reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dzięki, babka dzwoniła i powiedziała, że mogę nawet wziąć do 8 dawek od 500 do 1000mg w ciągu doby ale trochę wydawało mi się że to super dużo!

Z drugiej strony nie potrzebnie się męczyłam cały dzień...

Kasia, dzienna dawka paracetamolu to 3000 mg , niech cie fantazja nie ponosi[emoji23][emoji120][emoji23]ja tez chora ale bez goraczki na szczescie
 
reklama
Kasia, dzienna dawka paracetamolu to 3000 mg , niech cie fantazja nie ponosi[emoji23][emoji120][emoji23]ja tez chora ale bez goraczki na szczescie
Serio mi tak powiedziała. Że co 4 godz można wziąć dawkę do 1000mg..
No nic, nie istotne bo i tak tyle nie będę brać.
Dziekuje dziewczynki x
 
Dziewczyny totalnie na rozłożyło. Mamy wszyscy temp i drgawki.
Maz i mała na ibuprofenie a ja ile mogę wziąć paracetamol na dobę?
Jestem w 29tyg... Boję się jak cholera, że gorączka zaszkodzi dzidziusiowi i że paracetamol też [emoji85]
Help please!
4 gr max. Na dobe. Tydzien przed porodem zlapalam zapalenie ucha u jechalam na maksymalnej dawce kilka dni...
 
Kochane odebrałam wyniki prenatalne testu Sanco. Wynik prawidłowy, wady które były badane zostały wykluczone. Kamień z serca. No i dodatkowo dowiedziałam się jaka płeć , będę miała chłopczyka. Polecam wszystkim kobietkom, które nie mogą się zdecydować czy zrobić test Papp-a czy Sanco zrobić ten drugi. Pierwszy często wychodzi falszywie negatywnie czyli wwychodzi duże ryzyko urodzenia chorego dziecka ... mimo to , że wszystko jest w porządku. Test Sanco daje lekko ponad 99% . Teraz aby każde usg wychodziło dobrze to odetchne. Buziaki ❤
 

IMG_3714.JPG

Mysle ze to wyjasni dyskusje [emoji23][emoji23][emoji23]
 
Kochane odebrałam wyniki prenatalne testu Sanco. Wynik prawidłowy, wady które były badane zostały wykluczone. Kamień z serca. No i dodatkowo dowiedziałam się jaka płeć , będę miała chłopczyka. Polecam wszystkim kobietkom, które nie mogą się zdecydować czy zrobić test Papp-a czy Sanco zrobić ten drugi. Pierwszy często wychodzi falszywie negatywnie czyli wwychodzi duże ryzyko urodzenia chorego dziecka ... mimo to , że wszystko jest w porządku. Test Sanco daje lekko ponad 99% . Teraz aby każde usg wychodziło dobrze to odetchne. Buziaki [emoji173]

Proszę Cię nie pisz ze pappa często wychodzi fałszywie negatywnie, bo często to mocne sformułowanie. Błędy zdarzają się w każdym teście przesiewowym - pappa nifty panorama sanco (wszystkie maja ponad 95%) tylko amniopunkcja daje 100% pewności.
Zaleczenia PTG jest takie ze najpierw robi się pappa i jeśli rzeczywiście wychodzą ryzyka to się dalej diagnozuje.
 
reklama
Nie ruszałam immunologi. Jestem w trakcie pierwszej procedury, po pierwszym transferze. Nigdy nie byłam w ciąży (od przeszło 7 lat się staramy) a zdiagnozowaną mam endometriozę otrzewnową i jestem po 2 laparoskopiach.
Ja immunologie zaczęłam badać po 3 nie udanych transferach , miałam biopsje endometrium , 2 histeroskopie, lyzeczkowanie macicy i beta ani raz nie drgnęła , później do 4 transferu miałam konsultacje odnośnie wady macicy bo było takie podejrzenie ( ale zostało wykluczone ) i immunologie , dostałam wtedy encorton w dawce 10-5-0 również beta wyszła ujemna , podeszłam do kolejnej stymulacji teraz jestem świeżo po transferze kolejnej blaski jeszcze z accofilem i czekamy na betę :) bardzo rzadko udaje się za 1 razem , wiem że to żadne pocieszenie ale warto próbować , bo jak widać udaje się !!! :)
 
Do góry