reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Zrobiłam i ja w końcu tą krzywą glukozowo insulinowa i z tego co Was tu obserwuje to i mnie czeka wizyta u endokrynologa czy diabetologa.
@sssurykatka @Akatombo moge którąś z Was prosic o namiary na Waszego endokrynologa na priv?!
A może któraś poleca jakiegos lekarza w Wawie?
Moje wyniki:
Glukoza na czczo 96.5mg/dl po 1h 177.8 po 2h 132
Kochana, dopiero weszłam na forum, potrzebujesz jeszcze tego namiaru?
Insulina na czczo 11.39uIU/ml po 1h 107.4 po 2h 95.16
Po kolejnej 1.5 godz objawy hipoglikemi.
Co myslicie?
 
reklama
Dziękuję, sssurykatka już mi napisala, wizyta w przyszlym tyg.
Co tam u Ciebie? W marcu kolejne podejscie? Przeszlas na dietę? Bo ja tak od 2dni próbuje diety z niskim IG i ciągle się czuję głodna mimo że sporo jem.
Chyba w głowie mi siedzi brak cukru[emoji6]
 
Mam pytanie, czy którejś z was test ciążowy wyszedł pozytywny po około godzinie i była w ciąży? Wiem, że jest na ulotce napisane, że po upływie 5 min nie sprawdzac wyniku ale mimo wszystko wolę zapytać ;) z góry dziękuję za odpowiedź ,)
 
@dżoasia nic więcej oprócz progesteronu. Zastanawiam się czy przydałaby się też histeroskopia. A jaki mniej więcej jest koszt badań dotyczących immunologii? (tak mniej więcej)
Widzę, że Olka Ci już odpisała :) a miałaś embrioglue? stosuje się u ciebie intralipid? Może warto zapytać o nacięcie otoczki zarodka... można trochę podziałać w ciemno, ale skoro przez tyle czasu naturalnie i po IUI nie wychodziło to może być coś na rzeczy :/
 
Powiem Ci skąd u mnie to stwierdzenie. Przesledzilam dużo informacji w Internecie na ten temat... dodatkowo dwie moje koleżanki zrobiły test papp-a , który wyszedł sporo gorzej od usg genetycznego. Poza tym dla mnie otrzymanie wyniku , że ryzyko danej wady wynosi 1:400 to żadna informacja. Natomiast w teście Sanco jest wykluczenie danej wady na około 99,8% . Jest różnica prawda ? Mojej koleżance test Papp-A wyszedł kiepsko. Lekarz powiedział, że jest duże ryzyko mimo, że każde kolejne usg wychodziło prawidłowo. Urodziła zdrowa córkę. Druga koleżanka jest w 6 miesiącu ciąży , też test Papp-a wyszedł kiepsko . Cała ciąże się stresuje. Żaden lekarz nie powiedział im, że sa inne testy prenatalne a same też się nie zaglebialy w to. Po co ten stres , który często okazuje się niepotrzebny ? Według mnie lepiej zrobić Sanco , jest bardziej czuły i dokładny. Moja siostra nie robila żadnych badan genetycznych, bo nie brała żadnej myśli, że może być coś nietak. U mnie jest inaczej. Jestem przewrazliwiona, że względu na in vitro i wolę mieć pewność, że wszystko jest w porzadku.
Poza tym sam lekarz Novum powiedział, że Sanco lepiej zrobić, bo jest bardziej czuły i dokładny.
Tak jak mówisz...jeśli Papp-a wyjdzie kiepsko dobry lekarz zasugeruje zrobić Sanco i dopiero jak Sanco wyjdzie źle to kolejnym krokiem jest amniopunkcja. Ja wolałam ta drogę sobie skrócić i od razu zrobić Sanco.
Testy , które wymienilas nie dają tak samo 95%. Wynik Papp-a jest w takim samym schemacie jak usg genetyczne czyli np. Zespół downa 1:400. Nie ma tu % określenia.
Wynik Sanco :
1)Chromosom 21 ( zespół downa ) czułość testu na 99,98%
2) chromosom 18 (zespół Edwardsa ) czułość testu 99,95%
3) chromosom 13 (zespół Patau) czułość testu 99,99%
4) chromosomy płci ( aneuploidia) czułość testu 99,7%
1:400 daje nam 0.25 % szans choroby, a 99.8 % wykluczenia daje nam 0.2% szans choroby..... Różnica o 0.05%
Ale żeby było jasne, ja nie znam się nic a nic w temacie, tylko matematycznie zabolało mnie stwierdzenie, że 1:400 nie daje procent
 
Ostatnia edycja:
Mam pytanie, czy którejś z was test ciążowy wyszedł pozytywny po około godzinie i była w ciąży? Wiem, że jest na ulotce napisane, że po upływie 5 min nie sprawdzac wyniku ale mimo wszystko wolę zapytać ;) z góry dziękuję za odpowiedź ,)
były i takie aparatki, ale bardzo wcześnie testowały :)
 
Kurcia Pasikonik mi zalecił 2 tyg przed transferme,w dzien transferu i 2 tydognie po transferze jak bedzie beta.I tak dziewczyny biorą.ale jak wezmiesz tydzien przed i tydzien po tez bedzie dobrze.Intralipyd utrzymuje sie ok 2 tygodni we krwi.

Jolancik bardzo mi przykro :( Wiem co czujesz.Wypłacz się,odpocznij i wracaj po mrożaczka!

Ja widzę piękne wyniki :)Sikańcza nie rób tylko powtórz bete za 48 godzin.

Wspaniale!!!Kiedy punkcja?

Jak nie dzwoniły Pani z diagno,że masz natychmiast udać się do lekarza to nie jest źle ;)
Widziałam,ze dziewczyny już zinterpretowały :)
@dżoasia odpoczywaj!!! :)
@Sol zdrówka szybkiego!
@mariakowalska89 gratuluje synka!Cieszę się,ze wszystko dobrze.
@ilmenau jaką chorobę autominnunologiczną ma Twój maż?Mozę mojego zbadam.

Mój ma bielactwo, ja mam hashimoto i tak się dobralismy ;)
 
reklama
Do góry