reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczynki a co mogę bez recepty kupić na sen ? Chodzę jak zombie od chyba 3 tyg. Chyba za dużo myśle . Kładę się spać zmęczona jak niewiem a potem się wiercę do 23-24 i nie mogę zasnąć ;( a rano po 5 budzik dzwoni a ja depresji dostaje [emoji23] bo nie mogę oczow otworzyć . Wczoraj wypiłam podwójna melisę i nic. Mąż dzwoni i mówi żebym walnęła sobie piwko to zasnę.. yhy chciałabym . Chce coś skutecznego ale nie szkodliwego . Możecie coś polecić ?
 
reklama
Buuuuu ... dziewczyny bo zaczyna sie robic nie milo :( Dajmy sobie z tym spokoj :) przeciez mamy sie wspierac na tym forum :)
Mysle ze kazda z was ma swoje racje ale ja bym nigdy nie przystapila do in vitro bo chce miec blizniaki.
Swoja droga u mnie w rodzinie od strony mojej mamy sa czesto blizniaki. Np babcia byla z blizniakow a potem dwie kuzynki urodzily blizniaki. I tak sie zastanawiam jak to jest czy jest taka mozliwość ze podadza mi zarodek a on sie podzieli i z tego beda blizniaki?
Jest taka możliwość. W mojej półce wiekowej rzekomo przy podaniu 2 zarodków jest 20% szansy na bliźniaki, w tym jednojajowe. Poniżej 35 ponoć większe i dlatego podają tylko 1.
 
Dziewczynki a co mogę bez recepty kupić na sen ? Chodzę jak zombie od chyba 3 tyg. Chyba za dużo myśle . Kładę się spać zmęczona jak niewiem a potem się wiercę do 23-24 i nie mogę zasnąć ;( a rano po 5 budzik dzwoni a ja depresji dostaje [emoji23] bo nie mogę oczow otworzyć . Wczoraj wypiłam podwójna melisę i nic. Mąż dzwoni i mówi żebym walnęła sobie piwko to zasnę.. yhy chciałabym . Chce coś skutecznego ale nie szkodliwego . Możecie coś polecić ?
Spacer przed snem?
Podobno cieple mleko, ale ja nienawidze, wiec nie probowalam.
Spisz w ciagu dnia? Jesli tak to nie spij. Nie pij kawy ani herbaty z teina na noc.
 
Jest taka możliwość. W mojej półce wiekowej rzekomo przy podaniu 2 zarodków jest 20% szansy na bliźniaki, w tym jednojajowe. Poniżej 35 ponoć większe i dlatego podają tylko 1.
Ja mam 35 za chwile 36 i sie zastanawiam nad zabraniem 2, jesli bede miala w zanadrzu jakis zapas z nastepnej procedury ;)
 
W ciągu 4 lat przeszłam pozamaciczna , potem puste jajo, później biochem. O taki psikus . Za 2 miesiące kończę 35 lat i nie chce dłużej czekać na cud. Lekarze twierdzą ze to przypadki z tamtymi ciążami ale Niemam jajowodu jednego już po tamtej pozamacicznej w chodząc na monitoringi to jak na złość owu mam z tej strony kilka razy pod rząd . Robię badania które nic nie wykazują . Mąż od roku za granica i przez 12 cykli miałam 7 cykli nie z tej strony co trzeba . Udało się zajść w lipcu ale biochem
A jak z jakością Twoich pęcherzyków i pojemników męża? Też mam jeden jajowód całkowicie niedrożny i owulację częściej z tej strony. A drugi słabo ruchomy i dużo rzadziej z niego owulacja. Pocieszam się, że przy inv to nie problem. Nie wiem jak wyjdzie w praniu ale założyliśmy z Pawłem że próbujemy 3 4 razy max ze swoim materiałem genetycznym a jak nie wyjdzie to adoptujemy zarodek. Tyle że ja mam 38lat i niespecjalnie jest na co czekać.
 
Dziewczynki a co mogę bez recepty kupić na sen ? Chodzę jak zombie od chyba 3 tyg. Chyba za dużo myśle . Kładę się spać zmęczona jak niewiem a potem się wiercę do 23-24 i nie mogę zasnąć ;( a rano po 5 budzik dzwoni a ja depresji dostaje [emoji23] bo nie mogę oczow otworzyć . Wczoraj wypiłam podwójna melisę i nic. Mąż dzwoni i mówi żebym walnęła sobie piwko to zasnę.. yhy chciałabym . Chce coś skutecznego ale nie szkodliwego . Możecie coś polecić ?
Tez mam ten problem jak tylko klade sie do łóżka to zachwile zaczynam sie wiercic i co chwile albo mnie cos zaswedzi albo w nogach jakies skurcze i juz sie zaczelam zastanawiac czy nie mam jakiegos zespolu "niespokojnych nog" hehehe a pozniej taki sen jak bym nie spala a jednak czas leci. Tylko ze ja mam tak okresowo, falami i tez mysle ze jest to spowodowane moim nastrojem. Rano spi mi sie najlepiej a w pracy musze byc bardzo mocno skupiona bo podpisuje wazne dokumenty. Boje sie ze jak wezme jakies relanium czy cos podobnego to nie ogarne sie w ciagu dnia. Dzisiaj mam wolne wiec spokojnie spalam i sie w miare wyspalam. A jeszcze jak policze za ile godzin juz musze wstac to w ogole nie zasne. Kiedys chyba spalam godzine :) Staraj sie przed snem odstawic wszelkie urzadzenia elektroniczne i poczytaj ksiazke. Wtedy głowa skupia sie nad czyms innym i sen przychodzi. O tej porze roku dobbrze tez jesli nie na spacer to wywietrzyc mocno pomieszczenie w ktorym spisz. Ja sobie zakupilam tez stopery do uszu bo mi maz i psy pochrapuja :) Zawsze mozesz wziac jakies tabletki bez recepty ziołowe z melatonina, chociaz mi i tak nie pomagaja ale napewno troche cie wycisza. Ja z mezem czasami bralismy "Na sen". Lekarz z kliniki tez mi je polecał ;)
 
Dziewczynki a co mogę bez recepty kupić na sen ? Chodzę jak zombie od chyba 3 tyg. Chyba za dużo myśle . Kładę się spać zmęczona jak niewiem a potem się wiercę do 23-24 i nie mogę zasnąć ;( a rano po 5 budzik dzwoni a ja depresji dostaje [emoji23] bo nie mogę oczow otworzyć . Wczoraj wypiłam podwójna melisę i nic. Mąż dzwoni i mówi żebym walnęła sobie piwko to zasnę.. yhy chciałabym . Chce coś skutecznego ale nie szkodliwego . Możecie coś polecić ?
Nie jedz bezpośrednio przed snem. Tymbardziej nic słodkiego.
 
reklama
Musisz sama sprawdzić i spróbować zapytać w wybranej klinice. Mnie osobiście wydaje się że lekarz nie powinien wyrazić zgody. Możesz mieć dzieci to po co narażać się na stymulację i leki?
Dokladnie, jest cienka linia między chęcią dziecka a eksperymentami i zachciankami na dany typ narodzin, czy to płeć czy kolor oczu. Później in vitro ma opinie takie złe i wyzywaja nas od bezbożnic i wiedźm. @motylek24
 
Do góry