reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Kochana, nie chciałam, torbielka to nic strasznego, jak Asia pisze, to się wchłania, tylko, że wtedy z owulacji nici... To w srodę zobaczysz co i jak, ale zrób jeszcze proga w poniedzialek, zeby owulacji nie przegapić.

Ło matko... to juz nie pytam dalej, szanuję Twojw ciśnienie ;) Ale nie dziwię sie, że dziewczyny się leczą w Polsce...
.
 
Ostatnia edycja:
Kochana, nie chciałam, torbielka to nic strasznego, jak Asia pisze, to się wchłania, tylko, że wtedy z owulacji nici... To w srodę zobaczysz co i jak, ale zrób jeszcze proga w poniedzialek, zeby owulacji nie przegapić.

I tak wlasnie zrobię
Oby chociaż ta owulacja była bo boje się ze nic z tego
 
Cześć kochane, mam pytanie odnośnie progesteronu.
W którym tygodniu ciąży odstawiłyście sztuczny progesteron, tzn. prolutex i lutinus?
Ja z prolutexu zeszlam w 13 tc. Po kilku dniach od odstawienia zrobiłam pomiar progesteronu, wyniósł 83ng/mL. Po konsultacji z lekarzem, z dwóch tabletek lutinusa zeszłam na 1 tabletkę dziennie.
Dziś zrobiłam pomiar progesteronu spadł o połowę, wynosi 40ng/l. (dziś zaczęłam 15 tc. )
Wizytę u lekarza mam w poniedziałek dopiero a moje pytanie do Was doświadczone koleżanki brzmi: czy progesteron nie spadł zbyt gwałtownie? Znalazłam normy progesteronu dla kobiet w ciąży z podziałem na tygodnie i mieszczę się w normie, ale martwi mnie ten spadek o połowę w ciągu 9 dni. Czy mam się czym martwić ? Dzwonić jutro do swojego lekarza czy poczekać do poniedziałku z wizytą?
Reasumując, jestem w 15tc, progesteron wynosi 40ng/l, biorę jedną tabletkę lutinusu dziennie jeszcze.
A to normy, które znalazłam w Internecie.

Norma progesteronu w ciąży, z uwzględnieniem wieku ciążowego, to:

  • 4 tydzień ciąży – 21.6 ng/ml,
  • 6 tydzień ciąży – 26.2 ng/ml,
  • 8 tydzień ciąży – 25.9 ng/ml,
  • 10 tydzień ciąży – 30 ng/ml,
  • 12 tydzień ciąży – 33.4 ng/ml,
  • 14 tydzień ciąży – 39.5 ng/ml,
  • 16 tydzień ciąży – 47.8 ng/ml,
  • 18 tydzień ciąży – 51.8 ng/ml,
  • 20 tydzień ciąży – 55.6 ng/ml,
  • 22 tydzień ciąży – 65 ng/ml,
  • 24 tydzień ciąży – 72.2 ng/ml,
  • 26 tydzień ciąży – 81.6 ng/ml,
  • 28 tydzień ciąży – 90.4 ng/ml,
  • 30 tydzień ciąży – 104.5 ng/ml,
  • 32 tydzień ciąży – 118.2 ng/ml,
  • 34 tydzień ciąży – 134.8 ng/ml,
  • 36 tydzień ciąży – 152.3 ng/ml,
  • 38 tydzień ciąży – 159.4 ng/ml,
  • 40 tydzień ciąży – 166.2 ng/ml.
 
Cześć kochane, mam pytanie odnośnie progesteronu.
W którym tygodniu ciąży odstawiłyście sztuczny progesteron, tzn. prolutex i lutinus?
Ja z prolutexu zeszlam w 13 tc. Po kilku dniach od odstawienia zrobiłam pomiar progesteronu, wyniósł 83ng/mL. Po konsultacji z lekarzem, z dwóch tabletek lutinusa zeszłam na 1 tabletkę dziennie.
Dziś zrobiłam pomiar progesteronu spadł o połowę, wynosi 40ng/l. (dziś zaczęłam 15 tc. )
Wizytę u lekarza mam w poniedziałek dopiero a moje pytanie do Was doświadczone koleżanki brzmi: czy progesteron nie spadł zbyt gwałtownie? Znalazłam normy progesteronu dla kobiet w ciąży z podziałem na tygodnie i mieszczę się w normie, ale martwi mnie ten spadek o połowę w ciągu 9 dni. Czy mam się czym martwić ? Dzwonić jutro do swojego lekarza czy poczekać do poniedziałku z wizytą?
Reasumując, jestem w 15tc, progesteron wynosi 40ng/l, biorę jedną tabletkę lutinusu dziennie jeszcze.
A to normy, które znalazłam w Internecie.

Norma progesteronu w ciąży, z uwzględnieniem wieku ciążowego, to:

  • 4 tydzień ciąży – 21.6 ng/ml,
  • 6 tydzień ciąży – 26.2 ng/ml,
  • 8 tydzień ciąży – 25.9 ng/ml,
  • 10 tydzień ciąży – 30 ng/ml,
  • 12 tydzień ciąży – 33.4 ng/ml,
  • 14 tydzień ciąży – 39.5 ng/ml,
  • 16 tydzień ciąży – 47.8 ng/ml,
  • 18 tydzień ciąży – 51.8 ng/ml,
  • 20 tydzień ciąży – 55.6 ng/ml,
  • 22 tydzień ciąży – 65 ng/ml,
  • 24 tydzień ciąży – 72.2 ng/ml,
  • 26 tydzień ciąży – 81.6 ng/ml,
  • 28 tydzień ciąży – 90.4 ng/ml,
  • 30 tydzień ciąży – 104.5 ng/ml,
  • 32 tydzień ciąży – 118.2 ng/ml,
  • 34 tydzień ciąży – 134.8 ng/ml,
  • 36 tydzień ciąży – 152.3 ng/ml,
  • 38 tydzień ciąży – 159.4 ng/ml,
  • 40 tydzień ciąży – 166.2 ng/ml.
Ja luteine brałam do 38tc. Także myślę, że to indywidualna sprawa.
 
U nas też przede wszystkim czynnik męski i jeśli chodzi o to, to i w Polsce też nie bardzo coś z tym robią. Nam androlog powiedział że jeśli jesteśmy zdecydowani na in vitro to nie ma sensu leczyć bo male szanse zeby sie cos poprawilo a mogłoby też pogorszyć. Badalismy tylko kariotyp i CFTR ktore wyszly Ok.
Nie wiem czy u Ciebie w klinice badają i biorą pod uwagę tarczyce (u mnie w angielskiej klinice to były z tym jaja) a w Polsce to też podstawa.
Jeśli nie to zrobilabym to na Twoim miejscu przy okazji w Polsce.
No i krzywą glukozowo-insulinowa. Proste i tanie badania które mogą mieć wplyw na powodzenie.
Pozdrawiam[emoji4]
Cftr i kariotyp byl robiony, zalecili diete i duuuzo ruchu... na pytanie czy mozna cos zrobic więcej to sam lekarz powiedzial ze fak mozna tylko to nie daje zadnej gwarancji na poprawe... a jesli chodzi o tarczyce to nie robili, sama probowalam od gp cos dodatkowego wydebic ale nie widzieli wskazań. Dziekuje za rade, napewno zrobie przy okazji, albo nawet zrobie prywatnie dla swietego spokoju. :-)
 
Dziewczynki powodzenia na dzis!!!

@tina35 daj znac jak jajka!

@ilmenau jesli mozesz to dopisz mnie na 13.03 podgladanie bąbelków

No i w tym tygodniu Margit, Adansonia i wczoraj Chlopkers sie rozpakowaly ;)
Dziewczyny za wszystkie, które dzisiaj mają ważny dzień, trzymam kciuki. Powodzenia i czekamy na wieści.
@ilmenau kochana ja będę prosiła o zmianę daty podglądania z 28.02 na 08.03.
Miłego dnia wszystkim!
@ilmenau jesli mozesz to dopisz mnie proszę:
7 marzec - podglądanie maluszka
21 marzec - prenatalne.
Dziękuję:)
Miłego dnia wszystkim.
prosz,ę o zmianę 27.02 termin porodu cc :p
To ja bym poprosiła o dopisanie do kalendarza 11.03.2019r. Usg kontrolne
Tak transfer na świeżo w niedziele o 12 w poludnie. Bardziej odpowiedniego czasu chyba nie może byc;) święta godzina musi pomoc:)
Wiem,ze to za wcześnie na radość ale ja juz tak strasznie sie ciesze,ze cala moja gromadka zyje i walczy.
Mam nadzieję ze transferowany maluszek wroci z Nami do Irlandii i za kilka miesięcy przylecimy do Pl w trójkę na wakacje:)

Wszystkie zmiany w kalendarzu. Laurka, twój transfer też :)

@dżoasia - przekaż gratulacje @chlopkers, @adansonia i @Margit2018 :) :) :) co za cudowne wieści! ❤️ ❤️ ❤️
 
reklama
Do góry