reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny czy w 22 tc powinnam już czuć często ruchy dziecka? To moja druga ciąża. Na wizycie lekarz powiedział że mam łożysko na ścianie przedniej czy przez to mogę czuć słabsze ruchy ? Pomóżcie bo już świruje że coś jest nie tak, przez kilka dni czułam ruchy a teraz jakoś tak słabiej :(
Prawda, jak lozysko jest na przedniej scianie to na tym etapie ruchy moga byc slabo wyczuwalne. Spokojnie.
 
reklama
Dziewczyny czy w 22 tc powinnam już czuć często ruchy dziecka? To moja druga ciąża. Na wizycie lekarz powiedział że mam łożysko na ścianie przedniej czy przez to mogę czuć słabsze ruchy ? Pomóżcie bo już świruje że coś jest nie tak, przez kilka dni czułam ruchy a teraz jakoś tak słabiej :(
Ja też mam łożysko na przedniej ścianie i czuje słabo ruchy. Teraz leci mi 39 tydzień i cały czas przez ten okres ruchy są takie delikatne i mało wyczuwalne i właśnie jestem po wizycie u lekarza i mówi że wszystko jest w porządku. Jak dobrze pójdzie przed świętami urodze bo już mam rozwarcie na 1 cm 🙂
 
A ja nie znoszę ryb właśnie.. wiem,ze zdrowe ale no nie mogę, rosną mi w buzi. Ja bardzo bardzo zmienilam swoje odżywianie i rzeczywiście, po 1.5 miesiaca czulam sie duzo lepiej niż wcześniej. A muszę dodać, ze wydawało mi sie, iż jem zdrowo. Maz sporty uprawia to i dobrze jemy.. A okazało się,że tłuszcz potrzebny w posiłkach, ze gotowane wcale dla nas niewskazane do spożycia od razu, tylko najlepiej na drugi dzien podgrzać.. I takie tam szczególiki.. naprawde mozna niewiele zmienić A już będzie dużo lepiej. I okazuje się, ze wcale nie trzeba się katować ;)
Dokładnie. tu chodzi o zmiane w zywieniu a nie katowanie sie. Naprawde mozna jesc smacznie i nie absolutnie nie głodować :)
 
Ja normalnie smaruje masłem, na to wędlina (jedna w mięsnym mają bez cukru, jeśli nie znajdziesz to możesz śmiało sobie upiec np piers w przyprawach czy inne miesko) A jak nie mam wędliny to klade same warzywa. Kupuje tez dżem jak mi się bardzo chce, Łowicz ma takie 100% z owoców i tam nie dodają cukru, pojawia się on naturalnie z owoców, w Biedrze tez z rapsodii mają 100% owocowe. Ogólnie musisz czytać etykiety. Na tej grupie czesto wrzucają zdjecia produktów z danego sklepu. Ja nie jestem nabialowa, rzadko jem jogurty, ale jak juz jem to kupuje w Biedrze do picia mają bez cukru jeden, wszelkie jogurty naturalne, typu greckiego, skyry.. jak mam ochotę na deser to wtedy miksuję ser mascarpone z jogurtem greckim, dodaje jakies orzechy, maliny i to jako krem pycha. Teraz jest trochę gorzej w sklepach z warzywami.. taka pora roku. Ale zawsze jak coś jem nawet z niedozwolonym składnikiem to kawalek warzywa staram się przemycić.
Ogólnie to co zmieniłam w zywieniu to to,ze nie slodze cukrem ani miodem herbaty (kawy nie pije, jak mi się zdarzy raz na miesiąc to pije i nie z mlekiem bez cukru), używam oleju tylko rzapakowego, naleśniki, omlety, chleb pieke z mąki orkiszowej i pszennej typu 1850, jak coś gotuje to jem to odgrzewane, rzadko ziemniaki- i tez tylko odgrzane, ryż tylko ciemny lub basmati, żadnych drobnyck masz typu kuskus, żadnych słodkich i gazowanych napoi, zero alkoholu ( nie lubie), jogurty naturalne- nie śmietana, nie wiem co jeszcze. Słodkie podjadam czasami- choc od wczoraj walka i się bronię! Mam nadzieje,ze wytrzymam;) jak mam kryzys to jem gorzką czekoladę, taką o dużym %, zalepiam się tym żużlem i przechodzi;)
Co do czekolady toja jem gorzka z lindta 85% z dodatkiem pomarańczy - tez pycha. Wiem ze ten dodate pomaranczy nie wskazany ale tez nie przesadzajmy :)
 
No i te słodycze.. To właśnie byla moja największa zmora.. Bo generalnie nie mam problemu z wagą, nigdy nie byłam "gruba", chipsy jadlam od czasu do czasu a wole chrupki.. alkoholu i innych używek zero.. A te słodkie.. jak usiadlam to czekolade od razu na raz, ptasie mleczko tez !
Ja znowu słodyczy nie potrzebuje. Ale odkad walcze z io i jak brałam mete to czasami az mi slinka na słodke leciała. Mnie gubiły weglowodany. I tez nie mialam problemow z waga stad tez nikt z lekarzy mi nie proponował tego badania.
 
Jaka metodę wybrać zapłodnienia
Plemniki 107 ml
Ruch 58
Morfologia tym razem 0%
HBA 48%
DNA 14%
Klinika proponuje ICSI MACS
Ja już sama nie wiem
Bo MACS działa na DNA a tu niby w normie, a tu HBA pod uwagę nie biorą.
Jestem głupia.
 
Ja też mam łożysko na przedniej ścianie i czuje słabo ruchy. Teraz leci mi 39 tydzień i cały czas przez ten okres ruchy są takie delikatne i mało wyczuwalne i właśnie jestem po wizycie u lekarza i mówi że wszystko jest w porządku. Jak dobrze pójdzie przed świętami urodze bo już mam rozwarcie na 1 cm [emoji846]
Ja chodzilam z 1cm dwa tygodnie i w koncu wywolywali. Rob przysiady, skacz na pilce, grunt zeby szyjka puscila i zaczela sie skracac.
Kciuki za swieta w komplecie [emoji16]
 
Co do naszych loginów :) nicków :)
Ja jak sie rejestrowałam u musiałam wybrac swój to tak sie tylko rozejrzałam wokół siebie i na parapecie stała bazylia :D nie przywiązywałam do tego uwagi. Ale komus sie moze kojarzyc np z BAZYLISZKIEM :szok:😁😁
@Netiaskitchen ty to w ogole masz nazwe hehehe do niczego nie potrafie dopasować :) a juz najbardziej mi sie podoba @fredka84 :D:D:D taka mała łobuziara, której wszedzie pełno :)
 
Ja chodzilam z 1cm dwa tygodnie i w koncu wywolywali. Rob przysiady, skacz na pilce, grunt zeby szyjka puscila i zaczela sie skracac.
Kciuki za swieta w komplecie [emoji16]
Dziękuję kochana za rady 😁na piłce ćwiczę ale właśnie dodam jeszcze przysiady i spacery żebym na święta już w domku była z mała 🙂🙂🙂lekarz też zalecił Przytulanki z mężem, aktywność fizyczna i powinno pójść 😊
 
reklama
Dziewczyny czy w 22 tc powinnam już czuć często ruchy dziecka? To moja druga ciąża. Na wizycie lekarz powiedział że mam łożysko na ścianie przedniej czy przez to mogę czuć słabsze ruchy ? Pomóżcie bo już świruje że coś jest nie tak, przez kilka dni czułam ruchy a teraz jakoś tak słabiej :(
Może tak być. Z czasem będzie kopać po wnętrznościach.
 
Do góry