reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Witam serdecznie W poniedziałek miałam punkcję i z 6 zaplodnionych komórek w 3 dobie mieliśmy 4 zarodki i wszystkie z fragmentacja 40%. Dziś w 5 dobie otrzymałam informację że jeden zarodek walczy i jest klasy 4cc gdzie 4 oznacza słaby zarodek i c że jest mało komórek. Czy taki zarodek ma jakie kolwiek szansę? Dodam, że ma być zamrożony przez moją immunologię...obawiam się, że nie przetrwa rozmrożenia:( co mam myśleć ? Doradźcie proszę. Martwię się, że taki zarodek może mieć jakieś wady :(
4 znaczy dobry. 1 to najgorszy. Ja miałam 4bb i lekarz powiedział że bardzo ładny. Jeśli chodzi o mrozenie to zarodki to lubią, zwiększa to szanse, w sumie nie wiem dlaczego, ale nawet położna mi to mówiła. Wydaje mi się że rzadko nie rozmroza się. Odwrotnie jest z komórkami
 
reklama
4 znaczy dobry. 1 to najgorszy. Ja miałam 4bb i lekarz powiedział że bardzo ładny. Jeśli chodzi o mrozenie to zarodki to lubią, zwiększa to szanse, w sumie nie wiem dlaczego, ale nawet położna mi to mówiła. Wydaje mi się że rzadko nie rozmroza się. Odwrotnie jest z komórkami

Nasza skala, nie wiem czemu jest inna :
Uzyskane zarodki:
1 -deg
2 -deg
3 -4CC -hodowla wydłużona do 6 dnia
4 -deg

Kryteria oceny:
1/ Stadium rozwoju:
1 = EB (wczesna blastocysta)
Skala 1-4 gdzie zarodek z oceną 1 jest najlepszy, 2 dobrej jakości, 3 średniej jakości,
4 zarodek słabej jakości.
2 Blastocel<50% objętości blastocysty
3 Blastocel >50% objętości blastocysty (pełna blastocysta)
4 Blastocel >50% objętości blastocysty oraz osłonka zaczyna robić się cieńsza
(blastocysta w pełni rozwinięta)
5 Blastocysta z jakimikolwiek oznakami przebicia osłonki (blastocysta wylęgająca się)
6 Blastocysta w pełni wylęgnięta z osłonki

2/ Stan węzła zarodkowego
A Dużo komórek ciasno upakowanych
B Dużo komórek lużno połączonych
C Kilka komórek połączonych razem

3/Stan trofoektodermu
A Dużo komórek tworzących spójną warstwę
B Komórki tworzące luźną warstwę
C Kilka dużych luźnych komórek połączonych razem
 
Hej :) przełamuje passę chłopaków i mam pod serduchem dwie piękne Dziewuchy :D mają już po 150g, skacza jak szalone a zdjęcia będą na polowkowym 3d ;) Panienki są laskawe dla Mamy, bo waga dalej stoi w miejscu mimo 17tc, tylko brzucho rośnie i ciągnie z każdej strony mimo smarowania. Teraz czeka mnie poszukiwanie drugiego imienia bo Nikodem musi zaczekać, może kryje się gdzieś wśród Mrozaczków :D

Pandziu super wiadomosc! Gratulacje! :) [emoji173]️[emoji173]️Moze Nikosia ;)
 
Hej :) przełamuje passę chłopaków i mam pod serduchem dwie piękne Dziewuchy :D mają już po 150g, skacza jak szalone a zdjęcia będą na polowkowym 3d ;) Panienki są laskawe dla Mamy, bo waga dalej stoi w miejscu mimo 17tc, tylko brzucho rośnie i ciągnie z każdej strony mimo smarowania. Teraz czeka mnie poszukiwanie drugiego imienia bo Nikodem musi zaczekać, może kryje się gdzieś wśród Mrozaczków :D
To pochwal się jakie imiona wybrałaś. [emoji16]
Super, dwie dziewoje. Będzie się działo. [emoji4]
Czujesz już ruchy?
 
Hej :) przełamuje passę chłopaków i mam pod serduchem dwie piękne Dziewuchy :D mają już po 150g, skacza jak szalone a zdjęcia będą na polowkowym 3d ;) Panienki są laskawe dla Mamy, bo waga dalej stoi w miejscu mimo 17tc, tylko brzucho rośnie i ciągnie z każdej strony mimo smarowania. Teraz czeka mnie poszukiwanie drugiego imienia bo Nikodem musi zaczekać, może kryje się gdzieś wśród Mrozaczków :D
Super wiadomości
:):D
 
Leczę się w Parens w Krakowie i to moja druga procedura. Po pierwszej mieliśmy podane dwa zarodki bez mrozaczków i beta ani drgnęla.. Byliśmy później u immunologa i po badaniach okazało się, że mam niskie allo mlr i jeszcze jakieś inne niekorzystne badanie, ale nie pamiętam nazwy. Mam mieć odroczony transfer bo mam brać dwa tygodnie przed metypred i intralipid. Po pierwszej procedurze lekarz stwierdził słabe komórki i brałam ubichinol i DHEA plus inne witaminy. W naszej klininice ocena od 1-4 oznacza, że 1 to najlepszy zarodek a 4 to najgorszy . .u nas jest właśnie 4CC. Reszta się zdegenerowała :( ogólnie zaczęliśmy się leczyć przez słabe nasienie i morfologie 4%, ale HBA i fragmentacje mamy ok
Na te mlry nie zalecili Ci szczepień? Tak pytam, bo ostatnio dużo niefajnych rzeczy się dowiedziałam o nich i teraz mam "misję", że będę o tym pisać, bo okazuje się, że immunolodzy z jakichś powodow o tym nie mówią. Tzn jak się ich pociągnie za język to wtedy przyznają rację, ale sami z siebie nie wiedzieć czemu milczą.
Kochana jeśli by mialo nie wyjśc to proponuje zmianę kliniki, ten parens chyba trzeba omijać szerokim łukiem, bo tu dziewczynom cuda proponowali - np inseminacje przy niedrożnych jajowodach itp. Ja pierwszą procedurę miałam w macierzyństwie, skonczyło się 1cb i 2 poronieniami, ale też wyszły problemy z immuno Na kolejną procedurę przeniosłam się do Katowic kierując się super opiniami dziewczyn, ale za pierwszym razem dali ciała. Teraz zaczynam kolejną hodowlę jajec, zobaczę co z tego będzie, ale jeśli chodzi o jakość laboratorium to w macierzyństwie moim zdaniem mają bardzo ok. My mieliśmy 6 pięknych blastocyst a w Kato padły w 3ciej dobie i nawet transferu nie było.
Trzymam kciuki za walczaka małego :*
 
Na te mlry nie zalecili Ci szczepień? Tak pytam, bo ostatnio dużo niefajnych rzeczy się dowiedziałam o nich i teraz mam "misję", że będę o tym pisać, bo okazuje się, że immunolodzy z jakichś powodow o tym nie mówią. Tzn jak się ich pociągnie za język to wtedy przyznają rację, ale sami z siebie nie wiedzieć czemu milczą.
Kochana jeśli by mialo nie wyjśc to proponuje zmianę kliniki, ten parens chyba trzeba omijać szerokim łukiem, bo tu dziewczynom cuda proponowali - np inseminacje przy niedrożnych jajowodach itp. Ja pierwszą procedurę miałam w macierzyństwie, skonczyło się 1cb i 2 poronieniami, ale też wyszły problemy z immuno Na kolejną procedurę przeniosłam się do Katowic kierując się super opiniami dziewczyn, ale za pierwszym razem dali ciała. Teraz zaczynam kolejną hodowlę jajec, zobaczę co z tego będzie, ale jeśli chodzi o jakość laboratorium to w macierzyństwie moim zdaniem mają bardzo ok. My mieliśmy 6 pięknych blastocyst a w Kato padły w 3ciej dobie i nawet transferu nie było.
Trzymam kciuki za walczaka małego :*
Lekarz zalecił szczepienia jeśli ta procedura nie wypali i wszystko na to wskazuje tylko że wogole pewnie nie dojdzie do transferu ..my nie jesteśmy do nich przekonani..A immunologia odpowiada też za jakość zarodka? Byłam pewna, że za zagnieżdżanie i utrzymanie ciąży .. To była nasza ostatnia procedura w Parens. We wtorek mamy wizytę w Macierzyństwie. Muszę spróbować w innej klinice bo do Parens nie mam już zaufania .. Wszystkie inne wyniki mamy super, Amh 3,40 i ani jednego dobrego zarodka? No bez jaj...
 
Lekarz zalecił szczepienia jeśli ta procedura nie wypali i wszystko na to wskazuje tylko że wogole pewnie nie dojdzie do transferu ..my nie jesteśmy do nich przekonani..A immunologia odpowiada też za jakość zarodka? Byłam pewna, że za zagnieżdżanie i utrzymanie ciąży .. To była nasza ostatnia procedura w Parens. We wtorek mamy wizytę w Macierzyństwie. Muszę spróbować w innej klinice bo do Parens nie mam już zaufania .. Wszystkie inne wyniki mamy super, Amh 3,40 i ani jednego dobrego zarodka? No bez jaj...
W macierzyństwie u kogo macie wizytę? Ja się leczyłam u szefa i on nie akceptował szczepień. Z jednej strony dobrze, ale z drugiej zlecił mi wlewy z immunoglobulin i nawet nie poinformował o cenie, a okazało się, ze musiałam zabulić 4tys za jeden (miałam ich mieć 3). Teraz w ogóle ze względu na brak preparatów w hurtowniach ceny sa jakieś kosmiczne, po kilkanaście tys za jeden, więc raczej na pewno odpada. Może nie trzeba u Was dużo, może ten steryd wystarczy, może accofil - zobaczysz co wam powiedzą. Ale do nich uprzedzam, że trzeba mieć anielską cierpliwość. :crazy:
 
To pochwal się jakie imiona wybrałaś. [emoji16]
Super, dwie dziewoje. Będzie się działo. [emoji4]
Czujesz już ruchy?
Jedna będzie Laura :) a na drugą robimy casting hehehe nie nie jeszcze nie czuję, ale lekarz mówił ze Juz niebawem będą się wiercic. Najważniejsze że wszytsko jest ok i z Malymi i ze mna oby tak dalej! A Ty kiedy masz wizytę?
 
reklama
Jedna będzie Laura :) a na drugą robimy casting hehehe nie nie jeszcze nie czuję, ale lekarz mówił ze Juz niebawem będą się wiercic. Najważniejsze że wszytsko jest ok i z Malymi i ze mna oby tak dalej! A Ty kiedy masz wizytę?
Ja mialam miec Laure, sliczne imie, ale u nas stanelo na Lilianie - Lili [emoji4]
 
Do góry