reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

dopisz mnie punkcja 18.02 2019 8.40

dodane!

Na razie nie będę mamą... beta 0,1 ;( ;( ;(
Mam jeszcze 1 mrozaczka.

Przykro mi bardzo :( :( :(
Widze, ze pytałas o immunologie - u mnie to był koszt 1500zł ja i ok 500 zł mąż (ale on ma chorobę autoimmunologiczną, więc docent polecił tez jego zbadac mimo dobrych badań nasienia). U mnie immunologia okazała się najwazniejszym czynnikiem.

Laseczka moje wyniki z 5dpt to: beta 26 (ALE to beta bliźniakowa ;) ) a progesteron zaledwie ok 4,5 - nie pamiętam dokładnie. Twoje wygądają bardzo obiecująco, progesteronem się nic nie martw, masz w kosmos :)

Strasznie, strasznie mi przykro. Ale wiesz kochaniutka, że rzadko wychodzi od razu. Cierpliwości :*

To jeśli to nie miesiączka to tym bardziej warto to sprawdzić

Dajesz maleńka te wyniki:)
Ogólnie ok dobę po podaniu zastrzyku leukocyty powinny być na poziomie ok 30tys. U ciebie chyba trochę krótsza przerwa? Ile ci wyszło? Jak będziesz pisać do Paśnik to koniecznie podaj mu ile godzin po zastrzyku było robione badanie. Dla pewności jeśli cię to będzie bardzo ciekawiło to możesz sobie zrobić morfo w dniu zastrzyku (przed podaniem oczywiście) i sprawdzisz, czy organizm wraca do normy.

My dziś po nieplanowanej wizycie w związku z tymi plamieniami. Okazało się, że jedno łożysko zachodzi sporo na szyjke i to może być przez to. W dodatku ostatnio szyjka miała prawie 4cm a dziś ma nieco ponad 3. Więc leżymy i oszczędzamy się. Bejbiki dzisiaj fajnie fikały - niesamowity widok :D I mają już po 5cm, wyprzedzają wiek ciąży o 5 i 6 dni ;)

Super, że Bąble rosną! Szyjka 3 cm jest ok, więc na razie nie panikuj, Odpoczywaj dużo - tryb zycia księżniczki :D

@ilmenau a wiec tak ... byliśmy na usg i mój prawy jajnik nie chce współpracować bo jest ciemność [emoji20]
Ale w lewym pęcherzyk urósł z 14 na 20 mm w ciągu 3 dni [emoji2]
Kazano nam działać i w przyszły piatek mam zbadać progesteron

To przyjemnego działania życzę ;)

Kochane odebrałam wyniki prenatalne testu Sanco. Wynik prawidłowy, wady które były badane zostały wykluczone. Kamień z serca. No i dodatkowo dowiedziałam się jaka płeć , będę miała chłopczyka. Polecam wszystkim kobietkom, które nie mogą się zdecydować czy zrobić test Papp-a czy Sanco zrobić ten drugi. Pierwszy często wychodzi falszywie negatywnie czyli wwychodzi duże ryzyko urodzenia chorego dziecka ... mimo to , że wszystko jest w porządku. Test Sanco daje lekko ponad 99% . Teraz aby każde usg wychodziło dobrze to odetchne. Buziaki ❤

Gratuluję synka! :)
 
reklama
Ja immunologie zaczęłam badać po 3 nie udanych transferach , miałam biopsje endometrium , 2 histeroskopie, lyzeczkowanie macicy i beta ani raz nie drgnęła , później do 4 transferu miałam konsultacje odnośnie wady macicy bo było takie podejrzenie ( ale zostało wykluczone ) i immunologie , dostałam wtedy encorton w dawce 10-5-0 również beta wyszła ujemna , podeszłam do kolejnej stymulacji teraz jestem świeżo po transferze kolejnej blaski jeszcze z accofilem i czekamy na betę :) bardzo rzadko udaje się za 1 razem , wiem że to żadne pocieszenie ale warto próbować , bo jak widać udaje się !!! :)

Olcia trzymam mocno, mocno kciuki że teraz już wyjdzie. Ściskam [emoji847]
 
Proszę Cię nie pisz ze pappa często wychodzi fałszywie negatywnie, bo często to mocne sformułowanie. Błędy zdarzają się w każdym teście przesiewowym - pappa nifty panorama sanco (wszystkie maja ponad 95%) tylko amniopunkcja daje 100% pewności.
Zaleczenia PTG jest takie ze najpierw robi się pappa i jeśli rzeczywiście wychodzą ryzyka to się dalej diagnozuje.

Powiem Ci skąd u mnie to stwierdzenie. Przesledzilam dużo informacji w Internecie na ten temat... dodatkowo dwie moje koleżanki zrobiły test papp-a , który wyszedł sporo gorzej od usg genetycznego. Poza tym dla mnie otrzymanie wyniku , że ryzyko danej wady wynosi 1:400 to żadna informacja. Natomiast w teście Sanco jest wykluczenie danej wady na około 99,8% . Jest różnica prawda ? Mojej koleżance test Papp-A wyszedł kiepsko. Lekarz powiedział, że jest duże ryzyko mimo, że każde kolejne usg wychodziło prawidłowo. Urodziła zdrowa córkę. Druga koleżanka jest w 6 miesiącu ciąży , też test Papp-a wyszedł kiepsko . Cała ciąże się stresuje. Żaden lekarz nie powiedział im, że sa inne testy prenatalne a same też się nie zaglebialy w to. Po co ten stres , który często okazuje się niepotrzebny ? Według mnie lepiej zrobić Sanco , jest bardziej czuły i dokładny. Moja siostra nie robila żadnych badan genetycznych, bo nie brała żadnej myśli, że może być coś nietak. U mnie jest inaczej. Jestem przewrazliwiona, że względu na in vitro i wolę mieć pewność, że wszystko jest w porzadku.
Poza tym sam lekarz Novum powiedział, że Sanco lepiej zrobić, bo jest bardziej czuły i dokładny.
Tak jak mówisz...jeśli Papp-a wyjdzie kiepsko dobry lekarz zasugeruje zrobić Sanco i dopiero jak Sanco wyjdzie źle to kolejnym krokiem jest amniopunkcja. Ja wolałam ta drogę sobie skrócić i od razu zrobić Sanco.
Testy , które wymienilas nie dają tak samo 95%. Wynik Papp-a jest w takim samym schemacie jak usg genetyczne czyli np. Zespół downa 1:400. Nie ma tu % określenia.
Wynik Sanco :
1)Chromosom 21 ( zespół downa ) czułość testu na 99,98%
2) chromosom 18 (zespół Edwardsa ) czułość testu 99,95%
3) chromosom 13 (zespół Patau) czułość testu 99,99%
4) chromosomy płci ( aneuploidia) czułość testu 99,7%
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny uprosilam u mojego doktora intralipid. Kiedy najlepiej go podac? On mowil ze 7 dni przed transferem? Ale Wy zawsze mowilyscie ze dzien, dwa przed
Kurcia Pasikonik mi zalecił 2 tyg przed transferme,w dzien transferu i 2 tydognie po transferze jak bedzie beta.I tak dziewczyny biorą.ale jak wezmiesz tydzien przed i tydzien po tez bedzie dobrze.Intralipyd utrzymuje sie ok 2 tygodni we krwi.
Na razie nie będę mamą... beta 0,1 ;( ;( ;(
Mam jeszcze 1 mrozaczka.
Jolancik bardzo mi przykro :( Wiem co czujesz.Wypłacz się,odpocznij i wracaj po mrożaczka!
Dziewczyny moja beta dziś 5dpt blastki - 14.8 mlU/ml , Estradiol 2989pg/ml i progesteron 95.8 ng/ml
Kurcze progesteron spadł i to znacznie .Estradiol nieznacznie urósł
iziutenko :(
Ja widzę piękne wyniki :)Sikańcza nie rób tylko powtórz bete za 48 godzin.
punkcja w poniedziałek pokazały się dwa dodatkowe pęcherzyki czyli jest 7
emoji4.png
emoji4.png
emoji4.png
emoji16.png
uwielbiam takie wiadomośći
emoji4.png
emoji4.png
emoji4.png
słoneczko świeci zapowiada się piękny weekendzik o dziwo jestem bardzo spokojna chwilo trwaj....
Wspaniale!!!Kiedy punkcja?
Dziewczyny , czy mogła bym prosić o pomoc w interpretacji wyników morfologii po accofilu ? Wie któraś z was jak to powinno wyglądać ?
Jak nie dzwoniły Pani z diagno,że masz natychmiast udać się do lekarza to nie jest źle ;)
Widziałam,ze dziewczyny już zinterpretowały :)
@dżoasia odpoczywaj!!! :)
@Sol zdrówka szybkiego!
@mariakowalska89 gratuluje synka!Cieszę się,ze wszystko dobrze.
@ilmenau jaką chorobę autominnunologiczną ma Twój maż?Mozę mojego zbadam.
 
Ja immunologie zaczęłam badać po 3 nie udanych transferach , miałam biopsje endometrium , 2 histeroskopie, lyzeczkowanie macicy i beta ani raz nie drgnęła , później do 4 transferu miałam konsultacje odnośnie wady macicy bo było takie podejrzenie ( ale zostało wykluczone ) i immunologie , dostałam wtedy encorton w dawce 10-5-0 również beta wyszła ujemna , podeszłam do kolejnej stymulacji teraz jestem świeżo po transferze kolejnej blaski jeszcze z accofilem i czekamy na betę :) bardzo rzadko udaje się za 1 razem , wiem że to żadne pocieszenie ale warto próbować , bo jak widać udaje się !!! :)

Trzymam kciuki aby finał był pozytywny [emoji110][emoji110][emoji110]
 
reklama
Do góry