reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

A u mnie trochę inaczej wyszło. Poszłam na wizytę 19dc poprzedzającego. Od 2-3dc mam brać estrofem. I około 8-10dc na podglądanie:-) Poszlam czesniej bo bałam się, ze badania jakieś będą mi robić po wczesniejszym nieudanym transferze.
;) ach tak, jeśli jeszcze poprzedzając cykl ten właściwy do transferu;) zle napisalaam. Ja zawsze musialam się stawić w danym cyklu 2-3 dnia zeby sprawdzić czy jest czysto i nie ma żadnych torbieli, jak było ok to zaczynałam tez brać estrofem ;) A od tego 15dc już wszystkie inne leki jak wyniki i endometrium bylo ok;)
 
reklama
Ekstra! Dzięki za info, ja też Novum.
A histero nie mam pojęcia u kogo. Nie dostałam takiej informacji.
A jak wygladalo czasowo histero?

Czy jest coś o co powinnam zapytać? Na coś zwrócić uwagę?
Zastanawiam się czy zawsze jest robione to drapanko endometrium zwane scrachingiem? Czy powinnam zaznaczyć przed że koniecznie tego chce?
Jeśli robisz w Novum to tam tylko Doniec robi. Bardzo w porządku lekarz, wszystko wyjaśni i omowi. Przed zabiegiem masz krótka rozmowę z lekarzem i tam o wszystkim mówisz, na co chcesz żeby zwrócił bardziej uwagę, no i co chcesz żeby zrobił.
Zabieg krótko, może z 20min, podobny do punkcji.
Po zabiegu też masz rozmowę z Doncem i wtedy omowi z tobą cały zabieg.
U mnie usunął dwa polipy w szyjce, a tak ogólnie to macica wyszła w porządku. Pobrał mi wycinek endometrium do badania i w wynikach po dwóch tyg wyszło że miałam zapalenie endometrium. I przez dziesięć dni leczenie antybiotykami.
Powodzenia 🤞
 
Jeśli robisz w Novum to tam tylko Doniec robi. Bardzo w porządku lekarz, wszystko wyjaśni i omowi. Przed zabiegiem masz krótka rozmowę z lekarzem i tam o wszystkim mówisz, na co chcesz żeby zwrócił bardziej uwagę, no i co chcesz żeby zrobił.
Zabieg krótko, może z 20min, podobny do punkcji.
Po zabiegu też masz rozmowę z Doncem i wtedy omowi z tobą cały zabieg.
U mnie usunął dwa polipy w szyjce, a tak ogólnie to macica wyszła w porządku. Pobrał mi wycinek endometrium do badania i w wynikach po dwóch tyg wyszło że miałam zapalenie endometrium. I przez dziesięć dni leczenie antybiotykami.
Powodzenia 🤞
Rozumiem ze w takim przypadku nie jest możliwe wykonanie transferu w następnym cyklu? Chodzi mi o to zapalenie endometrium
 
Kochana
Nie trac celu z oczu!
A kiedy mozesz juz isc na takie ciazowe L4?
Wszystko bedzie dobrze, cofnij sie pol roku i pomysl ile osiagnelas💓💓💓
Nie ma tu czegoś takiego, właśnie jestem na chorobowym ale ono zawsze w każdej chwili może zostać przerwane jeśli lekarz uzna ze jestem zdolna do pracy. Tu nie płaca za bezproduktywne siedzenie w domu - a takim nazywają kobiety w ciąży. Pracować trzeba aż do porodu. Chyba ze wyniki badań wskazują ze jest to niebezpieczne. Samo powiedzenie ze źle się czuje to nie podstawa. Ale u mnie niestety wyniki dobre a czuje się okropnie mimo ze to już 2 trymestr - powiedziałabym ze nawet czuje się gorzej.
 
reklama
Myślę że nie będzie, może być jeden więcej ewentualnie. Jedyną nadzieją że z 4 będzie 1 zdrowy zarodek bo tylko tyle lub 'az' tyle nam potrzeba.. Lekarz jakaś tam szanse widzi.. Sama czytałam o przypadkach gdzie z kilku pęcherzykow był jeden max 2 zarodki i ciąża od razu.. Tylko nie mogę się nastawić i żyć już nadzieja bo % szans powodzenia jest niski.. Wiek niby dużo ważniejszy niż ilość \ amh.. Czytałam brytyjskie statystyki i są pocieszające.. W moich wiekach wiekowych z moim amh wg nich mam około 25% szans na ciążę...
Ja miałam 30% szans na ciąże. Jeden tylko zarodek przetrwał. I jest ciąża. Obecnie 22 tydzień ciąży. Zdrowa dziewczynka. Więc głowa do góry 😃. Zawsze miałam podgórę " pech mnie nie opuszczał " a tu proszę sukces. Więc nigdy nie wiadomo, trzeba walczyć. Ja zawsze pesymista i życie mnie zaskoczyło 😁.
 
Do góry