reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Witam serdecznie W poniedziałek miałam punkcję i z 6 zaplodnionych komórek w 3 dobie mieliśmy 4 zarodki i wszystkie z fragmentacja 40%. Dziś w 5 dobie otrzymałam informację że jeden zarodek walczy i jest klasy 4cc gdzie 4 oznacza słaby zarodek i c że jest mało komórek. Czy taki zarodek ma jakie kolwiek szansę? Dodam, że ma być zamrożony przez moją immunologię...obawiam się, że nie przetrwa rozmrożenia:( co mam myśleć ? Doradźcie proszę. Martwię się, że taki zarodek może mieć jakieś wady :(
Każdy ma szanse , a te słabsze nie są gorsze..
 
reklama
Bo on juz do efektu koncowego przeszedl:D
Mi to chyba jeden jeden lekarz logicznie wytlumaczyl.
A nie zauwazylas ze im to nie na reke jak za duzo wiesz i za duzo pytasz;)
Obecny lekarz zawsze na końcu wizyty czeka na pytania, nawet raz powiedziałam, że miałam jakieś pytanie, ale zapomniałam, to powiedział abym koniecznie zapisywala, a on chętnie odpowie
 
Kochane czy moge was pomeczyc tym moim krwiaczmiem pod kosmowka. Tak jak pisalam, lekarz wczoraj powiedzial, ze jest bardzo malutkie odklejenie czy rozwarstwienie kosmowki i pod tym ten krwiaczek. Wkleilam zdjecie bo wiem, ze tu tez diseczyny mialy takie historie. Myslicie, ze on flatucznie maly bo lekarz w ogole sie nim nie przejmowal i powiedzial, ze powinien sie wchlonac. Ale ktos mi podrzucil pytanie, moze to z acardu? Bo ja na heprynie i acardzie, zapytam lekarza z ciechocinka w poniedzialek, moze z tego acardu tzreba zejsc? Moze wujka Jarka sie poradze? Co myslicie?Zobacz załącznik 896075Zobacz załącznik 896077
 
Ostatnia edycja:
Witam serdecznie W poniedziałek miałam punkcję i z 6 zaplodnionych komórek w 3 dobie mieliśmy 4 zarodki i wszystkie z fragmentacja 40%. Dziś w 5 dobie otrzymałam informację że jeden zarodek walczy i jest klasy 4cc gdzie 4 oznacza słaby zarodek i c że jest mało komórek. Czy taki zarodek ma jakie kolwiek szansę? Dodam, że ma być zamrożony przez moją immunologię...obawiam się, że nie przetrwa rozmrożenia:( co mam myśleć ? Doradźcie proszę. Martwię się, że taki zarodek może mieć jakieś wady :(
Hej, po pierwsze fajny uśmiech - przyda nam się tu taki :D
Wg powszechnej nomenklatury 4 nie oznacza słabego zarodka, tylko, że jest on dobrze rozwiniętą blastocystą, która lada moment może zaczynać wychodzenie z otoczki. CC faktycznie oznacza, że zarówno trofoblast jak i embrioblast nie sa najlepszej jakości, ale i z takich zarodków niejedna ciąża tu była, a teraz Pimpki biegają po świecie albo matkom spać nie dają ;) Także główka do góry, póki walczy jest nadzieja. Gdzie się leczycie i jaki u Was problem poza Twoją immuno? Coś z nasienie jest na rzeczy, skoro tak duża fragmentacja? Jakie będziesz mieć leczenie immuno?
 
Kto ci takich rzeczy naopowiadal? Jesli chodzi o badania na czczo to nie mozesz pic wody bo rozcienczysz krew i wyniki wyjda niemiarodajne. Na bete nie trzeba byc ma czczo ale jak rozcienczysz krew to tez moze wyksc niszy poziom i bedzie stres, ze za niski przyrost. Najlepiej nawodnic siesię dobrze na wieczor i rano nic nie pic, ewentualnie jesli ktos ma duza potrzebe to 1-2 lyki przegotowanej wody (plyn najbardziej obojetny dla organizmu).

Ja skladam wszystko poki co do "specjalnego" pojemnika ;) nie wiem czy po to zeby kiedys sie przestraszyc co w siebie wpakowalam czy z lenistwa, bo nie chce mi sie latac do apteki oddawac. A jak juz mam wizyte i potem ide do apteki to nigdy nie pamietam zeby zabrac ;)

Anetka jak u Ciebie? Lecimy z iglami, c'nie? :) co masz i jakie dawki?

Megi to chyba dobrze? Zabieraj bobo do domu w poniedzialek! :D
Wiadomo, jak robisz np glukoze czy inne tego typu badania, to pewnie, że bez wody, ale jak robimy hormony, to nic nie przeszkadza. Ja robię czasami wieczorem i cały dzień normalnie funkcjonuje. Ja ogólnie mam problem z pobieraniem krwi. Lewa ręką bardzo często odmawia posłuszeństwa. A prawa jest już tak pokuta, że niedługo i ona odmówi posłuszeństwa. Jakiś czas temu jak robiłam hormony to pani pobrała mi krew i powiedziała mi że jest strasznie gęsta i abym zawsze piła wodę, aby ją trochę rozcienczyc. Ja w tej stymulacji w związku że lekarz bał się hiperki, którą miałam wcześniej, musiałam być u niego co drugi dzień. No i oczywiście badanie krwi i usg.
 
Kochane czy moge was pomeczyc tym moim krwiaczmiem pod kosmowka. Tak jak pisalam, lekarz wczoraj powiedzial, ze jest bardzo malutkie odklejenie czy rozwarstwienie kosmowki i pod tym ten krwiaczek. Wkleilam zdjecie bo wiem, ze tu tez diseczyny mialy takie historie. Myslicie, ze on flatucznie maly bo lekarz w ogole sie nim nie przejmowal i powiedzial, ze powinien sie wchlonac. Ale ktos mi podrzucil pytanie, moze to z acardu? Bo ja na heprynie i acardzie, zapytam lekarza z ciechocinka w poniedzialek, moze z tego acardu tzreba zejsc? Moze wujka Jarka sie poradze? Co myslicie?Zobacz załącznik 896075Zobacz załącznik 896077

Cos sie to zdjecie nie chce wkleic
IMG_1101.JPG
 

Załączniki

  • IMG_1101.JPG
    IMG_1101.JPG
    303,9 KB · Wyświetleń: 976
Hej, po pierwsze fajny uśmiech - przyda nam się tu taki :D
Wg powszechnej nomenklatury 4 nie oznacza słabego zarodka, tylko, że jest on dobrze rozwiniętą blastocystą, która lada moment może zaczynać wychodzenie z otoczki. CC faktycznie oznacza, że zarówno trofoblast jak i embrioblast nie sa najlepszej jakości, ale i z takich zarodków niejedna ciąża tu była, a teraz Pimpki biegają po świecie albo matkom spać nie dają ;) Także główka do góry, póki walczy jest nadzieja. Gdzie się leczycie i jaki u Was problem poza Twoją immuno? Coś z nasienie jest na rzeczy, skoro tak duża fragmentacja? Jakie będziesz mieć leczenie immuno?
Leczę się w Parens w Krakowie i to moja druga procedura. Po pierwszej mieliśmy podane dwa zarodki bez mrozaczków i beta ani drgnęla.. Byliśmy później u immunologa i po badaniach okazało się, że mam niskie allo mlr i jeszcze jakieś inne niekorzystne badanie, ale nie pamiętam nazwy. Mam mieć odroczony transfer bo mam brać dwa tygodnie przed metypred i intralipid. Po pierwszej procedurze lekarz stwierdził słabe komórki i brałam ubichinol i DHEA plus inne witaminy. W naszej klininice ocena od 1-4 oznacza, że 1 to najlepszy zarodek a 4 to najgorszy . .u nas jest właśnie 4CC. Reszta się zdegenerowała :( ogólnie zaczęliśmy się leczyć przez słabe nasienie i morfologie 4%, ale HBA i fragmentacje mamy ok
 
pół szklaneczki jak się ma taki problem z ciśnieniem to nie pół litra ;)

W Ciechocinku się chyba szykują na podbój krk pełną parą - qźwa nawet ceny podnoszą dranie jedne - za intra płaciłam kiedyś 350 a dziś 400:eek: Mamie nie chceiałam zawracać gitary bo poszli na wesele, nawet logistycznie nie miałabym za bardzo jak tego zorganizować i trza bylo zabulić :/
Pół litra to dwie szklaneczki ;-) ;)
 
reklama
@Mieciu85 idziesz dzisiaj na usg? Czy już po wczorajszym podglądaniu ludzika lego odpoczywasz? :)
@Pandzia89 samych dobrych wieści i pięknych widoków na dwa brzdące. Daj później znać jak się rozwijają i pochwal się czy poznałaś płeć. :D Fotki też mile widziane. ❤️❤️
@Iskra_82 dzisiaj termin porodu, wow. Już coś się zaczyna dziać? Jak Twoje samopoczucie? ❤️
Hej :) przełamuje passę chłopaków i mam pod serduchem dwie piękne Dziewuchy :D mają już po 150g, skacza jak szalone a zdjęcia będą na polowkowym 3d ;) Panienki są laskawe dla Mamy, bo waga dalej stoi w miejscu mimo 17tc, tylko brzucho rośnie i ciągnie z każdej strony mimo smarowania. Teraz czeka mnie poszukiwanie drugiego imienia bo Nikodem musi zaczekać, może kryje się gdzieś wśród Mrozaczków :D
 
Do góry