reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ok, ja nie mówię żeby nie brac. Różne są badania, na jednych wychodzi ze przy blastkach szanse zwiększa, u innych ze nie ma znaczenia. Pewnie tez zależy jakie podłoże jest standardowe. Ale ja nie o tym pisałam a ze jeśli są 3 dniowe i ktoś dziewczynie wciska ze przy 3 dniowych się go nie podaje to ja nie wiem o czym ten ktoś gada. Przy 3 dniowych właśnie tym bardziej się go bierze. I tym bardziej zwiększa szanse na przetrwanie na ściankach macicy do implantacji.

Bo ja myślałam ze zaszła pomyłka - ktoś pomylił embrioglue z intralipidem. A słyszałam ze jedna z klinik właśnie nie chce dawać embrioglue 3 dniowym zarodkom, nie mam pojęcia z jakiej racji.

Z drugiej strony jeśli faktycznie chodziło o intralipid to kompletnie nie rozumiem o co lekarce biega. Ze się nie podaje przy młodszych zarodkach? Trochę dziwne stwierdzenie, prawda?

A embriuglue sama przy 2 blastkach z 4 brałam. Przy piątej była w standardzie w Nowum, cena transferu o koszt embrio glue akurat wyższa w porównaniu z invimedem tak ze na jedno wychodzi. Ale przynajmniej nie ma człowiek rozkmin.
Ja jak zastosowała. Embriublue to odrazu byłam w ciąży się według mnie to duzo pomaga ..
 
reklama
@dżoasia
Kurdeeee coraz bardziej sie denerwuje przed tym transferem:(:( moj lekarz nic nie mowil o tym embrioglue tylko od poczatku o AH :(:( teraz zaczynam wariowac ze nie zrobilam wszystkiego zeby maluchy byly ze mna:(:( cholera. Co ma byc to bedzie...
Trzeba wierzyc, ze bedzie dobrze. W koncu przy naturalsach nie ma embrioglue a jakos sie dzidzie implantuja:) ja na sobie chyba przetestowalam to i bez niego juz nie bede podchodzic. A ty kochana po transferze juz jestes? Lapie mnie skleroza z przepracowania:p Bo jesli jeszcze nie to zawsze mozna sie uprzec i powiedziec dr ze bez tego nie podejdziesz i koniec :)
 
Ja ci powiem o co biega;)pani doktor moze nie miec pojecia (albo nie wierzy w jego moc)o intalipidzie i boi sie go podac uzasadniajac to w ten sposob;)A fakt jest taki ze kazda klinika ma swoj „widzimisizm” i tlumaczy to wszystko tak jak im wygodnie.
Ja raz usluszalam ze intralipidu nie moge z encortonem bo mi cytokiny po intralipidzie beda za bardzo roztrzelone i tego sie nie łączy. Pomylono z wlewem cytokin... ale jak niesmialo zaprotestowalam to ta osobajest zetelna, przy mnie sprawdzila co to i na co to, zadzwonila do kolegi dopytac i bylo dobrze. A nie brnela w jakies bzdury
 
Ja raz usluszalam ze intralipidu nie moge z encortonem bo mi cytokiny po intralipidzie beda za bardzo roztrzelone i tego sie nie łączy. Pomylono z wlewem cytokin... ale jak niesmialo zaprotestowalam to ta osobajest zetelna, przy mnie sprawdzila co to i na co to, zadzwonila do kolegi dopytac i bylo dobrze. A nie brnela w jakies bzdury
Moj gin jak slyszy co ja biore za zestawy to sie za glowe chwyta, o intralipidzie nie chce nawet slyszec, kiedys sie zapytalam czy zrobili by mi wlew zebym nie musiala 100 km jechac...zapomnij:D
 

Załączniki

  • 20180412_144556.jpg
    20180412_144556.jpg
    841,5 KB · Wyświetleń: 106
reklama
Do góry