wiekowym. W mojej klinice w pakiecie za badanie zarodków masz badanie do 4 zarodków, za każdy kolejny dopłacasz. Z transferu na pierwszym przebadanym zarodku miałam przynajmniej pierwszy raz implantację. Kolejny transfer na przebadanym zarodku nieudany. Przy czym ja nie wiąże 100% 1:1 tej implantacji z przebadanym zarodkiem. Ogólnie w tych stymulacjach uzyskałam też lepsze zarodki w stosunku do zarodków z pierwszej stymulacji.
Hm czyli poprostu nie ma reguly...
Dziekuje Ci za obszerne info
No czyli jednak ma to sens bo odrzuca sie te z ktorych i tak zdrowej ciazy nie bedzie tak?
A mozna wiedziec jaka klinika i koszt za 4 zarodki?
A ile mialas tych zarodkow badanych? I ile zostalo Ci finalnie zdrowych zamrozonych? Bada sie je przed zamrozeniem tak?
 
Ja badałam, ale świeża byłam. Robiliśmy pdg. Przy drugiej stymulacji zrobiliśmy kariotypy wyszły ok. W rodzinie nie ma żadnych chorób. Zdecydowałam ,że odpuszczam nie będę szukać dziury w całym . Szkoda kasy. Jeśli masz problem z podjęciem decyzji na goglach sa całe webinary z.Pdg , Pgd które są prowadzone przez lekarzy z kliniki.
Dziekuje Ci bardzo😘😘😘
A ile zarodkow zbadaliscie i ile wyszlo zdrowych?
 
reklama
Do góry