reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny, byłam dzisiaj w poradni leczenia endometriozy. Z marszu dostałam skierowanie na laparoskopowe usunięcie ognisk. Podobno są stanowcze wskazania do tego... Rozpoznał endometriozę głębokonaciekajaca... Nie wiem co mam z tym zrobić. Oczywiście rekomenduje zabieg komercyjny, min. 7 tyś. Twierdzi że na NFZ do roku czekania. Skąd mam wziąć ten rok? Dodatkowo twierdzi, że to może być główna przyczyna niepowodzeń transferów...
A ja pytam jak to możliwe, żeby przez tyle lat lekarz w klinice nie zalecił sprawdzenia czy nie mam czegoś, co mogłoby przeszkadzać w zajściu w ciążę? Brak mi sił dziewczyny... Czy któraś ma doświadczenia z endometrioza?
Chyba @Murawa pisalas coś o tym...
Gonia,to jest qwa niemozliwe,ze nikt tego nie widzial😤😤😤
 
reklama
Dziewczyny, byłam dzisiaj w poradni leczenia endometriozy. Z marszu dostałam skierowanie na laparoskopowe usunięcie ognisk. Podobno są stanowcze wskazania do tego... Rozpoznał endometriozę głębokonaciekajaca... Nie wiem co mam z tym zrobić. Oczywiście rekomenduje zabieg komercyjny, min. 7 tyś. Twierdzi że na NFZ do roku czekania. Skąd mam wziąć ten rok? Dodatkowo twierdzi, że to może być główna przyczyna niepowodzeń transferów...
A ja pytam jak to możliwe, żeby przez tyle lat lekarz w klinice nie zalecił sprawdzenia czy nie mam czegoś, co mogłoby przeszkadzać w zajściu w ciążę? Brak mi sił dziewczyny... Czy któraś ma doświadczenia z endometrioza?
Chyba @Murawa pisalas coś o tym...
Jeśli możesz, to usuń. Poszukaj terminów na NFZ, bo te 7tys to dużo, ale warto na pewno wyczyścić to dziadostwo przed kolejnym transferem. Dobrze, że jeszcze możesz usunąć, bo u mnie to by trzeba było przy okazji wyciąć jelita, macicę, jajniki i Bozia wie co jeszcze🙈...
Wspominałam, że to przeszkadza w zajściu.
Po usunięciu będziesz miała chwilę spokoju. Akurat na ciąże.
Potem zapewne wróci, bo na stałe tego dziadostwa się nie pozbędziesz 😔😔😔dopóki będziesz miesiączkować.
Ja teraz rozważam opcje sztucznej menopauzy, by wyciszyć chociaż ten stan zapalny i potem podejść do transferu.Mysle, że to dobra droga. Po obecnej miesiączce sądzę, że znowu szaleje dziadowa i pewno jak bym teraz zrobiła Ca125 to znowu miałabym 300 ponad przy normie do 30stu🤦‍♀️
Także też umawiam termin u gina i działam.
Za Ciebie trzymam kciuki✊usuwaj, nie zastanawiaj się - takie moje zdanie.
 
Ja też mam.
Rozpoznana przy usunięciu jajowodu z powodu niedroznosci z tytułu wodniaka.
Wcześniej nie było o niej mowy a myślę za mam endometrioze od dawna.
Trudno mi cokolwiek doradzać. Wiem że jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne to raczej dziadostwa się za bardzo nie rusza. Ale jeśli twoja jest glebokonaciekajaca to może to jedyny warunek przywrócenia prawidłowej anatomii i zajścia w ciążę.
Dziewczyny, byłam dzisiaj w poradni leczenia endometriozy. Z marszu dostałam skierowanie na laparoskopowe usunięcie ognisk. Podobno są stanowcze wskazania do tego... Rozpoznał endometriozę głębokonaciekajaca... Nie wiem co mam z tym zrobić. Oczywiście rekomenduje zabieg komercyjny, min. 7 tyś. Twierdzi że na NFZ do roku czekania. Skąd mam wziąć ten rok? Dodatkowo twierdzi, że to może być główna przyczyna niepowodzeń transferów...
A ja pytam jak to możliwe, żeby przez tyle lat lekarz w klinice nie zalecił sprawdzenia czy nie mam czegoś, co mogłoby przeszkadzać w zajściu w ciążę? Brak mi sił dziewczyny... Czy któraś ma doświadczenia z endometrioza?
Chyba @Murawa pisalas coś o tym...
 
reklama
Do góry